Skocz do zawartości

Messerschmitt Bf 109 G-6 Academy 1:72


wuwumaster

Rekomendowane odpowiedzi

No nie dorabiajmy do tego ideologi. Sam lubie się od czasu pobabrać za przeproszeniem w g...ie, ale myślisz, ze jak ktoś zamiast Intecha skleja np Fine Moldsa to brakuje mu pasji??? Raczej wiadomo czego mu nie brakuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie dorabiajmy do tego ideologi. Sam lubie się od czasu pobabrać za przeproszeniem w g...ie, ale myślisz, ze jak ktoś zamiast Intecha skleja np Fine Moldsa to brakuje mu pasji??? Raczej wiadomo czego mu nie brakuje...

To jest sprawa indywidualna, ja na przykład mam więcej radochy sklejając 109 Italeri za 20zł niż FM za 100zł. Pozwól też każdemu wydawać pieniądze na co chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wpływu na niczyje decyzje. Wyrażam tylko swoją opinię, po to jest forum.

 

Swoją drogą ciekawe... miałeś w ogóle w ręku Fine Moldsa, składałeś go, masz porównanie czy tylko tak sobie ględzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banny napisał:

Dalibóg, już co jak co, ale Intecha to by mi się nie chciało myć w krecie... Zresztą sklejać też nie! Razz Także podziwiam samozaparcie.

 

Tworzywo nie jest ważne, ważna jest pasja!

AMEN

 

 

No nie dorabiajmy do tego ideologi. Sam lubie się od czasu pobabrać za przeproszeniem w g...ie, ale myślisz, ze jak ktoś zamiast Intecha skleja np Fine Moldsa to brakuje mu pasji??? Raczej wiadomo czego mu nie brakuje... Razz

 

Nie mam wpływu na niczyje decyzje. Wyrażam tylko swoją opinię, po to jest forum.

 

Swoją drogą ciekawe... miałeś w ogóle w ręku Fine Moldsa, składałeś go, masz porównanie czy tylko tak sobie ględzisz? Confused

 

nie masz ochoty robić MasterCrafta to oszczędź sobie zgryźliwych uwag, niektórzy lubią poskładać porządny zestaw z pudełka, inni lubią oprzeć się na jakiejś bliskiej zeru bazie i budować sobie coś tam, inni w ogóle wolą od zera strugać z klocka, scratch się to ponoć nazywa...

Wrzuciłem te pare fotek bo była prośba, dosyć sporo osób kupuje 109tki od MC, czasem bo na tyle ich stać, czasem żeby zrobić prosty modelik i poćwiczyć ciekawe malowanie, a czasem żeby udłubać coś z niczego i mieć satysfakcję że się samemu coś zrobiło - to nie ideologia, to różne gusta... więc sądze że komuś tam się to może przydać, zaczynając od autora tematu.

 

Nie gniewaj się, nie chcę się licytować, ale po kiego byłby ci model FineMoldsa? jak jeszcze nie dawno miałeś kłopoty z poprawnym położeniem kalek... róbmy swoje a nie zgrywajmy się. Nie lubisz dłubać w plastiku? lubisz dobrze spasowane modele? OK! może ja lubie zrobić coś z niczego, dla tego to odświeżanie intecha (poza tym, jeżeli cokolwiek się orientujesz... o G12 InTecha nie było przez jakiś czas tak łatwo, alternatywą był jeszcze trudniej osiągalny G12 MPMu, także wymagający model, innych 109 G12 w 72 nie stwierdzono, przynajmniej gdy brałem się za kretowanie... teraz panioł?)

Osobiście uważam że złożyć hase/aca jest łatwiej niż intecha, ale to działa tak samo jak łatwiej poskładać intecha niż zrobić 109tke z klocka w oparciu o plany, a dla mnie celem jest umiejętność zrobienia modelu samemu, a nie z zestawu, ot taka fanaberia... tyle w tym temacie.

 

Karol - biorąc po uwagę który to jest twój model to ja z przyjemnością patrze na twoje postępy, że słuchasz rad i uwag, gdzieżbym miał się z czegokolwiek śmiać no co ty

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kładzeniem kalek u mnie to nadal zdarzają mi sie problemy, ale idzie ku lepszemu!

