Skocz do zawartości

1/48 Bell OH-58D Kiowa Warrior - ESCI konwersja z A do D


Turecki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów

 

Po długiej modelarskiej nieobecności czas na powrót do swiata modelarskich przyjemności. Jako temat obrałem koncepcję która długo dojrzewała w zamyśle zanim przyjęła fizyczną postać i chęć realizacji. Z racji braku na rynku zestawu tego śmigłowca w wymienionej wyżej wersji D i tej skali postanowiłem wziąć los we własne ręce i skonwertować stary jak świat zestaw ESCI wersji "A" tego śmigłowca by uzyskać jedną z nowszych wersji "D". Czeka żmudna i długa praca jesli chciałbym uzyskać zamierzony efekt i wiele osób sceptycznie podchodziło do tematu...więc cóż do odważnych świat należy...projektu czas zacząć.

 

Na wstępie komponenty które wykorzystam...czyli wspomniany zestaw ESCI plus elementy fototrawione własnego projektu...i dalszy wkład własny przy użyciu materiałów jakie są ogólnie dostępne w postaci uzyskanej z przerobu lub w formie gotowej dostępne dla każdego modelarza na rynku.

 

kioa.jpg

kiob.jpg

kioc.jpg

 

Pierwszy krok...pozbycie się zbędnej "budy" (osłony silnika)...która w wersji D różni sie kształtem więc mam zamiar wkonać ja od podstaw...kilka sprawnych pociągnięć piłką w oprawce i elemnty zostały oddzielone od zestawowego kadłuba...

 

kio1.jpg

 

Ciąg dalszy wkrótce

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak wiedziałem że będzie manto ...Tomcat leżakuje jako kolejny projekt do dokończenia...wszystko przez to że jestem chyba jednym z najbardziej niezdyscyplinowanych modelarzy no i do Kota mam kilka rzeczy do zrobienia w zanadżu ...zanim popełnie w nim dalszy progres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na załączonej fotce...autorów zestawu poniosła niegdyś chęć zbliżenia widzowi widoku rzeczywistego nitowanego poszycia Kiowy...jednak powinno sie to uzyskać niemniej delikatnym drobnym nitowadłem...a napewno nie w taki sposób w jaki to wykonali w zestawie...otwory w skali rzeczywistego śmigłowca miały by średnice dziur po pociskach karabinu maszynowego więc postanowiłem całość wyrównać do zera...czyli zaszpachlować i wygładzić w celu późniejszych już napomnianych przez Irka eksperymentów naniesienia delikatniejszych "wypukłych" nitów...i jeszcze raz naniesienia lini podziału blach bardziej delikatnych co do tej skali

 

kio2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przyłożeniu do siebie dwóch połowek kadłuba mamy widoczną zdeformowaną jedną z przednich części dziobowych...myślę że szybki zabieg plastyczny...a dokładniej termoplastyczny powinien załatwić sprawę...czyli gorąca woda...myślałem nad płomieniem zapalniczki ale to może sie okazać zbyt inwazyjną metodą..i mógłbym uzyskać dalsze niechciane zniekształcenia

 

kio3.jpg

 

I zrobione

 

kio4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabieram się za kabinę załogi...w sumie to cały blok wnętrza który zostanie zainstalowany wewnątrz przed zamknięciem kadłuba na dobre...

 

Elementy zestawu oraz nowa trawiona podłoga z wstępnym spasowaniem...

 

kio5.jpg

 

kio6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale pytanie za sto punktów...musze się liczyć z "głęboką" konwersją zestawu...może niektórym osobom się mniej spodobać ale chyba wykorzystam z zestawu tylko kadłub i ogon...reszta scratch i moje PE częśći

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Chyba już jest model z Italeri .

To dokończysz może Gotowca ,

Jak prace nad Mi-2 ?

 

TB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.