Jump to content
qalimar

Mi-8/Mi-17

Recommended Posts

Mam kolejne pytanie dotyczące Mi-8.

Właśnie pracuje nad tym konkretnym egzemplarzem z nr 656

Według mojego programu kolorystycznego wykończenie powłoki to Gloss (połysk) faktycznie ze zdjęcia powyżej tak wychodzi jednak chciałbym się upewnić czy aby na pewno tak było?

Fotki często przekłamują a i można znaleźć w necie różne fotki i nie zawsze wygląda to na połysk.

Może ktoś z was kiedyś miał okazję widzieć na żywo Mi-8 w tym kamuflażu i pamięta czy jak to mówią był błyszczący czy nie koniecznie.

Potwierdzam. Połysk. W trakcie eksploatacji, stopniowo połysk ulegał destrukcji. Zdjęcia tego egzemplarza wykonałem zaraz po wykonanym remoncie głównym.

Zacząłeś już go robić?.........znając skalę w której działasz,to napewno Trumpeter,więc chcąc zrobić przeróbkę na MI-8,toooo cię czeka roboty .....ale malowanie w moim guście .......z chęcią ja i wielu innych zerknęłoby na warsztat

Widzę że muszę się wytłumaczyć.

Panowie w wielkim skrócie na warsztat już za późno model jest już na dziale Lakiernia.

W kwestii merytorycznej nie będzie zgodny z oryginałem ma jedynie na pierwszy rzut oka przypominać Mi-8.

Model wykonuję dla niepełnosprawnego kolegi który po wypadku na lotni jest częściowo sparaliżowany więc nie jest w stanie sam wykonać modelu.

Andrzej jest WIELKIM fanem wszelkiej maści statków powietrznych i chodzącą encyklopedią lotnictwa.

Jakiś czas wstecz podarowałem mu na urodziny F-15 i zaczęło się padło krótkie pytanie czy nie skleiłbym P.11c odpowiedz moja była prosta jeżeli będzie w skali 1:32 to nie ma problemu. Pózniej było F-16, MiG-21 i F-4

Aktualnie sklejam na dwie półki i pojawiło się zapotrzebowanie na Mi-8 z którym Endriu ma jakieś prywatne wspomnienia kupił model Mi-8 przekazał mi z prośbą o złożenie koniecznie w tym kamuflażu z nr 656.

Od razu wiedziałem że nie będzie to proste ponieważ różnice są spore ale Endriu jasno powiedział że merytorycznie mam się ograniczyć do kamuflażu i dobrze by było gdyby śmigło ogonowe było po właściwej stronie. A i zapomniałbym ważne że ma być PIĘKNY i ŻYWY!!!

Tak więc rozczaruję was ale model będę starał się wykonać tak by był PIĘKNY może nawet da się wprowadzić weń odrobinę życia a merytorycznie pozostanie "kundlem" ważne by Endriu miał frajdę gdy będzie stawiał na półkę.

Ja mam frajdę że mogę skleić kolejny model a jak widzę uśmiech na twarzy kumpla to i mnie się japa cieszy.

padło krótkie pytanie czy nie skleiłbym P.11c odpowiedz moja była prosta jeżeli będzie w skali 1:32 to nie ma problemu.

Sorry za zaśmiecanie, ale ciekawość mnie zżera: czy przebrnąłeś już przez PZL-11c z Silver Wings? Taki model Twoim tempie to byłoby coś!

Swietne podejście do pragnień i zainteresowań kolegi .......a i mnie ciekawość gdzieś tam zżera odnośnie P-11.....no i gondol silnikowych na MI-8.....nie przerabiałeś

Wkleję po zakończeniu jakąś fote nie przypuszczałem że w połysku ten model może wyglądać tak fajnie a jest tak dobrze ze postanowiłem za jakiś czas wykonać taki na swoją półkę jednak tym razem już ze wszystkimi zmianami.

http://www.defence24.pl/375204,rosjanie-remontuja-czeskie-smiglowce

Czyli można odpalić myto, relatywnie niewielkie, i mieć sprawny sprzęt i części zamienne do niego. Trochę to mądrzejsze i lepsze w dłuższej perspektywie, niż się pożreć na arenie międzynarodowej i później przepłacać kilkukrotnie za używane silniki czy mieć zatrzymane przez "sojuszniczą" służbę celną części na granicy.

Niestety, wciąż nieśmiertelne słowa Kochanowskiego:

"Cie­szy mię ten rym: "Po­lak mądr po szkodzie":

lecz jes­li praw­da i z te­go nas zbodzie

nową przy­powieść Po­lak so­bie kupi,

że i przed szkodą, i po szkodzie głupi."

Ano. Musi pamięć genetyczna, czy coś

I tak zmieniając temat, analogicznie, jak w temacie o Mi-24, foto z testów uzbrojenia p-p na Mi-8. R-60 na podwieszeniu:

9nJ5r.jpg

"Jak czegoś nie wolno, ale się bardzo chce to można"

Cześć,

Podepnę się ze swoim tematem tutaj:

Odnawiam właśnie prawdziwą łopatę wirnika ogonowego z Mi-8. Czy możecie mnie naprowadzić na konkretne kolory farb, które były używane w tym śmigle?

Czy istnieją gdzieś w internecie grafiki rodzajów malowań dla tych łopat?

Z góry dziękuje