 

nie masz ochoty robić MasterCrafta to oszczędź sobie zgryźliwych uwag
Hmmm,, a dlaczego odebrałeś to jako zgryźliwość? Wyraziłem tylko subiektywną opinię co do swoich preferencji, a co do twojej pracy odniosłem się z szacunkiem i z podziwem, bo napisałem przecież
... podziwiam samozaparcie.
bo wiem, ile pracy trzeba włożyć w takie modele.

 

Co do pozostałej kwestii, to od początku twierdzę, że nieważne jakie modele składamy, to łączy nas ta sama pasja i chyba się z tym zgadzamy? Sugerowanie, że jak ktoś składa gorsze/tansze modele to jest większym/lepszym pasjonatem jest bez sensu, a przecież taki wydźwięk miała uwaga pilexa.

 

Fine Molds został przywołany tylko jako przykład i wcale nikomu nie sugeruję zakupu modeli tej firmy. Nie płacą mi za reklamę haha.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proponuję dalsze dyskusje przenieść do sfery PW, ponieważ temat ciekaw, a rozciąga się przez niepotrzebne dywagacje przez kilka stron. Autorowi życzę powodzenia przy klejeniu modelu i rychłego zakończenia prac nad nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swiatlo pozycyjne - czerwone jak rozumiem powinno byc podobnie jak obciazenie lotek ale takie pytanie czy ktos testowal uzywanie clear fixu do pokrycia swiatla jesli tak to jakies sugestie rady?

 

z gory dzieki

 

clear fix będzie niestety wyglądał ładnie do póki nie zacznie schnąć, o ile po nałożeniu zrobi ci się ładna szklana banieczka to jak wyschnie to się zapadnie i będzie wyglądało jak grubo paćknięte bezbarwnym błyszczącym, można próbować ileś podejść - chcieć to móc, ale można oszlifować ramkę z szybek, a jeżeli chodzi ci o obciążenie lotek - te takie łezkowate ciężarki od spodu? szczerze mówiąc nie spotkałem się żeby były czerwone (co innego trymery, i pamiętaj - na końcach skrzydeł czerwone jest lewe światło! prawe jest niebieskie!),

można też nie bawić się w transparentność tych elementów i po prostu zamalować plastik na czerwono/niebiesko a na końcu podkreślić to bezbarwnym błyszczącym (przejrzałem na szybko ileś zdjęć, kolorowe bywają zwykle egzemplarzy po remoncie nie mniej jednak często zamiast przeźroczystej szyby i kolorowej żarówki jest kolorowy klosz żarówki, więc generalnie - jak uważasz

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówcę w szczególności uwagi o Clear Fix. Jako uzupełnienie moje metody:

- malutka kropka aluminium lub białego i na to clear blue i clear red

- samo clear blue lub clear red w postaci łezki

- małe kropki z gloss blue i gloss red i na to łezka z farbki clear

- całe łezki wykonane z gloss blue lub gloss red

Przy większych skalach można te lampki robić z kawałków ramek z owiewki, nawiercając małe dziurki od spodu i wpuszczając potem kropelkę farbki jak tu:

DSCF4905.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż - plamy to nie jest łatwa sprawa, tym bardziej w skali 72, jeszcze nie jeden model dojdzie do kolekcji zanim uznasz że w miarę to opanowałeś, ale bez nich wiadomo - bez ćwiczeń nic się nie opanuje

Na pocieszenie powiem ci że kalki wash itd odwrócą trochę uwagi od plam i powinny one stanowić ładnie skomponowane tło dla oznaczeń, bedzie dobrze - najważniejsze że nie przesadziłeś - plamkując łatwo dojść do momentu kiedy zamiast plamek mamy jednolitą ciemną breje...

 

pozdrawiam!

 

p.s. mam nadzieje że w trakcie malowania kokpit był czymś zasłonięty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za parę miesięcy coś pomyśle o czymś lepszym:)

a przez te pare miesięcy ćwicz żeby lepiej wychodziło :P może za pare miesięcy jak już się poduczysz uznasz że jednak jeszcze troche wyciśniesz ze swojego aerografu i kupowanie drogiego sprzętu jeszcze nie jest potrzebne

 

pozdrawiam!

