Skocz do zawartości

B24d "Moby Dick" - 1/72 Eduard


micha

Rekomendowane odpowiedzi

Akacja ratunkowa powiodła się Model odratowany, odmalowany, generalnie nie ma śladu po nieprzemyślanym zabiegu. Dodatkowo wczoraj na samolocie pojawila się pierwsza warstwa lakieru. Dziś czas na kontynuacje prac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecne zaawansowanie prac (do dnia dzisiejszego)...model po nałożeniu 2 warstw lakieru bezbarwnego

 

PICT0250.JPG

 

PICT0251.JPG

 

PICT0252.JPG

 

...dzis uraczyłem samolot kalkami i muszę powiedzieć że moby dick prezentuje się zacnie . Zdjecia jak softer się przegryzie i wszystko ładnie się ułoży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto obiecane zdjęcia z kolejnego etapu prac jakim było nałożenie kalek. Sprawa jak zwykle nie najprostsza ale bardzo wpływająca na estetyke modelu. Uważam, iż kalki "moby dick'a" nadają b-24 całkiem fajny wygląd (mi się strasznie podoba ). Jeszcze wash, mat i pastele i mamy koniec prac

 

PICT0260.JPG

 

PICT0261.JPG

 

PICT0255.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wykańczanie modelu idzie bardzo powoli . Powiedzcie mi co sądzicie o tym brudzeniu imitującym okopcenia?? Przypomina rzeczywiste i oczywiście czy te wydechy wyglądają naturalnie...czy to wszystko nie nazby zabawkowe??

 

PICT0271.JPG

PICT0274.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model praktycznie na ukończeniu., jeszcze tylko kilka drobnych elementów i koniec Tymczasem poprawiłem okopcenia i brudzenie modelu. Myślę że teraz są dużo bliższe realu. Brudzenia niestety na zdjęciach nie widać to też póki co ich nie zamieszczam (może to wina światła).

 

PICT0281.JPG

 

Dodatkowo wymęczyłem wieżyczki, przy czym pierwszą z nich szczególnie bo ktoś z domowników zmiażdżył ją butem i w sumie wprasował do podłoża. Naszczęsice jakąś ją odratowałem

Zdjęcie z literą A to propozycja producenta, z B "moja walka" , a z C finalny efekt

 

wi%2525C5%2525BCa.JPG

 

wie%2525C5%2525BCa%2525202.JPG

 

PICT0292.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace nad modelem ukończone. Samolot prezentuje się bardzo ładnie i póki co stanowi ukoronowanie moich starań modelarskich - jest ozdobą mojej skromnej kolekcji Przedstawiam 2 na szybko zrobione zdjęcia. Galeria wkrótce....

 

PICT0293.JPG

 

PICT0294.JPG

 

Jedyna rzecz jaka nie daje mi spokoju to olinowanie modelu. Nie wiem jak się za to zabrać by nie pospuć pracy. Dotychczasowe moje próby są raczej skromne i uzyskany efekt jest daleki od zadowalającego mnie, że już nie wspomne o zbliżeniu się do orginału Jesli nic nie wymyśle, niewyczytam na forum to chyba pozastawie tak jak jest....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.