Skocz do zawartości

KV-1 Tamiya 1/35 Winter camo - Diorama


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

Krzaczki fajne, ale niepasują do tej dioramki. Za to latem podoklejać trochę jakiegoś listowia i są ok.

 

Takie moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak je malnę i przywalę śniegiem? Ale jak trzeba wywalić to wywalę. Tylko nie będzie wtedy za pusto?

 

Hejka,

Moim zdaniem powinieneś je wywalić bo po pierwsze nie pasują a po drugie są kiepskie i nie przypominają prawdziwych krzaków w tej skali.

Masz bardzo ładnie pomalowane modele, całkiem przyzwoite figurki więc szkoda byłoby to zepsuć. Może zamiast tych krzaczków dasz po prostu wyższą trawę zrobioną z włosia pędzla? A jesli koniecznie musisz mieć "krzaczory" to poszukaj gdzieś na łące czy w lasku jakichś roślinek które przypominałyby prawdziew krzaki. Jest kilku modelarzy na forum, którzy z powodzeniem używają tego co znajdą podczas spaceru i wygląda to bardzo realistycznie, przeglądnij dział z dioramami i popytaj. Tyle ode mnie a zrobisz jak będziesz chciał bo ostatecznie tobie ma się przede wszystkim podobać

Pozdrawiam, Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Cesarz za wyjaśnienia - są cenne. Jednak po całonocnych przemyśleniach oraz pod wpływem presji drogiej małżonki zostawię to coś co imituje krzaki. Mam nadzieję, że to nie zniechęci cię do dalszego śledzenia wątku. Za przemawia fakt, że jest to zimowa diorka i będzie dużo śniegu.

Gdy będę robił następną podstawkę, wtedy dużo wcześniej zacznę interesować się dodatkami, bo ta to raczej jest poligon doświadczalny.

 

Jako gruby śnieg proponuje mąkę ziemniaczaną na wodę a na krzaczki to nie wiem co ...

 

Na razie w testach dobrze wypadła soda oczyszczona zmieszana z wikolem i wodą. Z efektu jestem zadowolony. Na górę też soda, ale tym razem przez sitko. Na koniec lakier do włosów do utrwalenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elementy podstawki pomalowane. Najbardziej interesuje mnie wasza opinia na temat worków. W poniedziałek planuje położyć śnieg, ale jak coś będzie trzeba poprawić to wolałbym to zrobić przed śniegiem.

 

IMG_0684.JPG

 

IMG_0685.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem kilka kolorków na workach, ale spaprałem zdjęcia i niewiele widać. Posadziłem też trochę trawy dla urozmaicenia i przetestowania jak sie to robi. Działo dostało tez slady po spaleniu opony. Celowo nie dawałem rdzy, gdyż idea jest że stało sie to całkiem niedawno.

 

IMG_0687.JPG

 

IMG_0689.JPG

 

Teraz weekendowa przerwa na relaks i chyba uda mi sie przysypać wszystko śniegiem w przyszłym tygodniu.

 

IMG_0688.JPG

 

Dodałem też troche pigmentów na wydechu

 

IMG_0690.JPG

 

A to jest test trawy, albo raczej czegoś co miałoby ją imitować. Co o tym myślicie? Sam nie jestem przekonany patrząc na zdjęcie.

 

IMG_0691.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na mojej pierwszej testowej dioramie użyłem jako trawy LUBCZYKU i z efektu byłem całkiem zadowolony tylko beznadziejnego wikolu użyłem i zaczął odpadać ;/ Też użyłem tej armaty tylko że w skali 1;72 i obok przejeżdżał hetzer i jadgpanzer IV i takie tam pierdoły... Już mało po niej zostało... Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz tylko jeszcze te zielone roslinki przemaluj na jakies bardziej zolte kolory, to by tak bardziej zime przypominalo, ze niby suche czy cos w tym stylu.

 

Czy masz może jakiś wzorzec na którym można by się oprzeć? Nie mam jakoś natchnienia jak to by miało wyglądać, a wolałbym nie spaprać.

Przeglądałem kilka zdjęć z zimowych wypadów do lasu i niektóre krzaki miały ciemnozielony odcień "liści" pod śniegiem. Skłaniałbym się więc do zostawienia ich jak są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koncu udaąło mi się wygospodarować trochę czasu i zasypać wszystko śniegiem. Wszystko ustawione narazie na sucho. Zdjęcia robione prawie na świerzo i mam nadzieję, że jutro nie będę miał niespodzianki jak wszystko wyschnie.

 

IMG_0714.JPG

 

IMG_0719.JPG

 

IMG_0715.JPG

 

IMG_0716.JPG

 

IMG_0717.JPG

 

IMG_0718.JPG

 

Niestety śnieg będzie nie do usunięcia, więc mam nadzieję, że się wam spodoba. Mam natomiast kilka próśb o sugestie co dalej. Opcje są takie:

- zostwić śnieg jak jest

- posypać suchą sodą, bedzie wyglądał jakby świerzo spadł śnieg(rodzaje śniegu we wcześniejszych postach)

- jak wykończyć lej - będzie jeszcze troche pigmentu jako okopcenie, śnieg, swierzy śnieg?

 

Na workach też coś będzie, ale to zależy od powyższych ustaleń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie że lej powinien byc ciemniejszy, bardzo ciemno brązowy, lub prawie że czarny.

Co do śniegu to mam pytanko, a mianowicie z czego go zrobiłeś?? Bo w niektórych miejscach (np. krzaczki, gąsienice) wygląda jak pianka do golenia. Proponował bym go poprawic w tych dwóch miejscach, bo tak poza tym to wygląda super. Czołg to wygląda jak by był po zamieci śnieżnej

Aha, jak będziesz robił coś z lejem pod działem, posyp go na koniec odrobiną sody, żeby wyglądał bardziej realistycznie.

Chyba że działo dopiero co oberwało to wtedy nie.

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Śnieg to wikol, woda i soda. Niestety robiona kilka razy i widocznie akurat w tym coś schrzaniłem z proporcjami. Lej potraktuję jeszcze pigmentami i zobaczymy co wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale tak jak mówiłem ogólnie śnieg wyszedł rewelka, tylko to takie drobiazgi do poprawy i super.

Poza tym ogólny efekt świetny, malowanie czołgu fantastyczne i ogólnie mi się bardzo podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bartek za pozytywny odbiór pracy. Śnieg poprawiony, ale na krzaku troche obwisnął. Lej przyciemniony pigmentami i wszystko posypane świerzym śniegiem. Tylko jedno zdjęcie, bo po południu wrzucę go do galerii - projekt ostateczie zakończony.

 

IMG_0734.JPG

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za dobry odbiór pracy. Galeria znajduję się tutaj, zapraszam:

 

http://modelwork.pl/viewtopic.php?p=417511#417511

 

Teraz przerwa na oddech i przygotowanie do kolejnego warsztatu tj. zakup kilku dodatków. Na razie nie powiem co to będzie, aby nie psuć niespodzianki. Powiem tylko, że jest to model mało popularny na forach i spotyka się go raczej bardzo rzadko.

 

W planach mam też wyjazd na TANKFEST w Bovington 25 i 26 czerwca - bilety już kupione. Mam nadzieję na udany wyjazd i że pogoda dopisze.

 

Tak więc nowy warsztat powstanie prawdopodobnie na początku lipca.

A na razie zapraszam do oglądanie galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.