Skocz do zawartości

Mack DM600 AMT/ERTL 1:25


copycat

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cześć!

Miło zobaczyć postępy prac, u mnie ostatnio z tym gorzej. Na deski polecam cienką sklejkę - można dostać poniżej 1mm w sklepach dla modelarzy RC. Ja też myślę, że nadwozie jest trochę za szerokie, zwykle jest delikatnie węższe niż odległość pomiędzy zewnętrznymi krawędziami tylnych opon - mam nadzieję, że wyraziłem się jasno... Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszej budowie

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Środek ramy nadal nie poprawiony, a i jej zewnętrzna strona mnie męczy. Jakoś tak bez pomysłu. Zająłem się kabiną i maską. Pobrudzone, jeszcze może coś tam przy nich zrobię. Oryginalne światła były wypełnione białym plastikiem, mimo że w zestawie są szklane klosze. Światła poprawione, choć żeby zostawić niewielką ramkę na klosz, musiałem się nagimnastykować ze szlifowaniem otworu. A i tak wyszedł za mały i lekko poszarpany. AMT zapomniało o uszczelce na przednią szybę, więc ją tylko lekko zaznaczyłem farbką. Niestety nie za bardzo dało się użyć taśmy maskującej, więc mi się to średnio podoba. Odbłyski lamp jak i lusterka to folia samoprzylepna. Czeka mnie teraz wklejenie pancernych szyb.

CRW_8912.JPG

CRW_8913.JPG

CRW_8914.JPG

 

Wszystkie napisy były makabrycznie grube, spiłowałem je o ponad połowę, ale i tak by się blaszka przydała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak zrobiłeś te obicia na zderzaku, bo bardzo fajne

Dzięki, Mało profesjonalnie, ale mniej więcej tak:

podkład, kolor rdzy, sól, czarna farba, zdrapałem sól powstały takie fajne nierównomierne ślady. Ale że to wszystko nie miało faktury, to w miejscach zdrapania soli zacząłem nakładać pigment. Żeby się trzymał miejsca te pomalowałem sidoluksem, albo jakimś innym clearem. A może było bez soli, tylko od razu pigment na mokre plamy sido, już nie pamiętam. Na koniec przecierka suchym pędzlem i szarą farbą olejną dla plastyków, żeby zaznaczyć kanty zderzaka i jednocześnie zrobić otarcia i zacieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie się auto prezentuje. Ślady eksploatacji tej leciwej już ciężarówki wyglądają rewelacyjnie. Czy się znam, czy nie, jakbym zobaczył u kogoś na półce taki model, na pewno na twarzy pojawiłby się karp i oczy w 5zł.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wycieraczki zrobiłem od nowa. Trochę blaszek i polistyrenu.

CRW_9498.JPG

 

NA zbliżeniu i po wyostrzeniu farbka matowa wygląda strasznie.

Uchwyty przy drzwiach nie przypominały mi oryginalnych więc powyginałem coś z drutu.

CRW_9499.JPG

 

Szyby przyklejone, jednak na CA nie na lakier. Oczywiście jak to u AMT nie pasowały, trudno, prawie nie widać. Maska nie otwiera się tak jak się tego spodziewałem, do tego nie leży ładnie do poprawy.

CRW_9501.JPG

 

No i kolejna zmiana planów, ale chyba na lepsze.

CRW_9505.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie nr 2 nabrało by mnie, że to prawdziwa ciężarówka. Wygląda to niesamowicie i coraz bardziej nachodzi mnie ochota na spróbowanie swoich sił z jakąś ciężarówką, najlepiej starszego typu, żeby wykonać ją w stanie średnio-mocno zużytym. Lakier wygląda na chropowaty, ale pamiętam kiedyś przyglądałem się jakiemuś kamazowi, i na nim powłoka lakiernicza też była mocno chropowata. Poza tym, koła, zbiornik, zderzak, rama..no miód po prostu.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza klasa, co tu duzo pisac. Mam pytanie - sam nigdy nie skleilem nic a'la USA, czy nie jest tak, ze amerykanskie ciezarowki sa latwiejsze w sklejaniu i czesci lepiej pasuja niz w modelach europejskich? Pytam, poniewaz szlag mnie trafia jak mam skleic Scanie R jak i inne eurpejczyki (z wyjatkiem Volvo FH).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model jest zdaje się z 76 roku. To tylko wznowienie, więc ma swoje wady. AMT jest znacznie trudniejsze w sklejaniu niż Italeri, Revella jeszcze nie kleiłem. Szyby pancerne, rama gruba, wycieraczki do c... nie podobne. Ale są ciekawe i to jest ich plus i to duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszczie jakiś ciekawy wątek się uaktywnił! Copycat, dobry kawałek roboty! Może modele AMT, nie są zbyt finezyjne - bo przecież amerykańskie :-) - ale właśnie dlatego że amerykańskie, to są jednocześnie dość ciekawe i w miarę rzetelne - w znaczenia nie ma takich wałków jak kabina od Macka, rama od Freightlinera (wiecie o jakiej firmie mówię - chrząk, hm, leri). Chociaż też trzeba czasem uważać, vide "Rubber duck". Copycat - szacunek za wkład pracy, pozdrawiam

 

Paweł

 

PS. A jak tam nasz fan-klub buldoga, masz już coś następnego na oku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Macka Buldoga, na DM800 się nie zdecydowałem, poczekam aż betoniarkę wydadzą. Kiedyś to zrobią. Jak złożę to co mam na szafie, to mi raczej fan club red ovala wyjdzie. Teraz będę robił wreckera 359 z AMT, a potem Diamonda Reo, wpadłem na zdjęcie oryginału który muszę mieć. Australijczyk, do tego złom totalny ze zdemontowanym zbiornikiem i skróconą maską.

No ale na razie trzeba tą wywrotkę pomalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ot, brudasek! Bardzo ciekawy kawał roboty. Patrząc w jakim stanie jest podwozie i skrzynia, kabina jest chyba nadal w zbyt dobrym stanie, nie sądzisz? W sumie lubię lepiej utrzymane ciężarówki, ale nie zmienia to mojej bardzo wysokiej oceny dla oryginalności tematu, za jaki się wziąłeś i wkładu pracy, którą wykonałeś. Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, ale z brudzeniem powoli, żeby nie zepsuć pracy. Choć podobno oleje wiele wybaczają. Swoją drogą, kabina dziwnie czysto wyszła na zdjęciach, ma naprawdę sporo czarnych, ciemnych rainsów. Wygląda jakby stała długo pod drzewem. Kabina nie musi też być tak poobijana jak skrzynia, jednak tony załadowanego i rozładowanego materiału zostawiają ślad po sobie. Ale spokojnie, postaram się to tak zrobić żeby wyglądało na równomierne zużycie wszystkich elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.