Skocz do zawartości

MCV-80 Warrior (Academy 1/35 + Eduard)


divv

Rekomendowane odpowiedzi

Jak szalet to szalet. Mój pierwszy zakończony model z kompletem technik modelarskich pt. wash, suchy pędzel, pigmenty, scratch itp. Itd. Wszystko robione pierwszy raz w życiu m.in. na podstawie innych warsztatów z Modelwork. Jakość zdjęć nie najlepsza, ale i tak niezła jak na sprzęt, jakim dysponuję w miejscu, jakim obecnie przebywam.

 

Teoretycznie chodziło o luźne nawiązanie takiego misia:

 

Wzorzec.jpg

 

A wyszło tak. Od razu informuję, że nie mam bladego pojęcia, do czego służą te czarne rury, jakklowiek uważam, iż są szalenie twarzowe (pancerzowe?) Może tam wożą flaszki (rozumiecie, korek musi być zanurzony w płynie itp.)?

 

Pan Internet też był się na mnie wypiął w tym temacie. Może ktoś z koleżeństwa wie?

 

mcv-80%252520-%252520prawie%252520gotowy%252520004.JPG

 

mcv-80%252520-%252520prawie%252520gotowy%252520006.JPG

 

mcv-80%252520-%252520prawie%252520gotowy%252520007.JPG

 

mcv-80%252520-%252520prawie%252520gotowy%252520010.JPG

 

mcv-80%252520-%252520prawie%252520gotowy%252520012.JPG

 

052.JPG

 

053.JPG

 

Przod.jpg

 

Wieza.jpg

 

Tyl%252520wiezy.jpg

 

Wieza%252520lewastrona.jpg

 

Wieza%252520prawa%252520strona.jpg

 

Nap%2525C4%252599d%252520prawa.jpg

 

Przod%2525201.jpg

 

Tyl.jpg

 

Rury.jpg

 

Bok%252520lewy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo mi się podoba. Szczególnie "bałagan" - te wszystkie klamoty, skrzynki, rury itp. Fajnie pomalowany i przybrudzony.

Jedyne, co mi się nie podoba, to gąski. W ogóle nie leżą na kołach.

Ale i tak ogólne wrażenie super. Gratuluję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia identyczne z poprzednikiem - jedyny minus gąski.

 

Bardzo dziękuję za pozytywne oceny. Z tymi gąsienicami to rzeczywiście miałem problem, bo są to winylowe precle, które za nic nie chciały się układać, więc w przypływie desperacji podlałem je klejem.

 

Macie jakieś sposoby na winyle np. podgrzewanie, gotowanie, co by się chciały uginać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś sposoby na winyle np. podgrzewanie, gotowanie, co by się chciały uginać?

 

Najbardziej to polecam ten:

http://www.jadarhobby.pl/friulmodel-atl082-warrior-mcv-135-p-11589.html

 

A tak naprawdę w poprzednich modelach układały mi się dobrze i nie musiałem nic kombinować, a w ostatnim dałem Friule bo gumowce to były żałosne.

Niestety nie jest to tania wymiana.

 

A najtańsza opcja to założyć panel boczny i będzie zakryta jak z drugiej strony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gąsienice winylowe czy gumowe jak zwał tak zwał , mozna normalnie przykleić i ułozyć jak chcesz. Polecam klej Loctite 406, kropelki mozna wtedy wyrzucić. Prezed klejeniem możez je trochę pozaginać i uformowac pod obciążeniem. Np szafa jak na nich zagietych postoi dzień , to uformują się do kół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
gąsienice winylowe czy gumowe jak zwał tak zwał , mozna normalnie przykleić i ułozyć jak chcesz. Polecam klej Loctite 406, kropelki mozna wtedy wyrzucić. Prezed klejeniem możez je trochę pozaginać i uformowac pod obciążeniem. Np szafa jak na nich zagietych postoi dzień , to uformują się do kół

 

Pomysł z szafą jest niesamowity, muszę go wypróbować! Muszę przyznać, że wykończyły mnie te gąski, bo za Chiny nie chciały się układać. Zobaczymy jak mi pójdzie w Szyłką z Dragona, która na gąski składane z plastikowych ogniwek. A Friule drogie, na razie robię odpuszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model, jedynie faktycznie te gąski. JA przy moim KW, uformowałem gąski tak jak chciałem, wpierw je usztywniłem wciskając papier, między gąski a błotnik, by badać żądany kształt, potem w wolnych miejscach "polałem" kropelką, efekt idealny. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.