Skocz do zawartości

Mini projekt focke Wulf 190


Banny

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

U mnie D-9 dostała pierwszy kolorek. Wybór padł nieprzypadkowo na H32 (Humbrol), co prawda powinno się malować od jasnego do ciemnego, ja zacząłem od środka, potem pójdzie H30, na sam koniec H126. Czas na zdjęcia

 

p1040778y.jpg

p1040779.jpg

p1040780l.jpg

p1040781q.jpg

 

Jestem świadomy fatalnej powierzchni w miejscy łączenia skrzydeł z kadłubem, miejsce to było szpachlowane szpachlą wamodu, którą potem było dość trudno usunąć, z stąd taka a nie inna powierzchnia, no ale człowiek uczy sie na swoich błędach mam nadzieje że przy następnym modelu pójdzie mi lepiej

 

Potem przyszedł czas na maskowanie

 

p1040782n.jpg

p1040783u.jpg

p1040784j.jpg

p1040785y.jpg

p1040786.jpg

p1040787p.jpg

 

I na sam koniec H30

 

p1040788s.jpg

p1040789qq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marudzisz jak stara baba. Tez mam H&S i jego gruntowne czyszczenie to minuta-dwie! Ale jeszcze nigdy nie udalo mi sie zapchac dyszy.

 

Farba na skrzydle wyglada ladnie, takze spoko. Tylko, ze wyglada jakby lufy dzialek mialy cos ze zbieznoscia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki karolkonw za zainteresowanie moją D-9.

 

Ze szpachlą masz zupełną rację, tak jak już pisałem (a może nie) ten model zacząłem gdy na warsztacie panował Wamod, później Foka odleciała do poczekalni...teraz już używam szpachli Humbrola i jestem z niej zadowolony, jeśli chodzi o szpachle w płynie to jakiś surfacer, czy coś innego...?

 

Jeśli chodzi o farbę to zdjęcia bardzo przekłamują, faktycznie przeglądając je można odnieść wrażenie że linie podziału zupełnie znikły pod powłoką farby, na szczęście to tylko złudzenie a farba jest moim zdaniem ładnie, równo położona.

 

Jedna fotka podglądowa po zdjęciu masek ze skrzydeł i przetarciu drobnym papierem

 

p1040930o.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

WESOŁYCH, ZDROWYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie strony przerzucałem i patrzę na to zdjęcie i myślę ,kurcze jak w Nowym Sączu widok za okna. W zasadzie byłem tam kiedyś u rodziny ;)

 

 

P.S. Tak wiem większość podwórek w Polsce wygląda tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Foka nie jest zbyt zaawansowana. Wynika to z tego, że to naprawdę kiepski model. Nie tylko słaby merytorycznie, ale bardzo źle spasowany i ciężko się go składa. Szpachlówki idzie sporo, są problemy z zachowaniem symetrii... Szczerze powiedziawsze niedawno składane Novo/Frogi pochodzące z lat 60-ych przyjemniej mi się montowało, nie mówiąc już o właśnie skończonym P-51D Academy, który generalnie miło się złożył.

 

Nie myśle, aby mi się udało wiele wykrzesać z tego zestawu, ale się nie poddaję i robotę zamierzam skończyć. W końcu faceta poznaje się podobno po tym jak kończy...

 

fw190a_inwork_1.jpg

 

fw190a_inwork_2.jpg

 

fw190a_inwork_3.jpg

 

Reasumując: modelu FW-190A Academy absolutnie nikomu NIE POLECAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze świetnej książki Schiffera, tytuł masz na skanie...

 

barkhorn_190d9_1.jpg

 

Wydaje się, że to jest ta sama seria zdjeć (Barkhorn identycznie ubrany) i widoczne skrzydło należy zapewne do jego Dory. Jest jeszcze jedno zdjęcie Barkhorna w pilotce:

 

barkhorn_190d9_2.jpg

 

Nie wiem, o których zdjęciach mówiłeś, ale tu jest więcej niż dwa... Mam nadzieję, że będzie pomocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pacnął w tym miejscu pędzlem farbą, zmniejszając nieco odbicie i więcej bym tego nie ruszał.

