Skocz do zawartości

zamienił stryjek siekierkę na kijek


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

witam, jakieś 2 lata temu zacząłem tworzyć małą winietkę, w tamtym okresie pomalowałem figurki i.. nastąpiła prawie 1,5 roczna przerwa, ponieważ czas zaczął mnie naglić (drugi wykonywany równocześnie egz. miał być prezentem) wziąłem się w garść i całość dokończyłem; niestety gdzieś w międzyczasie rozjechały mi się założenia i po wykonaniu podłoża, szabelka za nic nie chciała się zmieścić pod ręką

pozostało mi zrezygnować z niej i zamienić na kawałek kijka

figurki są w skali 54mm (Andrea) malowanie akrylami, projekt z założenia był relaksacyjny więc nie weryfikowałem poprawności historycznej, zapraszam do oglądania

ul_01.jpg

ul_02.jpg

ul_03.jpg

ul_04.jpg

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winietka ładna i estetyczna. Kijek wygląda elegancko:) Tylko jak zobaczyłem pierwsze zdjęcie nim przewinąłem na kolejne, to zdawało mi się, że dziewczynka tuli się do nogi tego pana. Takie złudzenie przestrzenne:) Ale ogólnie klimacik jest:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zdawało mi się, że dziewczynka tuli się do nogi tego pana.
Khehe, dokladnie takie samo wrazenie odnioslem... A co do szabelki, to mogles ja skrocic, ze niby wbita troche w ziemie jest. Ale kijek tez jest OK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojak bez szabelki to jak czołg bez lufy. :P

 

A całość fantastycznie zrobiona.

 

Pozdrawiam

Samik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zdawało mi się, że dziewczynka tuli się do nogi tego pana.
Khehe, dokladnie takie samo wrazenie odnioslem...

Wy to macie skojarzenia

 

tak w ogóle to dzięki za miłe słowo

z ucinania szabelki zrezygnowałem z dwóch powodów: podłoże jest lekko skaliste więc raz, że ciężko byłoby ją wbić w takie a dwa, że troszkę jednak głupio by to wyglądało

a drugi powód to taki, że ułan wygląda na lekko styranego wojaczką, takiego co swoje lata już ma, wraca sobie chłopina do domu na "zasłużoną emeryturę", na odpoczynek w górkach kijek bardziej mi pasował

 

a jak ktoś woli to zawsze można powiedzieć, że bambetle i szabelkę położył gdzieś z boku

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może po prostu położyć szabelkę obok wojaczka?

 

A tak poza tym to ta figurka jest zrobiona ekstra. Muszę pokazać narzeczonej, będzie miała się na kim wzorować.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
malowanie akrylami

Można wiedzieć jakimi?

 

Bo prezentuje się bajecznie! Świetna praca.

A jeśli by pobawić się w szukanie dziury w całym, to chyba prawa dłoń jest trochę umazana na czerwono - ale równie może to być wina zdjęcia. Ale to i tak w niczym nie umniejsza świetnie wykonanej scence.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malowanie akrylami

Można wiedzieć jakimi?

głównie Vallejo i Lifecolor być może coś było maźnięte i Pactrą, w tej chwili trudno mi powiedzieć co jakim dokładnie kolorem było malowane, paletę mam dość bogatą i malując figurki często mieszam kolory lub dobieram je na zasadzie własnego uznania

A jeśli by pobawić się w szukanie dziury w całym, to chyba prawa dłoń jest trochę umazana na czerwono - ale równie może to być wina zdjęcia.

aż podszedłem do figurki przed odpisaniem... uff, musi to być wina zdjęcia za dobre słowo bardzo dziękuję, ciągle mnie zastanawia czy dziś też tak potrafię (to były ostatnie pomalowane przeze mnie fgurki) chyba trzeba wziąść się do pracy i przekonać

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.