Skocz do zawartości

Modele w skali - 1:1000!


taltos1

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie kulka osób pamięta mikromodele P.Janusza Skulskiego....

Za pierwszym razem jak zobaczyłem to zdjęcie dawno temu, doznałem prawdziwego szoku...

Aż trudno uwierzyć, że można tak dokładnie i czysto wykonać model w tej skali. Pomimo braku relingów, modele p. Skulskiego powalają na kolana

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Za pierwszym razem jak zobaczyłem to zdjęcie dawno temu, doznałem prawdziwego szoku...

Aż trudno uwierzyć, że można tak dokładnie i czysto wykonać model w tej skali. Pomimo braku relingów, modele p. Skulskiego powalają na kolana

 

Do dziś mam schowany ten numer "Morza" i do dziś prześladuję mnie mój modelarski święty gral jakim jest Takao.CO do czystości i precyzji wykonania to mimo braków relingów nikt do dnia dzisiejszego nie zbliżył się nawet do poziomu Janusza Skulskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie byłem ciekaw kiedy padnie tu nazwisko Pana Skulskiego. Takao i te jego foty z zapałką to już taka klasyka jak "Smoke on the Water", a nie zapominajmy, że popełnił on jeszcze wiele pięknych modeli w tym klimacie - Yamato, Schokaku i Scharnhrsta o ile pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO do czystości i precyzji wykonania to mimo braków relingów nikt do dnia dzisiejszego nie zbliżył się nawet do poziomu Janusza Skulskiego.

 

Dokładnie tak, te modele wyglądają jak 1:700, albo nawet 1:350

 

a nie zapominajmy, że popełnił on jeszcze wiele pięknych modeli w tym klimacie - Yamato, Schokaku i Scharnhrsta o ile pamiętam.

Widziałem tylko jeszcze Shokaku, innych nie, a wyczytałem że wcześniej zbudował 12 pancerników, chętnie bym je zobaczył

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo braku relingów, modele p. Skulskiego powalają na kolana
Wyćwiczone oko dojrzy również brak olinowania... ale co tam, w tej skali pełen szacun... bez dwóch zdań

...

Widziałem tylko jeszcze Shokaku, innych nie, a wyczytałem że wcześniej zbudował 12 pancerników, chętnie bym je zobaczył
Ja też !!! Ma ktoś linka ? ?

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taltos1 napisał:

Widziałem tylko jeszcze Shokaku, innych nie, a wyczytałem że wcześniej zbudował 12 pancerników, chętnie bym je zobaczył

Ja też !!! Ma ktoś linka ?

 

Mówisz , masz

 

shokaku1u.jpg

 

beztytuu1ka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na tylnym maszcie to nie olinowanie Szczątkowe, ale jest i na pierwszym chyba też...
... też szczątkowe. Ok, nie czepiajmy się detali. Generalnie opad szczeny.

...

witek@, fotki świetne - niektóre tak stylizowane, że przy odrobinie retuszu i można by pomyśleć, że to oryginał Jestem pełen podziwu dla Pana Janusza...

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 słowa:

wersja angielska: OMFG...

wersja polska: O Żesz Kur... Ja Pier.......

Wybaczcie, ale inaczej nie jestem w stanie tego wyrazić

 

Bardziej do przedstawionych zdjęć pasowałoby proste, japońskie 素晴らしい (subarashii)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać nie Wszyscy forumowicze mieli kontakt z modelami Pana Skulskiego - szkoda była szansa na obszerne relacje z budowy tych cudeniek w MO ale...... . Witek zapomniałeś dodać że farba była robiona przez Pana Skulskiego tez samodzielnie, i te fajne zdjęcia nie były robione cyfrówka ale również modyfikowanym obiektywem w końcu to były lata 80-te

Co do Panów Brożyna, Terpiński - modele jak modele wiadomo jakiej klasy, ale na ostatnich jeszcze fajnych mistrzostwach mikro przedstawili Swój warsztat było co oglądać, oj było, te półtorej godziny na długo utkwiło w mej pamięci.

 

I na koniec impreza w Gdyni termin ma bardzo nieszczęśliwy, ale jest spora szansa na wrześniowe Niepołomice - ma być wystawa prac Pana Brożyny, maja być znów warsztaty mikromodelarstwa, generalnie spotkanie okrętowców daleko od morza - fakt, na te chwile to tylko plany ale fajnie by było jakby wypaliły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
jest spora szansa na wrześniowe Niepołomice - ma być wystawa prac Pana Brożyny, maja być znów warsztaty mikromodelarstwa, generalnie spotkanie okrętowców daleko od morza - fakt, na te chwile to tylko plany ale fajnie by było jakby wypaliły.
To dobra wiadomość - może w końcu uda mi się przybyć na zlot okrętowców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z zaufanych źródeł wiem,że z Niepołomic nic nie wyjdzie....a zlot forumowy to świetny temat do dalszego rozpracowania ;-)

 

- czy spływ ?

 

...jakies propozycje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 years later...

Piękny wątek , niestety bez zdjęć . Wstawiam jedno z innego wątku o okrętach :

imageproxy.jpg.2769f670c112e2bf116823db721e4481.jpg

Najlepsze ,że znalazłem to w Googlach a nie na forum . Pewnie jeszcze dużo fajnych rzeczy jest pochowanych tutaj .

Pozdrawiam Hello

Edytowane przez Hello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest coś nieprzyzwoitego w tym, że zdjęć tych modeli nie da się obejrzeć w dobrej jakości w sieci... Wstyd.

Ci panowie odlecieli na Księżyc... I to dobre dekady temu. 

A my sobie na orbicie lepimy... Ale za to mamy 40 megapikseli w komórkach, komputery na biurkach, druki 3d, blaszki rainbowa i flajhołki. 

:tancze: :jezyk::glupek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.