Skocz do zawartości

DH Tiger Moth 82A MkII Revell/Matchbox 1/32 +


albert091283

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popychatka i pociągatka, ścinka ogniowa i deski bardzo elegancko wyglądają, a i miejsce na żyro zostawiłeś, będzie co oglądać we wnętrzu. 1/32 daje niesamowite możliwości do przeróbek, ale i nie wybaczy błędów i za Twoją precyzję duże

Pozdro Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dzień Dobry cześć i czołem"

 

Tak sobie siedziałem i dłubałem i nie wiele wydłubałem, ale zawsze coś a to coś to

Dwa zagłówki skórzane oraz dwa żyrokompasy odlane z żywicy (zdjęcia, na których się wzorowałem pochodzą z sieci)

P1090245.jpg

HU707.jpg

DSCF0155.jpg

DSCF0152.jpg

32635.jpg

DSCF0149.jpg

DSCF0150.jpg

Kolor kompasów jest nieco jaskrawy al. Można sobie to wytłumaczyć tym że na zdjęciu jest stary i wypłowiały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witojcie podglądacze!!!

 

Budowa wnętrza dobiega ku końcowi jakieś 95% za mną i tak żeby pokazać, co się zmieniło postanowiłem zlepić również wnętrze zestawowe i tu konkurs dla was!!! Znajdź przynajmniej 5 różnic. Na zwycięzcę czeka nagroda w postaci kalkomania MADE IN JA!! Do wyboru. Zwycięzcę poinformuję mailem.

Propozycje proszę zamieścić w postaci punktów każdy ma jedno podejście. Zakończenie konkursu w piątek wieczorem.

 

No to do dzieła!!!

DSCF0160.jpg

DSCF0161.jpg

 

Dla utrudnienia dodam ze wcale nie chodzi o kolor !!

 

Miłej zabawy

 

pozdrawiam Albert!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne zegary, bebechy również!

Przystępuję do konkursu.

1. Kształt przedniego siedziska

2. Perforacja tylnego

3. Kanał na napęd sterów

4. Orczyki

5. Wymiar i kształt podłogi

6. Tu kurde wszystko jest inne

 

Ps. Masz przynajmniej dwóch jawnych kibiców, jak do tej pory.

Pozdro Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim

 

Widzę że nie wielu się znalazło na darmową kalkę szkoda!!! Cóż takie życie a chciałem zrobić prezent.

ale do rzeczy

Pierwsze miejsce

egzekwo

 

jarek38

szymond

 

Drugie

 

Artur D.

 

Zwycięzców proszę o kontakt E-mail albo GG 5510580 z życzeniami.

 

Artur D.

 

w ramach drugiego miejsca mogę zrobić dowolny projekt kalek gotowy do wysłania i wydruku również proszę o kontakt.

 

Pozdrawiam Albert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Ostatnie kilka dni walczyłem z wyprowadzeniem kadłuba pod malowanie a uwierzcie było, co szpachlować i szlifować już dawno nie miałem takiej zabawy przez chwile nawet poczułem się jak domorosły blacharz lakiernik. A w międzyczasie, kiedy czekałem na wyschnięcie szpachli zacząłem opracowywać części silnika (GIPSI MAJOR), co prawda nie było go w planie, bo zestawowy został pokrojony podczas budowy piątki i pokrywy miały być zamknięte ale… plany się zmieniły a silnik z żywicy zawsze się przyda do innych projektów Ok. dość tych fantazji czas na zdjęcia.

DSCF0172.jpg

DSCF0171.jpg

DSCF0177.jpg

DSCF0174.jpg

Rysunek-1.jpg

Pozdrawiam Albert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik z żywicy zawsze się przyda do innych projektów Ok. dość tych fantazji czas na zdjęcia.

Ooo! czyżby równolegle ruszyła budowa modelu ze stopki?

 

Oj nie kuś!!! Na początek zabiorę się za dokończenie 6-ki aż wstyd, że tyle czasu leży i nic się z nią nie dzieje. silniczek ten pasuje też do 10-ki a właściwie jest bardzo podobny tam był PzInż. Junior zresztą w niewielu egzemplarzach 8-ki był Gipsy Major.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Bez zbędnych opisów przejdę od razu do rzeczy. Posklejałem do kupy okoptowanie silnika (teraz muszę wyposażyć się w jakąś maszynkę do vaku formowania i zrobić skorupkę na podstawie kopyta) i doprowadziłem je w miarę do symetrycznego stanu. Całość została pryśnięta podkładem dla wyrównania powierzchni i jakoś nawet się prezentuje. W razie, jakichkolwiek pytań piszcie śmiało. Chyba, że wszystko jest dla was jasne.

DSCF0194.jpg

DSCF0196.jpg

DSCF0193.jpg

DSCF0201.jpg

DSCF0199.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość super, ale kopyto jest jeszcze lepsze Kopyto, to jakiś kloc polistyrenu, czy żywica i jak tak dobrze to wyprowadziłeś?

 

Jarku na Ciebie zawsze można liczyć!!

 

Kopytko to są oryginalne zestawowe części posklejane do kupy i zalane żywicą dla wzmocnienia dodatkowo do tylnej części czyli od strony kadłuba dokleiłem 3mm płytki polistyrenu żeby nieco przedłużyć całość a zrobiłem to z myślą o możliwości lepszej obróbki po wykonaniu skorupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku na Ciebie zawsze można liczyć!!

Cała przyjemność itd. Postawisz kalkę i będziemy kwita

Bardzo fajny pomysł z częściami zalanymi żywicą, ale że żadnego łączenia nie widać - masz fach w ręku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za dziwnej firmy podkład, jakaś nie znana mi bliżej firma.

Napisz o nim coś więcej

 

Witam

 

Arturze nie jest to żadna modelarska firma a jedynie producent lakierów samochodowych podkład ten przeznaczony jest do elementów plastikowych a użyłem go tylko z tego względu ze kończy mi się Surfacer,

 

Prace nad modelem posunęły się nieco do przodu. Podoklejałem kilka elementów zewnętrznych kadłuba takich jak osłonę rewizyjną mechanizmów sterowych.

Oraz zaczepy cięgien steru kierunku i napędu lotek.

 

Dodatkowo pomalowałem skrzydła i stateczniki oraz położyłem część kalkomanii (kokardy zestawowe) na resztę jeszcze muszę poczekać. Dolny płat wyszedł troszkę pustynnie ale tak wychodzi z kolorystyki Gunze i tak już zostanie nawet jeżeli jest źle to nie szkodzi bo mi się podoba.

.

 

A byłbym zapomniał okleiłem zbiornik paliwa aluminiową blaszka falistą

 

 

Miłego oglądania

 

DSCF0211.jpg

DSCF0210.jpg

DSCF0209.jpg

DSCF0261.jpg

DSCF0262.jpg

DSCF0209.jpg

DSCF0213.jpg

DSCF0260.jpg

DSCF0259.jpg

DSCF0257.jpg

DSCF0258.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.