Skocz do zawartości

Modele w skali - 1:1000!


taltos1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Co wam powiem: kiedyś myślałem, iżby może spróbować mikro-, zresztą często takie myśli mnie nabiegają, ale od razu się łapię na tym, że oczy nie są takie jak trzeba

Chociaż, no nie wiem... Duży plus, że problem z przechowywaniem się zmniejsza, przenoszeniem i podobne sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele A.Brożyny i G.Terpińskiego w skali - 1:1000, budowane od podstaw

 

Pod tym adresem można znaleźć więcej wariatów:

http://www.mikromodele.fora.pl/

 

A jakby ktoś chciał 1000'czki zobaczyć na żywo, to w wakacje w Gdyni będzie międzynarodowy zlot modelarzy okrętowych (zapowiedzieli się m.in Niemcy i Brytyjczycy). P. Brożyna jest jednym z organizatorów, więc na pewno się pojawi.

 

Pozdrowionka

ZzB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ja cie krencem ! ja siedemsetki nie trawie ,a co dopiero tysiaczka A jeszcze relingi ...ho ho

 

spodobał mi sie HMS Abercrombie

 

- najwyzsze uznanie dla panow i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie, że Andrzej nie robi olinowania z ciągnionych ramek bo takowe mają owalny przekrój a nie okrągły!! Ci goście to prawdziwi artyści. Na Warshipreplica można przeczytać na przykład o metodzie robienia pokładu drewnianego z suszonych liści, albo jak zrobic samemu relingi w skali 1/1000. Słowem MAGIA, bo modelarstwem bym tego nie nazwał. A modele na żywo faktycznie absolutnie niesamowite.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o metodzie robienia pokładu drewnianego z suszonych liści

 

- a ja na działce pod jesien mam kope lisci i je pale ,a tak ...beda pokłady ktos chetny ?

 

no to faktycznie magiki ... nigdy bym na to nie wpadł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Andrzej nie robi olinowania z ciągnionych ramek bo takowe mają owalny przekrój a nie okrągły!!
No to już trzeba mieć bzika Ale rozumiem, że czasami można się nieźle nawściekać, będąc świadomym niedoskonałości pewnych detali w swoim modelu i jak najbardziej rozumiem dążenie do doskonałości

 

Mimo wszystko, nie stosowanie rozciągniętej ramki z powodu jej owalnego przekroju to już absolutny hardcore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie kulka osób pamięta mikromodele P.Janusza Skulskiego....Najmłodsi na forum zapewne nie choć nazwisko powinni znać.Tak dla przypomnienia kilka zdjęć Takao w wykonaniu P.Janusza Skulskiego :

 

takaoskulski.jpg

 

takaoskulski2.jpg

 

takaokatapulta.jpg

 

skulskitakao3.jpg

 

a Tu w kolorze ;-)

 

takaokolorskulski.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny - szczególnie, że to "od podstaw"

o

Dokładnie...nie zapominajmy,że model powstał kiedy My zabijaliśmy się w CSH z Aurorą a o humbrole znaliśmy z instrukcji Łosia

i w takich czasach z maksymalnie ograniczonym dostępem do materiałów miesięcznik Morze zamieszczał w ramach konkursu zdjęcie mikromodeli Pana Janusza..... łza w oku się zakręciła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny - szczególnie, że to "od podstaw" - jest na czym się wzorować
Dokładnie to samo miałem pisać. Skala już budzi zawrót głowy, a fakt, że od podstaw...

Generalnie dołączam do zbierających z ziemi szczęki

...

700-tki są spore....i nie rozumiem narzekań fanów 350-tek....
350-tki są dla seniorów, których wzrok już nie ten

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.