Jump to content

Wiluś w błotku (Jeep Willys 1/72 Academy)


zdzichmig
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich chciałem dziś pokazać wam model Academy w 1/72 na dioramie. Po złożeniu modelu zauważyłem że jest jakiś taki goły. Nawet koledzy mówili że nadała by się jakaś podstawka(makita), jednak nie miałem zbyt dużo materiałów na zrobienie sporej makiety więc postanowiłem go wyeksponować na przyzwoitej podstawce.Moje skojarzenia z tym dżipem były takie że zawsze był ubrudzony, na makiecie idealnie pokazałem moje wyobrażenie.Głównym zadaniem tej makiety jest przedstawienie jego jak stoi w błocie pod Berlinem w 1945r.(podczas upadku III Rzeszy).

Serdecznie pozdrawiam

zdzichmig

 

 

DSC01706.JPG

DSC01707.JPG

DSC01708.JPG

DSC01709.JPG

DSC01710.JPG

DSC01711.JPG

DSC01712.JPG

DSC01713.JPG

DSC01714.JPG

DSC01715.JPG

DSC01716.JPG

DSC01717.JPG

DSC01718.JPG

DSC01719.JPG

DSC01720.JPG

DSC01721.JPG

DSC01722.JPG

DSC01723.JPG

DSC01724.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Link to comment
Share on other sites

Tak na wstępie napiszę, że raczej nie jestem specem od tego sprzętu ale co nieco mnie z tym modelem łączy. Doskonale wiem jak może takie maleństwo mizernie wyglądać stojąc swobodnie ale jest znacznie więcej sposobów uwidocznienia takiego modelu. Mój robi (a raczej będzie robił) na płycie lotniska dowożąc dzielnie równie dzielną załogę do B-17. Upaćkanie błockiem trzeba zrobić z głową - ten faktycznie przypomina willysa po spotkaniu z lawiną błotna - też przypomina bo błoto jest nie do końca tam gdzie być powinno (komora silnika, wszystkie zagłębienia etc. ). Zamiast go tak paćkać mogłeś dorobić mu troszkę szpargałów, zrobić coś z szybą (której niema), jakieś drobiazgi, dodać z 2 czy trzy figurki... pomysłów jest cała masa. No i zasadniczo bidok nie jest pomalowany (widać tylko KM i opony spotkały się z farbą). No jakoś to do mnie nie przemawia - to nie jest sposób na stworzenie winietki (bo makieta to nie jest, diorama też nie, a makita to taka firma produkująca sprzęt typu piła mechaniczna ). Rada do serca i działaj bo jak tu oglądam czasem modele w tej skali to mi kopara opada - musi się dać .

 

Pozdrawiam

Piotrek

Link to comment
Share on other sites

Piter napisał wiele odnośnie pomysłów, warto byś skorzystał z tych rad na przyszłość...

zdzichmig pamiętaj, że zrobienie dobrze ubrudzonego czy zniszczonego modelu jest o wiele trudniejsze niż ładnie pomalowanej nówki

Link to comment
Share on other sites

Od kiedy to Willis Jeep z amerykańską gwiazdą był pod Berlinem w 1945roku. Chyba przez przypadek. Kolego zanim zaczniesz coś kleić to zastanów się co to ma przedstawiać a nie wypisujesz bzdury. Co do modelu nie będę sie wypowiadał bo oprócz kupy błota to nic nie wiedać

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.