Skocz do zawartości

DH Tiger Moth 82A MkII Revell/Matchbox 1/32 +


albert091283

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich bardzo serdecznie w relacji z budowy samolotu szkolnego DH Tiger Motch 82A MkII 1/32 .

Długo się zastanawiałem czy rozpocząć ten warsztat gdyż model ten w założeniu ma powstać dość szybko a niestety nie posiadam zbyt wiele czasu ostatnio dlatego tez relacja może być nie dość szczegółowa a z drugiej strony chcę wprowadzić w modelu dość sporo zmian więc warto pokazać to innym. Do modelu zaprojektowałem i rozrysowałem blaszki, które zostały wytrawione przez Wojtka Fajgę, za co serdecznie dziękuję!! Zaprojektowałem również kalkomanie egzemplarza, w którym zakochałem się od pierwszego wejrzenia, (Jeżeli ktoś z was zna jakąś dokładniejszą historię tego konkretnego samolotu również będę wdzięczny. Ja posiadam jedynie to jedno zdjęcie znalezione kiedyś na Odkrywca.pl). Postanowiłem również poprawić niektóre elementy samego plastiku, który zaproponował Revell a wcześniej Matchbox zmiany, które już zostały poczynione to poprawa krawędzi spływu obu skrzydeł oraz stateczników. Nie posiadam zdjęć, przed ale na zdjęciach poniżej widać, że teraz są znacznie cieńsze i prostsze,(jeżeli ktoś posiada ten model i może udostępnić zdjęcia tych elementów przed poprawą proszę o dodanie do wątku będę wdzięczny) następnym radykalnym krokiem jest gruntowna przebudowa wnętrza kabiny na mniej więcej poprawną (a na pewno bardziej poprawną niż zestawowa). Z historią konstrukcji można zapoznać się tu http://pl.wikipedia.org/wiki/De_Havilland_Tiger_Moth

 

A teraz czas na mały In-box (zdjęcia zapożyczone ze strony cybermodeler.com )

 

rg_4712_decals.jpg

rg_4712_parts1.jpg

rg_4712_parts2.jpg

rg_4712_parts3.jpg

rg_4712_parts4.jpg

rg_4712_parts5.jpg

rg_4712_parts6.jpg

 

moje kalki oraz zdjęcie oryginału

 

beztytuu_copy219.jpg

TIGERMOTH1-32.jpg

TIGERMOTH1-322.jpg

 

Wersja elektroniczna blaszek

TigerMoth.jpg

Podczas opracowywania części do modelu w większości posiłkowałem się zdjęciami i informacjami znalezionymi w sieci.

 

Poprawki oraz to, co zrobiłem do tej pory

DSCF0001.jpg

DSCF0003.jpg

DSCF0008.jpg

DSCF0007.jpg

DSCF0006.jpg

 

Wszelkie porady oraz uwagi mile widziane. Miłego oglądania.

 

Pozdrawiam Albert Dębowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pas na okapotowaniu silnika też jest żółty?

Pozdro Jarek

 

Jarku sądząc po tym w jakim odcieniu jest spód samolotu oraz pas w centralnej części samolotu to chyba to też było żółte a na pewno będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no można i prawdopodobnie tak zrobię żeby nie było różnicy w kolorystyce pomiędzy tym pasem a całym spodem samolotu, ale do malowania jeszcze długa droga. i mam nadzieje że tym razem dobrane do jej końca bo ostatnio tylko zaczynam coś dłubać a nie kończę (w 6-tce cały czas coś lepię nie zapomniałem o niej!!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Na początek znalazłem potwierdzenie tego, o co pytał Jarek (odnoście okoptowania silnika na 100% było żółte) dodatkowo wyczytałem, że końcówki górnego płata również były malowane na żółto, czyli podobnie jak mówi instrukcja modelu.

