Skocz do zawartości

Lotniskowiec IJN SHINANO - Tamiya 1/700


Marcin Rogoza

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 300
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

...że będzie mniej roboty...
Z jednej strony mniej elementów, z drugiej strony... więcej poprawiania

...

Marcin bądź twardy, 700-ka to skala dla twardzieli
Raczej dla snajperów z Sokolim Okiem

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Jak wspominałem - prace szpachlarsko-szlifierskie trwają. W międzyczasie zwaloryzowałem tylną częśc pokładu - zdarłem nieco plastiku i na to miejsce wkleiłem blachę ryflowaną...

th_shinano_033.jpg th_shinano_034.jpg

 

...coś na wzór blaszanego "najazdu" lotniskowca Shokaku...

th_shokaku.jpg

 

Na to przyjdą malowane białe i czerwone pasy i powinno być GIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin Rogoza, co ja Ci mam napisać, jak sam dobrze wiesz jak fajnie to wychodzi.

...

PS - z ciekawości: jesteś pewien tych pasów ? przewertowałem 3 swoje książki i nie ma tam o nich wzmianki (na rysunkach Zuikaku również) - co oczywiście nie oznacza, że ich nie było

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
z ciekawości: jesteś pewien tych pasów ? przewertowałem 3 swoje książki i nie ma tam o nich wzmianki (na rysunkach Zuikaku również) - co oczywiście nie oznacza, że ich nie było
Nie jestem pewien - w kwestii Shinano to nikt nie jest niczego pewien - czysta loteria

 

Poza tym producent dołożył taką dwukolorową kalkomanię więc przyjmuję że były - wszak coś trzeba przyjąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien - w kwestii Shinano to nikt nie jest niczego pewien - czysta loteria
W sumie racja. Jesteś w tej komfortowej sytuacji, że z braku zdjęć i planów co byś nie popełnił, będzie ok

...

Poza tym producent dołożył taką dwukolorową kalkomanię więc przyjmuję że były - wszak coś trzeba przyjąć
Zgadza się. Aczkolwiek te pasy nie były regułą na lotniskowcach IJN ?

...

PS - jakies newsy w kwestii nadbudówki ?

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
jakies newsy w kwestii nadbudówki ?
Na razie cisza - pracuję przy kadłubie.

 

Pojawiły się brakujące wały napędowe i stery, łańcuchy kotwiczne f-my Larsenal - CH250 - łańcuch dedykowany do modeli "350" ale dla pancerników w "700" też jest OK.

 

Ponadto - w zestawie blaszek Eduarda znajdują się furty rufowych hangarów łodzi ratunkowych. Niestety są za małe i nijak nie chciały się wkleić w miejsce, gdzie powinny być. Zatem zdecydowałem, że zostaną one zrobione od podstaw - wkleiłem kawałek HIPS-a, szpachlowanie miejsc łączeń - w międzyczasie z cienkiego polistyrenu wykonałem drzwi hangarów - pozostaje je za moment nakleić na właściwe miejsce. Dodatkowo wykonane zostały szyny suwnic wspomnianych łodzi - co prawda Eduard również i w tym miejscu proponował swoje rozwiązanie ale wołało ono o pomstę do nieba - stąd też pojawił się profil Evergreen'a 0,5 x 0,5 mm.

 

Poniżej kilka fotek, jak to wygląda obecnie...

th_shinano_035.jpg th_shinano_036.jpg th_shinano_037.jpg

 

Jednym słowem - jeszcze troszkę zostało prac do wykonania przed położeniem podkładu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć nie udzielam się zbytnio w tym temacie, to zawsze z przyjemnością oglądam kolejne postępy prac. Blacha ryflowana na końcu pokładu - o tym nie wiedziałem, ale przyznam, że zdecydowanie mi się bardziej podoba z nią, niż bez niej. Mam nadzieję, że jakieś samoloty będą?

 

wielkamucha

 

P.S. Tak złośliwie dodam, że teraz ktoś powinien zrobić w odpowiedniej skali USS Archerfisch...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • Super Moderator

Dzięki chłopaki, za wiarę w moje możliwości Wzorując się na zdjęciach, trudno będzie zrobić model, który będzie równie ciekawy a nie identyczny

 

Thanks guys, for believing in my capabilities: oops: Inspired by the photographs, it will be difficult to make a model that will be equally interesting and not identical

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • Super Moderator

Długa przerwa trwała, ale w końcu zasiadłem na nowo do Shinano.

 

Zabrałem się za wykonanie imitacji "oczek" do mocowania samolotów na pokładzie. Wykonanie trwa metodą "na igłę"

 

Poniżej kilka fotek w trakcie prac - szczerze mówiąc to mało pasjonujące zajęcie wydziergania ok 1600 dziurek . Ale cóż zrobić - pociskam

th_shinano_038.jpg th_shinano_039.jpg th_shinano_040.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Prace posuwają się do przodu...

 

Nawierciłem wszystkie te nieszczęsne dziurki, przeszlifowałem pokład, wytrasowałem linie podziału pokładu pancernego. Po szlifie wszystko prawie się pozapychało więc czeka mnie czyszczenie (czyt. ponowne delikatne nawiercanie otworków) i doprowadzenie do ładu linii podziału. Pokrótce wygląda to tak:

 

shinano_041.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:szok: Poprzeczkę ustawiasz wysoko.
No, klasyczny MR

Marcinie, ja po takim zapchaniu się linii podziału czy otworów po prostu myję dany element pod bieżącą wodą z mydłem, "szorując" go pędzelkiem (takim zwykłym do malowania)- pędzelek w połączeniu z wodą z mydłem usuwa całkiem skutecznie większość syfu. A czasu i wysiłku potrzebuje niewspółmiernie mniej.

 

Powodzenia, muchy czekają na resztę.

 

bzzz-bzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

No dobra... Podziurkowałem ze trzy razy wszystko - w międzyczasie poszlifowałem - potem Surfacer i jest GIT MALINA

 

Zdjęcie lipnej jakości a bo i sprzęt marny ale na żywo wygląda fajnie...

shinano_042.jpg

Stoję przed dylematem zakupu odpowiednich kolorów farb - za moment trzeba będzie rozpocząć malowanie elementów, z którymi mogłyby być później kłopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.