Skocz do zawartości

Dwa największe okręty Marynarki Wojennej w Szczecinie


ireksir

Rekomendowane odpowiedzi

Witojcie witojcie.

 

Nie wiem czemu mój ostatni post zatonął. Okręt podwodny z muzeum przywiązali mocno do nabrzeża - ma toto około 40 metrów i zostało zbudowane w 1966 roku. Zamieszczam kilka fotek, niestety pogoda nie dopisała i... a może to i lepiej? W końcu podwodniak lepiej chyba się prezentuje w chmurach, sztormach i odmętach...

 

965fab438727b727gen.jpg 49fd02e166c8c1ffgen.jpg

 

052daa46514c2f2fgen.jpg f013d2d6d917709bgen.jpg

 

b6bf207c849ad6d4gen.jpg ed0e967a907ba411gen.jpg

 

85636bc1ca7a9a88med.jpg 1722501c0c6c359b.jpg

 

 

 

tak to wszystko wyglądało wieczorem:

 

6267f350750ebcbagen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu mój ostatni post zatonął.

 

Bo wpisales go w temacie obok - KLIK

 

Podjadę i coś niecoś pstryknę, ale ludzie jaki to jest parch ten cały okręt podwodny... wpuszczają po 9 osób bo w środku miejsca nie ma nawet na puszczenie bąka. Stępka położona w 66 roku a toto jeszcze pływa... Trzeba mieć OOOOOOOLBRZYMIE cochones by się tym zanurzać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki okonek - chyba mam jakieś napięcie przedmiesiączkowe :-)

 

Dzisiaj doczytałem się że można będzie wleźć na nowe reje Fryderyka Chopina - stoi kawałek dalej za Bielikiem.

 

Wracając do ludzi zwiedzających Bielika... Omało nie popuściłem w portki jak się dziadek zawiesił na elementach włazu - targał jakąś torbę... ale i tak hitem była pańcia pakująca się na maluśki okręt podwodny w... kusej kiecuni. No litości!!! Ludzie myślcie - to nie boli :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie godziny odstałem,Do ''konserwy'' wlazłem.Klimat jak z ''Das Boot'a''.

Zapasy w luku torpedowym,lekka klaustrofobia,czysty przedział maszynowy - nie da rady się upaćkać smarami.Plus możliwość polukania przez peryskop.

Nie co skopana sprawa z dostaniem się na ORP ''Kościuszko''.Z lądu zupełny brak dostępu.

Od strony wody kursował lodołamacz ''Kuna''[odpłatnie...z czegoś trzeba zabytek utrzymać] i łódz motorowa z 'Kościuszki''[niestety zabierali tylko osoby dorosłe]...

Foty:

IMG_2141.jpg

IMG_2147.jpg

IMG_2164.jpg

IMG_2144.jpg

IMG_2169.jpg

IMG_2173.jpg

IMG_2176.jpg

IMG_2179.jpg

IMG_2181.jpg

IMG_2186.jpg

IMG_2189.jpg

IMG_2193.jpg

IMG_2194.jpg

IMG_2195.jpg

IMG_2197.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...musze grac intensywniej w toto -costam ,moze wygram i sie przeprowadze tam,gdzie duzo wody jest

 

- fajne foty i prosimy o jesio...

 

...nasza marynarka powinna wiecej takowych akcji przeprowadzac, aby promowac sie wsrod spolecznosci !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, bardzo oto więcej fotek:

Bielik_002.jpg

http://www.modelarstwo.koszalin.pl/inde ... &catid=121

ORP Bielik,

 

Ko__ciuszko_002.jpg

http://www.modelarstwo.koszalin.pl/inde ... &catid=122

ORP Gen. T. Kosciuszko,

 

Mielno_021.jpg

http://www.modelarstwo.koszalin.pl/inde ... &catid=123

ORP Mielno,

 

i cała relacja z wyprawy do Szczecina i nie tylko :

http://www.modelarstwo.koszalin.pl/inde ... 3&Itemid=1

Co do dziadka, to nasze manele zostawiliśmy przy włazie, jak większość zwiedzających zresztą, a na Kościuszce mieliśmy towarzystwo jednego z takich co wie że gdzieś dzwoni ale nie za bardzo dokładnie gdzie, ale tak się zna, że ło matko. Dowiedzieliśmy się od niego, że to w TAKĄ właśnie fregatę na redzie Adenu araby wjechały motorówką pełną trotylu, wtedy przestaliśmy go słuchać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.