Skocz do zawartości

Lotniskowiec IJN SHINANO - Tamiya 1/700


Marcin Rogoza

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator
najlepszym dowodem na to niech bedzie praca Marcina którego do tej pory utożsamiałem wyłącznie z 350-tką
...choc do tej pory ukończona została dopiero jedna "350" (Mikasa) a dwa pozostałe projekty (Aaron Ward i San Francisco) czekają na powrót weny

 

Więc Shinano "700" zdaje się , że zostanie drugim skończonym modelem a pierwszym w tej skali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 300
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No widzę że niezłe zakupy kolega zrobił. Ja bym się pogubił w tych wszystkich blaszkach. Już przy swoim PE muszę pisać co po kolei wkleić a tutaj to będzie niezła jazda. Powodzenia przy blaszkach bo ta skala to normalnie mnie zaskakuje, że można tak piękne okręty zbudować.

Pozdrawiam

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macisso demonizujesz 700-kę

He, być może, ale pamiętaj że to są tylko moje przypuszczenia. Być może praktyka pozytywnie mnie zaskoczy .

Ok, kończę O/T i liczę Marcinie że nie będziesz się obijał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszym dowodem na to niech bedzie praca Marcina którego do tej pory utożsamiałem wyłącznie z 350-tką
...choc do tej pory ukończona została dopiero jedna "350" (Mikasa) a dwa pozostałe projekty (Aaron Ward i San Francisco) czekają na powrót weny

 

Więc Shinano "700" zdaje się , że zostanie drugim skończonym modelem a pierwszym w tej skali

 

Hmmm faktycznie nie przerobiłeś jakiś oszałamiających ilości tych 350-tek...tak jak ja 700-tek ;-) Może pochłonie Ciebie 700-tka na dobre a jak nie to tylko 350-tka zyska świetnego modelarza.Skala nie ważna zawsze z niecierpliwością czekam na twoje relacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
działka 25mm z finemolds .Czy są warte wydanej kasy ? są naprawdę delikatne i finezyjne ?
Moim zdaniem TAK - są bardzo dobrze wykonane. Aż dziw bierze, że metodą wtryskową można coś takiego zrobić. Jak się uda to jutro wrzucę zbliżenie na tę artylerię.

Trochę spóźnione ale jest - zdjęcie poglądowe - jakość zdjęcia nie najlepsza ale wyrobu FineMolds rewelacyjna - do tego w komplecie blaszki osłon.

shinano_016.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując - zostałem mile przyjęty przez "700"-etkę
Zwróć uwagę jakiego kolosa robisz. Zobaczymy czy będziesz taki zadowolony, robiąc np. niszczyciela

...

A Tymczasem czekamy na dalsze postępy...

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Zwróć uwagę jakiego kolosa robisz. Zobaczymy czy będziesz taki zadowolony, robiąc np. niszczyciela
To racja - niszczyciele to prawie jak zapałki

 

A Tymczasem czekamy na dalsze postępy...
Póki co - postępy to mam w wykańczaniu mojej pracowni - jakieś dwa tygodnie i będę "u siebie" - stocznie zostaną uruchomione
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można spytać to gdzie nabyłeś te działka, wyglądają znakomicie.

Są dostępne w Polsce?

 

Ewentualnie pytanie do tych co korzystali i mogą się wypowiedzieć, jak z tym:

 

http://www.martola.com.pl/pl148/produkty28754/imperial_japanese_25mm_triple_aa_guns_5_to_a_pack_

 

http://www.martola.com.pl/pl148/produkty28753/imperial_japanese_25mm_twin_aa_guns_5_to_a_pack_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można spytać to gdzie nabyłeś te działka, wyglądają znakomicie.

Są dostępne w Polsce?

 

Ewentualnie pytanie do tych co korzystali i mogą się wypowiedzieć, jak z tym:

 

http://www.martola.com.pl/pl148/produkty28754/imperial_japanese_25mm_triple_aa_guns_5_to_a_pack_

 

http://www.martola.com.pl/pl148/produkty28753/imperial_japanese_25mm_twin_aa_guns_5_to_a_pack_

 

Odpowiedź brzmi przyzwoicie wygląda model z działkami z niko.Na moim I 400 są takowe więc tam można rzucić okiem jak się prezentują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zdecydowanie polecam produkty Veteran Model. Jakość żywicznych detali jest imponująca. Te działka Niko wyglądają według mnie na mocno uproszczone. Tak czy inaczej bardzo dobry efetk daje zastąpienie luf produktami Aberu i chyba też RB robi lufki do 25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zdecydowanie polecam produkty Veteran Model. Jakość żywicznych detali jest imponująca. Te działka Niko wyglądają według mnie na mocno uproszczone. Tak czy inaczej bardzo dobry efetk daje zastąpienie luf produktami Aberu i chyba też RB robi lufki do 25.

