Skocz do zawartości

YAMATO 1/350 TAMIYA


abir24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mój następny model z szafy doczekał się odkurzenia ale póki co jest przetarty i czeka.W pierwszej wersji miał to być TIRPITZ no ale zamienił się w Yamato, model ładny/moje zdanie/ 75cm dł. więc i rozmiarowo niczego sobie.Wypraski jeszcze w foliach ale na ile udało mi się je przejżeć to są OK. Tak to mniej więcej wygląda.

obraz001jt.th.jpg obraz003yr.th.jpg obraz004uj.th.jpg

Tyle sam karton.

obraz002qh.th.jpg obraz005lx.th.jpg obraz006ynt.th.jpg obraz007gq.th.jpg obraz007gq.th.jpg

Tak wyglądają wypraski, w kadłubie przewidziano miejsce na silnik itp. W zestawie brak tych części ale i tak byłyby niewykorzystane, pamiętam mojego pierwszego Yamato i tam było.Napewno wymienione będą wszystkie działka

obraz011y.th.jpg

póki co,zaopatrzyłem się w lufy do działek p/lot 25mm,127mm i dział 155mm,460mm. Doszły blachy Eduard, zestaw zawiera 4 szt. moje dotarły lekko zgięte na szczęście same ramki

obraz012pb.th.jpg obraz013eu.th.jpg obraz014ez.th.jpg obraz015h.th.jpg obraz016ac.th.jpg obraz017da.th.jpg

Tak to wygląda na chwile obecną, napewno coś się jeszcze wymieni . Mile widziane jakieś podpowiedzi i dobre rady, powoli komp. różne zdjęcia itd. ale może ktoś coś podeśle. Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

abir24 gratuluję wyboru Mam identyczny zestaw na warsztacie. Zasiadam w pierwszym rzędzie i mam nadzieję, że warsztat ruszy. Może i mnie to zmobilizuje do przyspieszenia prac

...

ja jak widzisz jestem daleko w ... polu: http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=14708

...

PS - mój edek też dotarł lekko powyginany

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak widzisz jestem daleko w ... polu:
ale już jesteś a ja dopiero sieję bylem w maju gościnnie w Twojej stoczni teraz tak przejazdem,czasem odwiedze. Jak będę kończył schnella to za

czne coś działać przy Yamato.Dzieki za odwiedziny.

DARO- a możesz wysłać fotki,będę wdzięczny, choć nie wiem czy kupię.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde jak patrze na te wypraski to mnie coś trafia bo to co ja mam to rekonstrukcja wraku z głębin morza . Ale też chętnie pooglądam bo też dokupiłem blachy edka więc trzeba to w końcu skończyć... za jakieś kilka lat ...

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę. Będę trzymał kciuki i kibicował. U mnie na półce leży i czeka Musashi w tej samej skali. Blachy i lufy też mam już zakupione. No ale ja planuję rozpoczęcie budowy dopiero gdzieś za rok. Też myślę o drewnianych pokładach, ale cena faktycznie jest duuuża i myślałem czy samemu ich jakoś nie zrobić. Też jestem z Łodzi więc czasami bezczelnie i po chamsku będę się do ciebie wpraszać na konsultacje i podglądanie. Życzę szybkiej i udanej budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki koledzy za info. troszke poszukalem WEM ma cos ciekawego i jeszcze tu http://www.bnamodelworld.com/military-section/military-aftermarket-sets/for-ship-1350/wooden-deck/1350-yamato-wooden-deck-for-tamiya-kit Koszt 60$ lub ok.45 euraskow, moze uzbieram zanim zaczne przygode z YAMA.Pozdrawiam

 

Tu mozna nacieszyc oczka modelami w wykonaniu tego pana

http://www.modelshipgallery.com/gallery/users/peter-vanburen/pvb-index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abir24 mam kompletną tabelę. Napisz konkretnie jaką farbę i na jaką potrzebujesz

...

daro celnicy doliczą vat jeśli przesyłka będzie warta ponad 150EUR. Poza tym chyba szkoda kasy, nie uważasz...

...

DarekP, startuj z relacją !!

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

celnicy doliczą vat jeśli przesyłka będzie warta ponad 150EUR. Poza tym chyba szkoda kasy, nie uważasz...

Niekoniecznie... Blachy i pokład do Fuso kosztowały mnie ok 100eu a i tak poznańscy celnicy vat przywalili... Jak zobaczyłem pokład do Fuso to uważam, że warto.... oczywiście jeśli kogoś stać. Faktem jest, że nie jest to tania impreza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie... Blachy i pokład do Fuso kosztowały mnie ok 100eu a i tak poznańscy celnicy vat przywalili...
to nie wiem. Rozmawiałem z celnikiem i przedstawił mi taką wersję. Cóż, może co urząd to inna interpretacja przepisów. Co w tym kraju jest możliwe

...

Jak zobaczyłem pokład do Fuso to uważam, że warto.... oczywiście jeśli kogoś stać. Faktem jest, że nie jest to tania impreza
Tania impreza nie jest. Pół świata leci, a łamliwość ogromna. Ja bym chyba nie ryzykował. A w PL nie ma sklepu, który ściąga takie rzeczy ?

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół świata leci, a łamliwość ogromna. Ja bym chyba nie ryzykował. A w PL nie ma sklepu, który ściąga takie rzeczy ?

Też miałem takie obawy, ale w HLJ pakują doskonale - spore pudło, a blachy i pokład na tekturce, wszystko ładnie zafoliowane . Może i jakiś sklep jest, ale narzuty cenowe są zbyt duże (każdy chce żyć), że pewnie ciężko jest takie coś sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem takie obawy, ale w HLJ pakują doskonale - spore pudło, a blachy i pokład na tekturce, wszystko ładnie zafoliowane . Może i jakiś sklep jest, ale narzuty cenowe są zbyt duże (każdy chce żyć), że pewnie ciężko jest takie coś sprzedać.
Ok A co powiesz zatem na inną stronę: blachy i lufy ok. Ale czy pokład drewniany to nie zbyt duże "ułatwienie" dla modelarza ? Większa satysfakcja jak się samemu dopieści pokład. A co pokazują niektóre relacje - można, oj można...

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że koledzy wybaczą nasze OT...

Ułatwienie na pewno jest, pokład dopieścić oczywiście można, satysfakcja pewnie też większa, ale wydaj mi się że nic nie zastąpi "żywego drewna". Uwierz, pokład wygląda rewelacyjnie. Może kiedyś pokusisz się i mam nadzieję przyznasz rację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kongo". Jeśli jest drewniany pokład do tego modelu, to na pewno przemyślę tema

Jest... Właśnie zastanawiam się nad kupnem, chociaż budżet już przekroczyłem dawno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daro następnym modelem będzie "Kongo". Jeśli jest drewniany pokład do tego modelu, to na pewno przemyślę temat

...

A może coś takiego będzie rozwiązaniem, nie jest to gotowiec ale i więcej możliwości/5 zdjęcie/

http://www.bnamodelworld.com/military-aftermarket-sets/for-ship-1-350/wooden-deck?sort=20a&page=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś takiego będzie rozwiązaniem, nie jest to gotowiec ale i więcej możliwości

Hm, pewnie jakieś rozwiązanie to jest, ale oglądając pokład do Fuso ( a pewnie i do innych okrętów również) nie odważyłbym się samodzielnie wycinać jego części. Bez odpowiednich narzędzi raczej nie osiągniesz takiej dokładności, a zepsuć jest bardzo łatwo... No chyba, że jakieś malutkie elementy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.