Skocz do zawartości

Mi-8/Mi-17


qalimar

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...

Poszukuje zdjęć kabiny i przedziału transportowego naszych 17-tek od nr 6108 do 6112 (czyli tych nowych). Jeżeli ktoś ma zdjęcia i ochotę się nimi podzielić, proszę o podzielenie się nimi.

 

Druga sprawa to coś takiego: http://www.britmodeller.com/forums/index.php?/topic/76062-mil-mi-17-hip/

Przekopując internet w poszukiwaniu zdjęć Mi-17 trafiłem na ten fajny walkaround. Z racji tego iż jestem leniem kategorii pierwszej, nie chce mi się zapisywać tych fotek na dysku, a link zgubię postanowiłem go wkleić tutaj. Przy okazji może przydać się przyszłym budowniczym modeli Mi-17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo Czesi mądrzejsi od nas.....

moim zdaniem takiej maszyny nam trzeba i też ma "glass`y" w kokpicie

 

fajny ten Czesi wymyślili sobie "low vis" , a i ten walkarround świetny...

 

panowie...

czy to prawda ,że oddziały specjalne USA używają kilku MI-8/17 w swoich misjach (nie wszystkich rzecz jasna)?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pytał???

A coś mnie się uroiło, że oni do armii przyszli już po Tobie, ci śmigłowce

Zapodaj cosik, bo mnie naszło na takiego obwieszonego jak choinka.

Natomiast jeżeli chodzi o 17-tkę jako kandydata do przetargu, to jestem za. Te nowe wersje V-1, V-5 wyglądają bardzo sympatycznie i nie są już tak pokraczne jak starsi bracia.

Druga sprawa to zaplecze jakim dysponujemy i chyba przede wszystkim świetnie wyszkolony i doświadczony personel (SIL). Moim zdaniem Blackhawk to może kapcie pompować takiej 17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nowe wersje V-1, V-5 wyglądają bardzo sympatycznie i nie są już tak pokraczne jak starsi bracia.

 

ja ci dam pokraczne Toż to piękności jest człowieku!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mozna porownywac tych maszyn to calkiem inne smiglowce

No masz rację Adaś, to trochę inna klasa śmigłowca, tylko trochę szkoda będzie jak Blacki zajmą miejsce Milów.

ja ci dam pokraczne Toż to piękności jest człowieku!!

Sorry mogłem pokraczne napisać w cudzysłowie, bij mnie i mów do mnie brzydkie słowa... ekhmmm... znaczy się... proszę o niski wymiar kary

Tytus ile razy "dupsko" w krówce otwierałes...

Nigdy , moje dupsko raz było wiezione tym cudem w wersji dla burżuazji

.. a sa 2 fotele - lekarskie

Ginekologiczne? To nic tylko na łanie uderzać...

No jest. I personel wyszkolony jest, i zaplecze.

Toteż napisałem wyżej. Szkoda to zmarnować. Dziesiątki lat eksploatacji, "szare korzenie" na węch potrafią zdiagnozować usterkę bo znają te maszyny na pamięć, a teraz co..?

Od początku się nauczać? Czy pompować kasę do USA za serwisy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu małe foto "tytusowej pokraki"

Oj chyba będę bity

Tutaj ta piękniejsza wersja, znaczy się "pokraka" po liftingu:

pokraka_zpsb72b94c4.jpg

Takiego jakbym spotkał wieczorem po wyjściu z knajpy, to uciekałbym szybciutko.

Zdjęcie autorstwa Krzysztofa Retycha, a zaczerpnięta z www.airfoto.pl

 

EDIT

O Mariusz mnie uprzedził z fotką, tylko na jego zdjęci brakuje do pełni szczęścia eżektorów na kominach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Mariusz mnie uprzedził z fotką, tylko na jego zdjęci brakuje do pełni szczęścia eżektorów na kominach.

 

Specjalni latają bez zbędnego balastu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się widzi, że losy Mi-8/17 są już przesądzone:

 

Kolejnym upublicznionym kierunkiem modernizacji uzbrojenia dla naszej armii jest zakup ciężkich śmigłowców transportowych. Maszyny te w ilości 24 sztuk (! - przypis Mikele ;) ) miałyby zostać pozyskane po 2022r. (...)będą musiały charakteryzować się one zdolnością przewozu 30 w pełni uzbrojonych żołnierzy lub ładunku o masie co najmniej 5000kg.

Czyli Chinook, Merlin lub Stallion, jako uzupełnienie dla (no jakże by inaczej) Blackhawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, do 2022r. jeszcze kilka rządów się zmieni, obstawiam więc, że i koncepcja zmieni się kilka(naście) razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, do 2022r. jeszcze kilka rządów się zmieni, obstawiam więc, że i koncepcja zmieni się kilka(naście) razy

Koncepcja może i tak ale nie kierunek "na zachód". Kto by nie rządził i tak towar będzie od sojuszników z USA, oni dobrze płacą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że na zachód, ale czemu zawsze ten zachód wychodzi za wielką wodą

 

towar będzie od sojuszników z USA, oni dobrze płacą
Najpierw niby zapłacą, potem z nawiązką swoje odbiorą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo to jak to tak bez wielkiego brata? Żadnego? Samodzielnie? A tak się da?

 

 

Co Pan zrobisz, jak Pan nic nie zrobisz, musi być ten mityczny "sojusznik" inaczej byłby popłoch we władzy szeroko pojętej, że cała odpowiedzialność to na nich leci.

 

Jest w czym wybierać i w temacie ciężkich śmigłowców, poza wymienionymi (skądinąd dobrymi konstrukcjami) jest i Mi-38 i Eurocopter się odgraża że w końcu zaczną projektować HTH (w co prawdę mówiąc wątpię, gadają od koncepcji od ponad 10 lat).

 

To jest polityka, tego nie zrozumiesz, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw niby zapłacą, potem z nawiązką swoje odbiorą

Zapłacą jednemu a odbiorą od reszty, na wacie czy akcyzie nawet nie odczujesz

To jest polityka, tego nie zrozumiesz, niestety.

Jak nie jak tak? Polityka=biznes. Premier jest jak menager taniej knajpy, albo wezmę Colę albo Pepsi. Klient i tak kupi to co jest, ja wezmę to za co mi więcej "zapłacą", a właściciel i tak ma to w d....ie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.