Skocz do zawartości

Przeciwlotniczy Crusader (Italeri 1/35) [ukończony]


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem pokażę Wam skończone działka. Oj, co ja się z nimi namęczyłem, żeby bębny z amunicją odpowiednio ustawić. Znalazłem w Googlach zdjęcia i plany zwykłych 20 mm Oerlikonów, ale gdy przymocowałem magazynki w taki sposób, jak są w normalnych działkach , to niestety nie dało się poruszać działami w pełnym zakresie. Zresztą nawet teraz i tak nie da się ich pionowo do góry ustawić. Jak już wreszcie wszystko skleciłem w całość, to pomalowałem Humbrolowym Gunmetalem do polerowania 27004.

CrusaderAA22.jpg

CrusaderAA23.jpg

CrusaderAA24.jpg

 

A tak na zapas spytam się już, jaką długość powinny mieć anteny i jakiego koloru być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wziąłem się wreszcie za pobrudzenie podwozia. Chciałem je tylko lekko zakurzyć, ale ja brudzingować nie potrafię, więc skończyło się na tym co widać poniżej.

CrusaderAA25.jpg

CrusaderAA26.jpg

CrusaderAA27.jpg

CrusaderAA28.jpg

CrusaderAA29.jpg

 

Następnie dokleiłem koła, a teraz jestem na etapie zakładania gąsienic.

Oczywiście wszystkie Wasze uwagi będą mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąsienice są już na właściwym miejscu. Złączyłem je Super Glue. Przy pomocy tego samego kleju zrobiłem też zwisy. Następnie poprzyklejałem boczne błotniki. Wcześniej je pocieniłem, bo wyglądały zbyt pancernie. Co prawda na zdjęciu oryginału widać, że nie ma on błotników, ale mój model będzie je jednak miał. A to dlatego, że zauważyłem to dopiero wtedy gdy już miałem przednie błotniki przyklejone. Po drugie zaś, musiałem gdzieś ukryć miejsce łączenia gąsienic. Ale można przecież założyć, że zanim Crusaderowi zdjęto błotniki, to je na sobie miał.

 

CrusaderAA36.jpg

CrusaderAA37.jpg

CrusaderAA38.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem będzie o wieży.

Okazuje się, że Italeri popełniło mały błąd i niepotrzebnie porobiło wcięcia na zaczepy służące (chyba) do podnoszenia wieży. Bo na zdjęciach oryginału widać, że żadnych wcięć tam nie było.

cruaaph_1.jpg

 

No to je zaszpachlowałem.

CrusaderAA39.jpg

 

A po pomalowaniu wieży przyszedł czas na kalkomanie. Zacząłem od dużej gwiazdy na górze. Dobrze, że Italerka daje do wyboru dwa wzory, ponieważ zmuszony byłem zmierzyć się z nią dwukrotnie. Ale i tak z końcowego efektu nie jestem do końca zadowolony.

Kładłem oczywiście na błyszczącą powierzchnię, a pomagałem sobie płynami Gunze Mr. Mark Setter i Mr. Mark Softer. Gwiazda była podzielona na 3 części. No i zamiast okręgu wyszło mi jajo. A jak już kalki siadły na modelu, to po chwili nie dało się już ich swobodnie przesuwać, by to zlikwidować.

CrusaderAA32.jpg

CrusaderAA33.jpg

 

Postanowiłem więc je usunąć i spróbować jeszcze raz. Tym razem wyszło już lepiej, chociaż nie za bardzo zgrały mi się połączenia środka z bokami.

CrusaderAA34.jpg

CrusaderAA35.jpg

 

Następnie zaś położyłem boczne oznaczenia i całość posidoluksowałem.

 

Na wszelkie Wasze opinie oczekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Ładnie ładnie ... czekamy niecierpliwie na koniec, ja swojego Crusadera też kończę sklejać i zaczynam malować.

 

Trochę ryzykowne jest malowanie i brudzenia oddzielnie wierzy i kadłuba nie sądzisz ... znam to z doświadczenia!

 

Pozdrawiam

S. - Krystian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wypowiedź.

 

To też masz Crusadera Krystianie? No to pokazuj go zaraz.

 

Na razie pobrudziłem tylko dolne partie kadłuba, po to by móc założyć koła i gąsienice. Wieżę z zewnątrz będę brudził razem z resztą pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wreszcie skończyłem brudzenie wnętrza wieży. Co do dziury w jej tyle, to nie zaszpachlowywałem jej, bo dostałem fajną podpowiedź na Armoramie i za fotel wepchnę plecak, tak więc dziury nie będzie widać. Dlatego właśnie warto prowadzić relację na kilku forach, bo jak nie tu to tam jakąś odpowiedź się w końcu otrzyma.

CrusaderAA40.jpg

CrusaderAA41.jpg

CrusaderAA42.jpg

CrusaderAA43.jpg

 

Na Armoramie dostałem też linki do artykułu o Crusaderze AA (w którym są 2 zdjęcia wnętrza wieży) oraz do fajnego modelu tegoż pojazdu:

http://www.militarymodelling.com/news/article.asp?UAN=369&v=3&sp=

http://www.militarymodelling.com/news/article.asp?UAN=246&v=3&sp=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi miło, że zależy Wam na tym aby mój model lepiej wyglądał, ale przede wszystkim to chciałbym wreszcie ten model ukończyć, bo w tym roku to jeszcze żadnego nie skończyłem. Tak więc musicie mi wybaczyć, ale raczej nie będę tego celownika sam robił.

 

Żeby nie być gołosłownym

Nie no, zdolny jesteś mój imienniku. A co to za fajna głowa? Jakiegoś legionisty cudzoziemskiego?

 

To mniej więcej taki rozmiar?

Zestawowy jest trochę mniejszy, średnica ma 5 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czas leci, więc wypadałoby pokazać jak mi tam idzie, chociaż zbyt wiele to od poprzedniego razu niestety nie zrobiłem.

 

Okazuje się, że na oryginalnym zdjęciu "mojego" Crusadera na tylnym zasobniku widać łapatę. Prawdę mówiąc to ja bym jej tam nigdy nie dostrzegł, ale na szczęście są ludzie, którzy dużo lepiej potrafią ode mnie zdjęcia odczytywać. A to, że Italeri nic o łopacie nie wspomina to nawet mnie nie dziwi.

CrusaderAA44.jpg

Mam nadzieję, że w dobrym miejscu ją umiejscawiam.

 

Przy pomocy farby artystycznej Lamp Black zapuściłem wszystkie linie oraz okolice wokół wystających elementów. Jeszcze tylko kilka zabiegów upiększających i wreszcie, nareszcie nastąpi upragniony przeze mnie koniec budowy.

CrusaderAA45.jpg

CrusaderAA46.jpg

CrusaderAA47.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Wielkie dzięki za zainteresowanie moim modelem.

Udało mi się go wreszcie skończyć parę dni temu, ale nie miałem kiedy porobić fotek, bo albo pogoda zła, albo czasu brak.

Tak się prezentuje gotowy ale bez anten:

CrusaderAA48.jpg

CrusaderAA49.jpg

 

Oczywiście jak już zrobię porządną sesję zdjęciową, to Crusader trafi do galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.