18-1.jpg

19.jpg

img029.jpg

A teraz żeby was nie zanudzać kilka fotek z postępu prac

DSCF0010.jpg

DSCF0011.jpg

DSCF0014.jpg

DSCF0018.jpg

DSCF0019.jpg

DSCF0022.jpg

DSCF0025.jpg

 

Pozdrawiam Albert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

RAV Sam projekt to żaden problem gorzej z wytrawianiem. Nie robię tego sam raz że nie mam warunków a dwa że nie umiem, Korzystam z uprzejmości Wojtka. Jeżeli znajdziesz kogoś do wytrawienia ja udostępnię Ci projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim

 

Przez ostatnie dni udało mi się “pospawać” resztę kratownicy, wyciąłem otwór na bagażnik oraz zacząłem obklejać skrzydła i stateczniki paskami płótna wzmacniającego szwy do tego celu użyłem polistyrenu 0,15 mm pocięty na paski 1,1 mm. Tak troszkę skacze po wszystkich częściach modelu żeby urozmaicić budowę a efekty widać poniżej.

 

DSCF0032.jpg

DSCF0034.jpg

DSCF0037.jpg

DSCF0035.jpg

 

pzdr Albert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna robota! Paski na stateczniku, czy sterze kierunku wyglądałyby lepiej o połowę cieńsze, takie mam wrażenie.

 

Cześć Jarku!

 

Na stateczniku i sterze kierunku są dokładnie takiej samej grubości i szerokości jak na skrzydłach inne zbliżenie zdjęcia. Dzięki z doping, bo jak na razie jesteś jedynym wiernym opisywaczem i zadawaczem pytań.

 

pozdrawiam Albert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich serdecznie!!!

 

Nie mam zbyt wiele do pokazanie z postępu w pracach nad modelem (może po weekendzie będzie cos godnego pokazania) ale za to znalazłem na forum LSP wnętrze (oryginalne z modelu) i tak sobie czemu by nie pożyczyć i nie pokazać w mojej relacji różnicy po między tym co było a tym co jest.

 

porwnanie.jpg

 

Pzdr Albert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej skali wnętrze będzie doskonale widoczne i im dokładniej je odtworzysz, tym lepszy będzie efekt, a to jest niezłe-z wyspiarską powściągliwością powiedziane

Widzę, że w DH82 jak i w RWD8 pod kratownicą były listwy napinające płótno, ciekawe ile jeszcze cech wspólnych się znajdzie w tych konstrukcjach?

A co z prędkościomierzem sprężynowym firmy DH - będzie?

 

Pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Część Wszystkim

 

Jarku Oczywiście będzie i ta cześć (zbyt widoczna żeby ją pominąć)

 

84.jpg

 

Wreszcie udało mi się poobklejać skrzydła i stateczniki paskami „płótna” oraz dorobić wnętrze bagażnika (model do zdjęć poskładany na tak zwane sucho i taśmę klejącą a prezentuje się całkiem nieźle)

 

DSCF0052.jpg

DSCF0048.jpg

DSCF0054.jpg

DSCF0050.jpg

DSCF0051.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna robota , następna wspólna cecha z RWD 8 - bagażnik tuż za wręgą, czyżby TM to taki dwupłatowy RWD. Paski "płótna" na stateczniku pionowym wycinałeś w kształcie U, czy jakoś łączyłeś na krawędzi natarcia, bo wygląda to na jeden pas dookoła? Prędkościomierza DH jestem bardzo ciekaw, bo w tej skali to nie będzie li tylko kawałek blaszki ze wskazówką, ale coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Co by nie pisać za dużo od razu przejdę do rzeczy. Wykończyłem wyposażenie burt kabiny (popychatka i pociagatka) doposażyłem ścinkę ogniową w rury oraz pomalowałem całość na interior green (Gunze C) jeszcze bez podłogi bo nie jest skończona.

DSCF0114.jpg

DSCF0118.jpg

 

PZDR Albert

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.