 

Poza tym nie wiem, czy ten brąz nie jest za jasny... O zieleni nie wspominając. Jakie farby używałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolkonw-świetnie wyglądają obydwie, czekam na galerie:)

 

Giulio Niewiadomski-proszę bardzo:

 

p1050076e.jpg

p1050077v.jpg

p1050078r.jpg

 

 

Chociaż i tak w porównaniu z kolegami pozostaje daleko z tyłu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolkonw-dzięki, malowałem robiąc "wałki"z plasteliny i naklejałem na model, resztę maskowałem taśmą tamyi, no niestety jak sie później okazało po oderwaniu plastelina zostawiła ślady tłuszczu (chyba), zmieniając odcień farby.

 

Co do farby, maluje humbrolami, rozcieńczam rozcieńczalnikiem wamodu, maluje EW-550C

 

Co do warsztatu to oczywiście zakładam z każdym robionym modelem, wcześniej dla Corsaira teraz dla P-47, dla Foki nie założyłem korzystając z tego wątku.

 

I mam pytanie, ponieważ zdjęcia oryginału znalazłem dość późno, praktycznie już po zakończeniu prac malarskich, okazało się że kropki na modelu całkiem inaczej wyglądają, nie są tak rozmazane jak u mnie, i teraz pytanie czy mógłbym je zrobić małym pędzelkiem, co prawda nałożyłem już kalki, ale to nie będzie chyba duży problem.

 

Dzięki karolkonw za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzbanek, nie chce komentować twojej Foki, bo nie da się wiele dobrego o niej powiedzieć. Wygląda po prostu niechlujnie. W przeciwieństwie do produktów Karola, które zapowiadają się obiecująco.

 

Mam nadzieję, że mój FW 190 G-3 (bo koniec końców taką wersję wybrałem) będzie się prezentować podobnie. Choć malowanie aero to też dla mnie nowe doświadczenie.

 

Moja Foka będzie w malowaniu z tej jednostki (fajnie jest znaleźć kolorowe fotki - rozstrzygają sporo wątpliwości co do malowania):

 

FW190-F2-1s.jpg

 

FW190-A5-01f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol - te fotki występują także w Luftwaffe in Focus, ale są dość powszechne - ze względu na ich kolorowość są wszędzie prawdę mówiąc przez to czasem się zastanawiam nad autentycznością tychże kolorowych fotek... :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kalki nie zalakierowałeś po wierzchu, to powinna dać się usunąć. Szkoda kretować, bo Dorka bardzo fajnie się prezentuje. Anton też niczego sobie, choć wash od dołu przesadzony jak na mój gust. No i działka strzelają każde w inna stronę!

 

Ja swoją Foke wykończę na totalnego czyściocha, co nawet nie będzie wielkim błędem, bo na zdjęciach widać że to nówki dopiero odebrane z fabryki. Nie wszystkie mają nawet uzupełnione malowanie (np brak godeł eskadrowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No problem w tym ze użyłem settera i softnera gunze efekt jest taki ze siadła idealnie ale "pancernie" nie ma szans na cokowliek:/

 

Jak inaczej się nie da to spróboj drobnego papieru ściernego. Nawet jak lekko uszkodzisz farbę to i tak łatwiej podmalować niż kretować.

 

a co do twojej foki: czym malowałeś jakimi farbami nie wiem czy to wina zdjęcia bo to mega jasne wyszło
No jest dość jasny. Użyłem Humbroli, jak dobrze pamiętam: 175 jako RLM 76, a góra to 27/140 jako RLM 74/75.

 

Ale mnie się zdaje że to twój jest zbyt ciemny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.