Jump to content

IS-1 - "Sęp"

Recommended Posts

Szybowiec z zestawu Szybowce Polskie. Wykonany bez żadnej waloryzacji - prosto z pudła. Sklejenie i pomalowanie tego latadła zajęło mi zaledwie kilka godzin (łącznie z czasem schnięcia kleju, szpachli, farby).

img0478d.jpg

img0473r.jpg

img0474yy.jpg

img0477va.jpg

Mnie cieszy przede wszystkim model szybowca na forum, oby pojawiało się ich więcej, jak na kilka godzin roboty efekt jest bardzo dobry .

Mnie cieszy przede wszystkim model szybowca na forum, oby pojawiało się ich więcej, jak na kilka godzin roboty efekt jest bardzo dobry .

Pojawią się na pewno, mam w planach jeszcze Gila i Muchę (już sklejone, czekają na malowanie).

skleiłem kilka takich modeli w moich "początkach" kilka lat temu i szarpnę się na takie maleństwo pamiętam że to kwestia 7-8zł efektami oczywiście się podzielę

Ja kupiłem trochę droższe, bo za 15 zł, może dlatego, że to "specjal edition" z tubką kleju w pudełku na moje oko sam klej jest wart 6 zł haha. Oczywiście czekam na szybowce w Twoim wykonaniu. Może sam coś podpatrzę ;)

Dziękuję wszystkim za komentarze i

Pozdrawiam

Witam

Szybkie szukanie dosłownie 10 sekund pokazało, że jednak jest nieco inaczej niż kolega przedstawił powyżej proszę zerknąć tu

http://www.muzeumlotnictwa.pl/zbiory_sz.php?ido=81&w=p

pozdrawiam Albert

Kolejny dowód na to, żeby nie ufać instrukcjom... i modelom muzealnym...

Ja sugerowałem się zdjęciami i opisem zamieszczonymi na tej stronie.

http://www.piotrp.de/SZYBOWCE/pis1.htm

Nawet gdybym chciał odwzorować model idealnie odwzorowujący ten z muzeum - musiałbym zakupić dwa modele... Ponieważ zestawowa kalkomania jest niekompletna...

albert091283, to nie jest błąd.

sp.jpg

spp.jpg

(z ksiązki Konstrukcje lotnicze Polski Ludowej)

Na tych zdjęciach widac, że jednak rejestracja była dzielona.

SP-552 był najdłużej latającym Sępem i latał do bodajże wczesnych lat 60. kiedy przepisy do malowania znaków się zmieniły. Zmieniono więc znaki na szybowcu.

Ma się rozumieć, że w kwestii merytorycznej nie jest najgorzej ;) Piotrze czekam na odzew w kwestii malowania kolejnych szybowców, które mam na warsztacie ;)

KRYSTEK - dzięki za link na pewno się przyda przy lepieniu kolejnych latadełek bezśmigło-napędowych ;)