Skocz do zawartości

Freightliner FLC Italeri 1:24


punio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam rozpoczynam warsztat z freightlinerem planuję go zrobić z pudła ewentualni zmienię kolor i parę bajerów z truck akcesories.Scanię niedługo skończę tylko kabinę pomalować tylko ,że leży w docie ale farba coś kiepsko z chodzi tzn takie resztki :/. W FLC postawiłem na razie tylko ramę na koła i rama czeka na malowanie Muszę znaleźć jakieś foto wnętrz bo zastanawiam się nad kolorystyką jak ktoś by miał foty to mile widziane .

Foty ramy :

dscf4215z.jpg

dscf4217j.jpg

dscf4221.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam przeglądnąć ten temat: http://katolik.us/viewtopic.php?t=77&postdays=0&postorder=asc&start=30. Lub ten: http://katolik.us/viewtopic.php?t=1748, ale tu jest sporo nie posortowanych zdjęć i trochę czasu zajmie zanim coś znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolek wiem kiepskie zdjęcia bo na razie nie ma co oglądać to tylko sklejona niepomalowana rama MAVERICK dzięki wielkie nawet nie pomyślałem o hiobie on ma dużo pomocnych fot dzięki

 

Silnik zaczynam kleić i chcę go pomalować na caterpilarowski kolor żółty bo one mają silnik caterpilara nie ? zresztą taki chyba jest w zestawie

Chcę swój tak pomalować :

cat3406brear.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolek wiem kiepskie zdjęcia bo na razie nie ma co oglądać to tylko sklejona niepomalowana rama

Silnik zaczynam kleić i chcę go pomalować na caterpilarowski kolor żółty bo one mają silnik caterpilara nie ? zresztą taki chyba jest w zestawie

 

Oj te zdjęcia , silnik-instrukcję zgubiłeś?

 

The model is a Conventional FLC 12064T Tractor with a 475 HP Cummins-Diesel engine and a 13 speed Fuller-Roadranger Transmission.

 

Zdjęcia które na szybko znalazłem- kolor silnika czerwony, zieleń alpejska. Ale lepiej sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Też kiedyś zbuduję ten samochód, mam go już nawet w szafie

 

Ale jeśli chodzi o silnik, sprawa wygląda tak: Mamy tu do czynienia z dosyć słabym modelem silnika Cummins NTC475, nazywanym też Big Cam II (BC2). Poprawny kolor takiego silnika prosto z fabryki to Cummins Beige - ja używam Humbrola 93 i uważam, że jest blisko. Na sieci firmy sprzedające farby mają próbki tego charakterystycznego koloru, wyszukiwanie silnika w google też daje dobre efekty. Na stronie tpub.com nawet jest instrukcja remontowa takiego silnika, bo był on używany przez US Army. Nic tylko pruć italerkę i zbudować coś porządnego! Życzę powodzenia i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha dzięki koledzy za pomoc mógł by ktoś wrzucić tu chociaż jakąś jedną fotkę tego silniczka pomalowałem już ramę dam później foty tylko mam dylemat czy nie zrobię jakiegoś amerykańskiego tuningu. Zobaczę jeszcze szukam na necie jakiegoś fajnego malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Już miałem tu wstawić link do Google, ale wiedziony poczuciem obowiązku sprawdziłęm jeszcze raz - rzeczywiście nie jest lekko, NTC475 bardzo rzadko występuje w sieci. Dlatego zdecydowałem się pokazać NTC400 - bardzo popularny sprzęt. Wygląda tak:

 

100_2357.jpg

 

Ale trzeba szukać na sieci - z jednej strony z silnika Italeri można zrobić wiele różnych silników typu Cummins, z drugiej nigdy nie wiadomo na co rzeczywiście patrzyło Italeri robiąc ten silnik. No i jeszcze trzeba uważać na kolor - ta fota którą znalazłem nioe pokazuje koloru zbyt wiernie. A ja jak zwykle życzę powodzenia i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja gdybym kupił ten model to widziałbym go tylko w roli woła roboczego w jednej z dwóch opcji:

- do wywózki drewna z lasu

- koń do naczepy niskopodwoziowej do transportu maszyn na budowy

 

Jest to ciągnik niski (bez owiewki na dachu) więc raczej wykluczyłbym go z użytku do naczep skrzyniowych... Ale to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Tak mi się zdaje, że na customa to Freightliner jest trochę tani, ale w Stanach nie takie rzeczy się zdarzają. Jeżeli chodzi o drewno - myślę że Freightliner ma zbyt słabe zawieszenie, żeby jeździć po lesie. To są typowo szosowe samochody. Jeśli już, to pewnie mógłby przewozić tarcicę (lumber).