 

p.s. Banny sie ostatnio chwalił że skończył z pędzelkowaniem na rzecz aero a zatem czekamy na konfrontację plamki a'la Karol vs plamki a'la Banny jedna ze stron już się przekonała że plamki to nie jest psik psik i już, zobaczymy co na to druga strona trzymam kciuki za obydwu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dopiero eksperymentuję z malowaniem aero! Z tym że od razu kupiłem sobie H&S Ultre jako rozsądny kompromis dla początkującego ( http://www.aerografy.com/product_info.php?cPath=21_119_51&products_id=98 )

 

Duże powierzchnie wychodzą mi bez problemu, ale rybiego kamuflażu to bym sie jeszcze nie podjął! Także i tak jak na początek, to nieźle ci wyszło.

 

Wuwu, do Messerów chyba szybko nie wróce. Właśnie skonczyłem jeszcze G-10, ale nie jestem zadowolony (ach te kalki ) także nie będe go chyba pokazywał publicznie... Choć może jakieś FW 190 dla sprawdzenia się, jak już padło wyzwanie haha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a docelowo to chcę kupić ten(jak tylko potrenuje i opanuje to co mam)

Nie namawiam do zmiany planów, ale dużo większe znaczenie ma technika malowania niż sam aerograf.

Mam EW700 i Evolution Silverline 2in1 i jedyna różnica jaką zauważam pomiędzy tymi aerografami to łatwość czyszczenia i demontażu tego drugiego.

Paradoksalnie ten tańszy maluje z większą precyzją bo dłuższe jest ramię spustowe przez co łatwiej jest dozować farbkę. Cała tajemnica to ostra igła, czysty aerograf, dobre i właściwe rozcieńczenie, dobór ciśnienia, odległość malowania. Nawet nieco zabrudzona dusza powoduje, że przy malowaniu zamiast plamek wychodzą kleksy.

PS. Znam osobę która maluje aerografem za 40zł i zdobywa nagrody na konkursach, w tym na ostatnim w Bytomiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i maszynka nabiera życia powiem szczerze rozumiem kwestię wymiarów krzyża aca ale czy aby ten m-c nie jest zbyt szary? nie przesadzili troche z tym low-visibility? ładnie siadła spirala na kołpaku ! powiedz coś jak się zachowywały kalki i aca i m-c pod wpływem płynów gunze (może choć ciut ruszysz opinie o ich tragiczności, choć sam robiąc Camela za bagatelne 8zł przyznam że kalki to blaszki, ale tu modelik z troche wyższej ichniejszej półeczki),

no to zabezpieczaj jeszcze raz błyskiem kalki i łoszuj łeteringuj niszcz i obijaj gościa

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info co do kalek! jakiś czas temu kładłem ich kalki i troche płynów musiałem nalać żeby coś zadziałały (Microscale SET&SOL) dobrze wiedzieć że świeże kalki dobrze reagują.

 

pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie koniecznie, właściwie to najwięcej zdjęć 109tek z RLM02 ww wnękach to poremontowe, ja spotykam się jednak z przeważającą ilością informacji że wnęki jechano kolorem razem z całym płatem, generalnie chyba nie było na to jakiejś ostrej reguły - podobnie Spitfire raz ma wnęki sky, raz j.szary a raz interior greysh-green... IMHO jest ok

 

pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna rzecz, że spód jakis taki bardzo szary, bez odcienia niebieskiego. (nie wnikając czy był to RLM 65 czy 76).

 

to wina zdjęcia- błysk + sztuczne światło a kolor to oczywiście RLM 76

panowie looz co producent farb to inny odcień RLM76 (a już zwłaszcza te "oryginalne", "dedykowane", "autentyczne"...), co książka to inaczej, co odnowiony egzemplarz to od beżowego po błękit... RLM76 zdążył urosnąć do mitycznej wręcz barwy której nikt do końca nie może określić

jest ok, leć Karol z koksem dalej

pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za brudno!! za bruu-dnoooo !!! kolejny od tytłania podziałów błotem...

nie no spoko trzeba kiedyś i za mało i za dużo zbrudzić żeby złapać wyczucie, ale przy następnym już nie będę taki wyrozumiały :P

 

mocnemu washowi mówię zdecydowane NIE

 

pozdawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, dożynanie 8-mej godz w robocie nie działa orzeźwiająco na umysł mnie bardziej chodzi o to żebyś mocniej rozcieńczał farbe, tak żeby tam taki "cień" został a nie chamska kreska teraz farba była gęsta więc pigmentu sporo w liniach, ale jak powiedziałem looz blus i tak jest dobrze, zostaną wnioski i doświadczenia na przyszłość

 

pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.