Skocz do zawartości

Lotniskowiec IJN SHINANO - Tamiya 1/700


Marcin Rogoza

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 300
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
  • Super Moderator
Widzę, że nie tylko ja mam zastój...

...

Jednak tylko ty Ja od dwóch dni na nowo siedzę przy Shinano - póki co drobne poprawki szpachlowania, fragmentaryczne pokrycie surfacerem, co by zobaczyć miejsca do ewentualnej poprawki itp. W sumie to nie ma co pokazywać - będzie coś ciekawszego to zapodam foteczki - myślę, że jeszcze w tym tygodniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Panowie - czy ktoś z was dysponuje jakimiś fotkami lin i siatek hamujących stosowanych na japońskich lotniskowcach? Najbardziej interesują mnie szczegóły mocowania do pokładu zarówno lin jak i mechanizmów podnoszenia siatek. Uproszczenie, zaproponowane przez Tamiy'e zupełnie do mnie nie przemawia i będę chciał to zrobić od podstaw. Będę wdzięczny za każdą pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie, poszukaj trzech książek:

Tamiya News supplement - Random Japanese Warship Details cz. 1 i 2 oraz Mechanism of Japanese Warship #2 Aircraft Carriers.

Znajdziesz tam potrzebne Ci informacje, będą to raczej rysunki i szkice, ale powinny być pomocne.

 

Niestety nie mam przy sobie żadnej literatury w tej chwili.

 

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak tylko ty Ja od dwóch dni na nowo siedzę przy Shinano - póki co drobne poprawki szpachlowania, fragmentaryczne pokrycie surfacerem, co by zobaczyć miejsca do ewentualnej poprawki itp. W sumie to nie ma co pokazywać - będzie coś ciekawszego to zapodam foteczki - myślę, że jeszcze w tym tygodniu.
Jak Ty dłubiesz to ja też (a co tak sam będę siedział)... Czekamy na jakieś uaktualnione foto. Przypomnij mi proszę, co w końcu wyszło z pokładem ?

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jakś focia, co by pokazać bractwu aktualny stan prac stoczniowych? Tylko nie zasłaniaj się tajemnicą wojskową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Marcin, chodziło mi raczej o to, czy "deskowany" czy "zbrojony"...

...

Zbrojony, zbrojony - nie mam innych informacji co do niego

 

A może jakś focia, co by pokazać bractwu aktualny stan prac stoczniowych? Tylko nie zasłaniaj się tajemnicą wojskową
A proszę bardzo....

 

Pokład przed "skórowaniem" i "PO" (i proszę nie mieszać mi w to polityki )...

th_shinano_017.jpg th_shinano_018.jpg

 

No i kilka foteczek ze stanu obecnego - trwają prace szpachlowo-szlifierskie, doszły dwa pomosty artylerii na sterburckie, kadłub i wnętrze częściowo fuknięte Surfacer'em... Zresztą co to gadać - poniżej fotki...

th_shinano_019.jpg th_shinano_020.jpg th_shinano_021.jpg th_shinano_022.jpg

 

A teraz wracam do Shinano...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając ostatnie zdjęcia kadłuba przyszedł mi do głowy głupi pomysł - aby swojego Musashi zrobić jako Shinano...

Na szczęście, to tylko głupi pomysł...

 

kibicuję,

bzzz-bzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin Rogoza, mam pytanie odnośnie kadłuba (mnie to też pomoże, bo w końcu robimy jedną "rodzinę") - czy pasy zbrojeniowe powinny iść przez całą "wysokość" burty ? Pytam, bo ja mam golusieńką burtę (model z Kure też tak wygląda) i nie wiem co robić

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Marcin Rogoza, mam pytanie odnośnie kadłuba (mnie to też pomoże, bo w końcu robimy jedną "rodzinę") - czy pasy zbrojeniowe powinny iść przez całą "wysokość" burty ? Pytam, bo ja mam golusieńką burtę (model z Kure też tak wygląda) i nie wiem co robić

...

Nie mam pojęcia - nie analizuję zgodności z realiami (czyt. z Yamato / Musashi), ale w przypadku mojej Tamki 1/700 to pasy sa na całej wysokości burty. Ale czy w istocie tak było to bladego pojęcia nie mam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin Rogoza, mam pytanie odnośnie kadłuba (mnie to też pomoże, bo w końcu robimy jedną "rodzinę") - czy pasy zbrojeniowe powinny iść przez całą "wysokość" burty ? Pytam, bo ja mam golusieńką burtę (model z Kure też tak wygląda) i nie wiem co robić

...

 

Tak

Dawaj na GG dostaniesz conieco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.