Skocz do zawartości

[Pytanie] Jak zrobić "kapcia"?


cegie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie jak w tytule.

Chodzi mi o coś podobnego do tego, co widać poniżej.

flak.jpg

Kombinuję "w głowie":

1. Rozgrzać piekarnik z blachą z położonym na niej papierem do pieczenia. Temperatura? Nie wiem.

2. Przyłożyć delikatnie oponę (gumową, bo o takich piszę) do papieru i dociskać. Czy się nie rozlezie? Nie wiem.

Macie może jakieś inne pomysły, sugestie???

 

Pozdrawiam

CeGie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja probowalem na cieplo i niezby mi wyszlo, wiec obcialem duzy kawalek gumy a laczka dorobilem z miliputa.

A jak to wygląda? Możesz wrzucić jakieś zdjęcie?

 

Pozdrawiam

CeGie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

obciazone oponki

Pomysł banalnie prosty! Ale metoda do wykorzystania w modelu stojącym na jakiejś podstawce i raczej przytwierdzonym do niej na stałe. Ja chcę zrobić "kapcia" w modelu stojącym na lorze, bez przymocowywania. Chociaż, jakby wykorzystać bardzo małą śrubkę i ją w sensowny sposób ukryć, to może by to się udało.

 

Dzięki za "ściągę".

 

Pozdrawiam

CeGie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w Tamyia MM pokazywali coś takiego: mały klocek plastiku / ramki przyklejali do koła oraz do wnętrza gumowej opony - czyli patent podobny do ww śrubki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Ja probowalem na cieplo i niezby mi wyszlo, wiec obcialem duzy kawalek gumy a laczka dorobilem z miliputa.

A jak to wygląda? Możesz wrzucić jakieś zdjęcie?

 

Pozdrawiam

 

CeGie

 

Tutaj poszukaj na fotach gdzie widac Urala:

viewtopic.php?t=13373&postdays=0&postorder=desc&highlight=uh60&start=45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej obciąć koło, dodać co nieco kawałków polistyrenu tam gdzie mają powstać zgrubienia, wyszlifować i powycinać rowki bieżnika wedle zdjęcia ? Można też (jak ktoś koniecznie chce użyć ognia) nadtopić taką oponę i też wyprofilować. Zabieram głos mimo, że czegoś takiego nigdy nie robiłem dlatego by wyjaśnić, że to jest tylko kawał plastiku (lub gumy) którą można obrabiać spokojnie przy pomocy ogólnie dostępnych narzędzi (oraz materiałów) jakie chyba każdy z nas posiada w naszych pracowniach. Do tego taki "flak" raczej nie posiada super regularnych kształtów więc spokojnie można się pobawić takim kółkiem i w razie draki coś nadstawić i znowu wyprofilować. Nie znam firmy która wyprodukowała gotowy zestaw kółek, akurat z flakami, bo to chyba mija się z celem. Moja rada - papierek ścierny, pilniki i kawałek polistyrenu oraz trochę wyobraźni. Ja najmocniej przepraszam, że tak "brutalnie" opisałem sposób na wykonania kapcia na kółku ale to chyba nie jest jakąś wielką tajemnicą, że plastik obrabia się dosyć prosto.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.