W dzisiejszych czasach znaleźć porządną amerykańską naczepę też nie jest tak prosto. Brak skrzydła na sleeperze też nie jest aż takim wielkim problemem, raczej jest to szansa - można do tej ciężarówki podczepić naczepę wysoką, albo niską. Albo można spróbować zbudować skrzydło od podstaw!

Ale najpierw trzeba mieć gotowy kawałek reszty - życzę powodzenia w budowie i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie "custom"? Zwykle sie widzi tylko zmodyfikowane Peterbilty albo Kenworthy co z czasem moze sie znudzic. Ja bym go zrobil na wzor tego... Peterbilta jak na tym video......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No nie mogę się doczekać! Tylko skąd Ty weźmiesz czołg albo koparkę w skali 1:24? Pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amerykańca też jeszcze nie spotkałem w tej lub podobnej skali, ale jakiegoś niemiaszka lub ruska w 1:25 jako obiekt muzealny możesz dać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha chyba ,że tak zobaczymy zrobię ciągnik później kupie naczepę a na końcu ładunek kurde foty chciałem dać ,ale muszę zrobić w świetle dziennym bo teraz to nie to.

Pozdrawiam punio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastiki też widziałem. Chłopaki mam problem włożyłem całą wypraskę z chromami do miki z kretem wszystko zeszło po 6-ciu dniach wyciągłem ,ale na częściach na całej wyprasce jest na plastiku jak by warstwa bezbarwnego która się w wielu miejscach łuszczyła na wypraskach jest jakby łuszczący się bezbarwny. Co zrobić ? macie foty tego czego zrobiłem tylko chyba sleeper pójdzie do dota i do poszpachlowania coś czuję

dscf4263.jpg

By punio262 at 2011-06-26

dscf4262.jpg

By punio262 at 2011-06-26

dscf4261n.jpg

By punio262 at 2011-06-26

dscf4258.jpg

By punio262 at 2011-06-26

dscf4257o.th.jpg

dscf4256a.th.jpg

dscf4250s.th.jpg

dscf4249.th.jpg

dscf4248c.th.jpg

dscf4244a.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Chromy już są zrobione z takiego badziewnego plastiku - nie pozostaje Ci nic poza szpachlowaniem i szlifowaniem. Mam zastrzeżenia co do wnętrza - proszę pociągnij je matowym albo chociaż półmatowym lakierem, ten wysoki połysk w ogóle nie wygląda dobrze. Co do slepera - on z kolei nie wygląda źle na zdjęciach, ale musisz pamiętać o tym, że praktycznie nie ma takich podzespołów w modelu, które mógłbyś lakierować bez uprzedniego szpachlowania. Ja bym ten sleeper zostawił, w drodze wyjątku, ze szpachlowaniem możesz się wyżyć na kabinie. Życzę powodzenia z dalszymi pracami i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok kurde to nic nie da zrobić oprócz szlifowania z tymi wypraskami z kreta ? A jak bym je jeszcze wykąpał bo może nie zeszło do końca coś ? Bo nigdy takie coś mi się nie zdarzyło Bo jeszcze na niektórych elementach było troszeczkę chromu ale mówiłem a to sobie zeskrobie więc może coś do końca nie zeszło i temu one takie są ?

Chłopaki a co mówicie jak by na tym niskopodwoziu były dwa jeppy wilissy wojskowe albo jeden

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego przezroczystego po chromach, ciężko jest to usunąć w całości. Zawsze coś zostaje w zakamarkach. Ja z tym walczę trzymając bardzo długo w raz krecie, raz w Dot3. DOT powoduje że robi się miękkie, można wtedy próbować szczoteczką ścierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.