Skocz do zawartości

"Na dno nocy" RMS TITANIC


Adrianowro

Rekomendowane odpowiedzi

Wraki czołgów trochę mi się znudziły a katastrofy morskie kręciły mnie od małego

Bodźcem do rozpoczęcia projektu był wrak jednego z forumowiczów - ale w moim przypadku będzie na mniejsza skalę ze względu na miejsce.

Model Revella kupiony za grosze na aukcji bez kalkomanii i instrukcji ale to nie problem.

Skala 1:570

Wypraski nie powalają - widać że lata świetności model ma za sobą.

DSC01046.jpg

Scenka ma przedstawiać część dziobową na dni + kręcące się przy nim batyskafy

Ze względu an rzeczywistą odległość rufy na dni - druga część wraku sobie daruje bo nie mam na to miejsca

Możliwe że kiedyś wykorzystam rufę i zrobię scenę samej katastrofy.

Dokumentacja to Kwity podprowadzone żonie+ ogromne zasoby internetu

DSC01048.jpg

 

Mniej więcej wizja scenki

titanic60.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Co do batyskafu to pewnie jakiś wyrzeźbie - raczej nie ten z fotki , bo przy tej skali to bedzie pścina

Raczej bedzie jakiś bliżej nie okreslony model batyskafu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super pomysł. Ciekaw jestem jak poradzisz sobie z maszyną , bo na zdjęciu widzę przerwanie w przedziale maszynowym . Chyba będziesz musiał wrzucić parę połamanych wręgów z węzłówkami (nitowane), troszkę pogiętych rur itp. Czekam na relację przebierając nóżkami .

Wykupuję abonament w pierwszym rzędzie.

ryszardb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrianowro, ciekawy pomysł sobie zarzuciłeś. Czy będziesz to urealniał, osadzając całą dioramkę np. w małym aquarium ?

...

Jesli chodzi o wraki - to bawie się od jakiegoś czasu w tym temacie ( pancerka)

Nie, akwarium nie bedzie z braku miejsca i możliwości.

Jakies tam bebechy statek otrzyma - licze na pomoc od strony technicznej bo na statkach się nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki jedziemy z koksem

 

Kadłub przyciąłem z pół centymetrowym zapasem za trzecim kominem żeby mieć pole do manewru.

Same połówki kadłuba są koszmarne , widać że model nie pierwszej młodości i ledwo ze sobą pasują.

Wstawiłem dla usztywnienia kawałek pokładu na dziobie ale i tak trzeba będzie usztywnić w środku łączenie kadłuba.

Nawierciłem już kilka bulaji ( okrągłe okienka) , jak i usunąłem dziobowe włazy ładownicze.

Teraz czekam aż kadłub podeschnie bo będziemy ciąć aby uzyskać krzywiznę i rozprucia po obu stronach

DSC01104.jpg

DSC01102.jpg

DSC01103.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe mam rozpoczęty dokładnie taki sam projekt ale w 1:400, jest prawie gotowy, brakuje kilku dupereli i podstawki

(Jeśli cię to interesuje to mogę wstawić foto)

Nie zapomnij przełamać dziobu po między pokładem dziobówki a nadbudówkami, zrobić odkształceń i dziur w poszyciu po obu stronach kadłuba oraz ładnie poszarpać koniec tej części statku.

5+ za temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra tylko się nie śmiejcie model nadal jest nieukończony, w ciąż brakuje sporo elementów no i podstawki

 

Dość długo stał na szafie i się mocno zakurzył, poza tym podczas odkurzania zaczęła schodzić farba bo była to tzw. kasza (za dużo rozpuszczalnika) w efekcie przebija gdzie nie gdzie biały silikon.

Całość do ponownego malowania

 

"Mir 2 powinniście już go widzieć"

8fddc9a60dc4.jpg

0fa94b8edf11.jpg

Taki mały fotomontaż , a teraz oryginalne fotki

f33314889f70.jpg

0e3fbbf46849.jpg

daa2f78ccd66.jpg

Lewa burta

ad824d81f44c.jpg

i miejsce rozerwania (kotłownia nr 6)

4793a2348dc1.jpg

 

A to kiedyś było razem, z rufy też może kiedyś będzie makietka

95f12d7a8e8c.jpg

 

 

Sorki za zaśmiecanie wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okonek - tak dziób bedzie robiony tak jak na fotce.

Ta wyrwa , a w zasadzie wyrwy bo obu stronach to efekt walnięcia o dno + złamanie dziobu, a nie góra lodowa.

Uszkodzenie przez górę jest w rzeczywistości nie widoczne - muł.

Zresztą same uszkodzenie na długości 90 metrów ma powierzchnie ok 2m metrów kwadratwoych.

Burta nie została rozpruta a raczej wgieta na łączeniach płyt - pourywanie nitów ułatwiło to jeszcze.

Najnowsze badania dowiodły że nity w części dziobu były robione z żelaza co pogorszyło ich jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maszynista93: widzę, że kolega poświęcił kolekcję Hachette aby poczuć się jak wujek Cameron

 

Też kiedyś miałem skończony ten model - średnia dokumentacja pokutowała podczas składania tego do kupy. Teraz już wiem, że żadnej kolekcji nie sklejać przed zakończeniem, aby móc całość w 100% najpierw przestudiować. U mnie miał półkowo-grawitacyjny wypadek i wylądował w koszu. W sumie, że też nie wpadłem na taką dioramkę

 

@Adrianowro: daj czadu, a batyskaf można by zawiesić np. na jakimś druciku powyginanym od góry. Imitowało by to kable łączności ze statkiem badawczym na powierzchni. Czekam na cd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scorpik

Batyskafy chyba nie mają połączenia ze statkiem na powierzchni.

Prace trwają

Siedzę i czekam na "Gra o Tron" i dłubie

Czy taki rozmiar podstawki będzie ok ?

DSC01249.jpg

Powoli powstaje przełamanie kadłuba - oczywiście dziury w burtach będą uzupełnione powyginanymi blachami poszycia jak na wizualizacji.

DSC01252.jpg

DSC01251.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Batyskafy faktycznie działają bez "smyczy". Na pewno te współczesne. Cóż, musisz zatem poczekać na wynalezienie antygrawitacji aby realistycznie go osadzić na dioramie.

Przyglądałem się aktualnym fotkom wraku i nie dostrzegłem pod nim żadnego telefonu GSM. Czy coś przeoczyłem?

 

Serio: Póki co praca ładnie się rozwija. Czekam na kolejne etapy.

 

Ew. dot. batyskafu to może takie coś: http://doctor2008.files.wordpress.com/2 ... afes_1.jpg

Batyskaf przycupnięty na dnie (ew. minimalnie nad dnem, można przezroczysty dystansik wkleić i nie da się dojrzeć tego, że się opiera) i na "smyczy" wypuszczony robot eksploracyjny. Smycz to subtelny drucik-przewód i w robocie biała dioda (w batyskafie druga)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.