 

W 1/700 RB czy Aber robi lufy do japońskich 25-tek ?? chyba nie....To samo dotyczy veterana owszem robi fajne żywiczne ale w 1/350 a to delikatna różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zdecydowanie polecam produkty Veteran Model.
Część artylerii na Shinano będzie właśnie tej firmy

 

Marcin a dokładniej jaką masz na myśli część artylerii ? bo 127mm veteran robi...i są świetne ale żywicznych 25mm to chyba nie...no móże coś umkneło mojej uwadze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1/700 RB czy Aber robi lufy do japońskich 25-tek ?? chyba nie....To samo dotyczy veterana owszem robi fajne żywiczne ale w 1/350 a to delikatna różnica.

 

No ja rzeczywiście o 350 tylko myślę ale Veteran ma produkty przeznaczone do 700 tak jak wspomniał Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
ja zdecydowanie polecam produkty Veteran Model.
Część artylerii na Shinano będzie właśnie tej firmy

 

Marcin a dokładniej jaką masz na myśli część artylerii ? bo 127mm veteran robi...i są świetne ale żywicznych 25mm to chyba nie...no móże coś umkneło mojej uwadze

Tak jak mówisz - żywica na Shinano to będzie: -- Artyleria Type 86 12.7 cm z Veteran'a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To racja - niszczyciele to prawie jak zapałki
Pamiętam jak tak z 15 lat temu robiłem 1/700 Tamki: bardzo się cieszyłem z "wielkości" Hornet'a czy Shokaku. Ale jak przyszło do okrętów pomocniczych...

...

Póki co - postępy to mam w wykańczaniu mojej pracowni - jakieś dwa tygodnie i będę "u siebie" - stocznie zostaną uruchomione
Zazdroszczę Ci własnego warsztatu, jak i czasu. Ja nie dość że ścieram się z dziewczyną (warsztat) i pracą (co róż wysyłają mnie na delegacje, co powoduje monstrualne ograniczenia czasowe)

...

Z tego co piszesz to 1/700 jest dla Ciebie miłą zmianą - planujesz zadomowić się w tej skali na dłużej (jak pisałem kiedyś główne zalety to wybór modeli, cena oraz miejsce na półce) czy jednak wrócisz do "królewskiej" 1/350 (z tego co pamiętam, to chyba SF Ci jeszcze zalega )

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Zazdroszczę Ci własnego warsztatu,
W sumie to nic wielkiego ale ważne że własne miejsce do lepienia - do tej pory to się tułałem po jakiś stołach etc. Kazdemu życzę takiego własnego nawet maleńkiego kącika.

 

Z tego co piszesz to 1/700 jest dla Ciebie miłą zmianą - planujesz zadomowić się w tej skali na dłużej (jak pisałem kiedyś główne zalety to wybór modeli, cena oraz miejsce na półce) czy jednak wrócisz do "królewskiej" 1/350 (z tego co pamiętam, to chyba SF Ci jeszcze zalega
Tak - to są argumenty które bardzo mocno mnie skierowały na "700". Póki co bardzo mi się podoba. A czy coś poskrobię w 350? Zapewne tak. mam, jak już wspomniałeś, SF oraz Aarona z projektu PBG. W planach na przyszłośc w tej skali mam również Bismarcka z bardzo zaawansowanych scratchem - kadłub mam - reszta w zdecydowanej większości od podstaw. Ale wcześniej będzie u-Boot w 72 z wnętrzem.

 

Cóż - to wszystko plany, a życie i tak to weryfikuje. Póki co nadal walczę z wykańczaniem pokoju - może wrzucę tutaj jakąś mini relację z tego przedsięwzięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż - to wszystko plany, a życie i tak to weryfikuje.

Życzę spełnienia planów Marcinie, a i z przyjemnością będę zaglądał do tych wątków

 

Kazdemu życzę takiego własnego nawet maleńkiego kącika.

A tego akurat życzę sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.