Skocz do zawartości

Ju-87 B-2 Stuka 1:72BILEK


Gość miro2s1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po przerwie wróciłem do klejenia. Nie jest to mój pierwszy model ,wyszedł mi najlepiej więc postanowiłem go umieścić na forum. Myślę że doradzicie co mogę poprawić w przyszłości ,staram się kleić czysto.

Model malowany pędzlem farbami Pactra. Celowo unikałem łączenia kamo na owiewkach ,za wcześnie odlepiłem taśmę i nie chciało mi się ich ponownie oklejać Co do kalek to niestety podarły mi się szczęki więc wkleiłem tarczę. Model bardzo przyjemny ,przepak Italeri.

Zdjęcia robione komórka.

 

th_Ju-87B-2StukaWARSZTAT15.jpg

th_Ju-87B-2StukaWARSZTAT14.jpg

th_Ju-87B-2StukaWARSZTAT13.jpg

th_Ju-87B-2StukaWARSZTAT12.jpg

th_Ju-87B-2Stuka11.jpg

th_Ju-87B-2Stuka10.jpg

th_Ju-87B-2Stuka9.jpg

th_Ju-87B-2Stuka5.jpg

th_Ju-87B-2Stuka4.jpg

th_Ju-87B-2Stuka3.jpg

th_Ju-87B-2Stuka2.jpg

th_Ju-87B-2Stuka1.jpg

 

Teraz pracuję nad: Bf109E4 ICMu(72132) i przymierzam się do: Dornier Do 28D2 Skyservant Revella(04193)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szybko: wstępnie nawet ładny kamuflaż, ale coś źle przyklejony nos! jak by troche za wysoko, jego góra powinna schodzić się gładko z kadłubem (dół wymaga doszlifowania - dopasowania, taka cecha zestawu), zupełnie nie trafiony kolor wnętrza, bomba z wodzikiem w złym miejscu, powierciłeś w dole płata jakieś dodatkowe niepotrzebne otwory, brak linki anteny od masztu do statecznika (ten dzyndzel przy stateczniku trzeba zlikwidować i linke wprowadzić wprost do statecznika), srebrny/j.stalowy karabin? moja rada - albo czarny mat albo czarny mat przetarty suchym pędzlem srebrnym, albo metalizer i polerowanie, generalnie - ma być odcień czarnego (lepszy czarny mat niż jasna stal)) do merytoryki się nie przyczepiam bo jak pisałeś dopiero się uczysz,

ogólnie przyjemny model, dobra kolorystyka, ładnie sięprezentuje (jak chcesz żebym się podoczepiał do oszklenia to musisz dać lepsze fotki :P )

ćwicz ćwicz - bedzie dobrze

 

pozdrawiam!

 

p.s. nie chce się bawić w auto-lans ale w moim warsztacie są te rzeczy opisane - także zapraszam do polookania sztukasa robiłem startując z wiedzą od zera więc miałem dużo różnych rozkmin, m.in. to co wytknąłem u ciebie, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuwu przyczepie sie ciebie haha, piszesz ciurkiem i dosc trudno sie to czyta... Moglbys wypuktowac poszczegolne wady akapitami i znacznie lepiej to by wygladalo!

 

A modelik przyjemny, do wad wytknietych bym dolozyl takze niewlascie umiejscowienie swastyki (kąt). I słabe zdjęcia - komórka to nie jest to, warto zaopatrzyć sie w prawdziwy aparat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wuwumaster twój i jeszcze czyjś warsztat/galerie oglądałem długo ale jak widać jeszcze za krótko. Od siebie dodam że model jest świetny(w sensie samolot bardzo mi się podoba taki unikatowy) Nie wiem jakim cudem przeoczyłem te wszystkie rzeczy, broń jest pomalowana Gunmetal z Pactry i ona jest właśnie taka srebrna może coś z aluminium ,stal.

Co do barw z instrukcji użyłem tylko RLM71/70/65(kamo) reszta dobrałem z tych farb które mam po prostu nie chciałem po raz kolejny dokupywać kilkunastu farb chcę po trochu wyrobić te które mam a leżą nie używane.

Mikele prawdopodobnie to Dark Green ale mogę się mylić odkleiłem kartkę z farbki (podpisuje sobie na taśmie i przyklejam do opakowania z farbką do czego jaki kolor)

Dziękuję za komentarze (rady), myślałem że będzie gorzej jeśli tylko dorwę jakiś porządny aparat postaram się dodać jakieś konkretne fotki.

A jeszcze te dziurki w instrukcji pisało o otworach do przymocowania bomb z rozpędu wywierciłem za dużo a nie posiadam szpachli próbowałem zalać farbką ale nie wyszło. Planuję z kolegą wypad na większe modelarskie zakupy więc się zaopatrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.