Skocz do zawartości

[Zapowiedź] Jak-38/Jak-38M Forger A, Hobby Boss 1/48


Maxek

Rekomendowane odpowiedzi

Migi-17 w 48 HB tak bardzo zraziły mnie do tego producenta, że chyba już nigdy nie kupię nic przez nich firmowanego;P

To na osłodę proponuję FJ-4B Fury z HB. Bardzo przyjemny modelik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HB to ciekawa firma czasem idzie w popularne modele a czasem uderza w tematy bardziej niszowe. Choć to nie moja dziedzina, ale jakoś zawsze ten jak mnie interesował.

 

Migi-17 w 48 HB tak bardzo zraziły mnie do tego producenta, że chyba już nigdy nie kupię nic przez nich firmowanego;P

 

Oj tam oj tam :P Migów nie widziałem, ale Willdcat i Hellcat prezentują się przyzwoicie na razie w pudełkach. Jedyne co mogę zarzucić tej firmie to typowo kapitalistyczne podejście do tematu, błędy w przeliczeniu wymiarów modelu na pudełku dla skali 1/48 podane wymiary modelu w skali 1/32. Inne firmy nie popełniają takich głupich błędów i przez co kojarzą się pozytwyniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej od błędów na pudełku rażą błędy w kalkach. na FJ na przykład Jet In Take, przy wlocie powietrza, lub na ogonie FJ 48 zamiast FJ 4B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej od błędów na pudełku rażą błędy w kalkach. na FJ na przykład Jet In Take, przy wlocie powietrza, lub na ogonie FJ 48 zamiast FJ 4B

 

Do tego jeszcze nie doszedłem przeglądając moje "kociaki" i mam nadzieje, że nie będę tam miał takich kwiatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Wildcata (tego późniejszego) i znalazłem kilka nieścisłości w stosunku do wzorów malowania znalezionych w monografiach. Jak widać w momencie gdy zwraca się uwagę na poprawność merytoryczną, trzeba 100 razy dokładnie wszytko przejrzeć i ewentualnie czeka nas zakup aftermarketowych kalek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No "kwiatków" to oni sporo mają na koncie, np. plansza barwna w pierwszym ich Hellcacie, która jest żywcem zerżnięta bodajże z AJ Pressu włącznie z napisami po polsku i to jeszcze z błędami, lub ostatni ich Ta-152 C-0 w wersji "bojowej" - czyli kopia modelu SF B. Greena z Hyper Scale. Ale jak ich w sumie lubię, modele mają niezłe, niedrogie i czasem odwalają numery które się pamięta latami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
HB jest paskudnie nierówny. Kilka ładniusich modeli, ale np. Hellcat w 48 to totalna porażka. Wiekowy Monogram jest o niebo dokładniejszy.

 

Z tym że HB jest nierówny zdarzyliśmy się już przyzwyczaić, ale z tym hellactem to bym poprosił o jakieś konkrety bo po przeczytaniu twojego postu obejrzałem tego znajdującego się w moich zbiorach i jakością odstaje od czołowych producentów, ale nie wydaje mi się, że jest z nim aż tak źle jak napisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Samolocik zrobiłem jakiś rok temu, mając już na koncie chyba wszystkie Hellcaty wyprodukowane we wszystkich skalach (oprócz 1:144) - to taki mój "bzik", albo inaczej "najulubieńszy" pokładowiec II W Św.

Model HB ma skopane:

- kadłub w centralnej części. Jest za szeroki i ma nieprawidłowy kształt (przekrój). Zmieściłby się Shrek w skali, albo ze dwóch pilotów. Wygląda jak spuchnięty.

- osłonę silnika (patrz wyżej)

- osłona kabiny, bo dopasowana do kadłuba.

- mechanizm składania skrzydeł - owszem, ładny, ale nie złożysz w prawidłowy sposób skrzydeł. Są równoległe do osi kadłuba, a to błąd.

- błędy w liniach podziałowych.

Reasumując - model nie jest tani i spokojnie możesz kupić za podobne pieniądze model Edka, który jest o niebo lepszy (mam chyba z 10) i dużo bardziej efektowny. HB postawiony obok wygląda trochę jak pokraka. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą odpowiedz, gdybym wtedy gdy kupowałem tego kociaka wiedział to co teraz to bym zdecydował się na Edka, ale cóż pocieszam się tym że zapłaciłem za niego niecałe 40zł więc jakoś to przełknę, chociaż nie ukrywam że coraz mocniej zrażam się do produktów HB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, czasami rzeczywistość bywa... smutna

Chcąc kupić coś z HB staram się najpierw poszukać jakichś wstępnych ocen na forach internetowych i jeśli to możliwe (a w dobrych sklepach na pewno), popatrzeć na zawartość pudełka w sklepie.

Przydaje się. W ten sposób "przeszła mi" ochota na A-7 Corsair II HB :( (a też lubię)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.