Skocz do zawartości

Dioramka Włochy, 1:35


bartek18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

jako że ostatnio miałem trochę wolnego czasu (koniec roku w szkole), postanowiłem sobie jakąś dioramkę sklecic. Jest to moja pierwsza dioram więc proszę o możliwie najwięcej porad i uwag. A i wyrozumiałośc mile widziana

 

Jak na razie wydłubałem w płycie regipsowej kostkę brukową i mury przyniszczonego domku.

Oto efekty:

galeria012.jpg

galeria001-1.jpg

galeria006-1.jpg

galeria009-1.jpg

 

Sory za zdjecia ale wydaje mi się że coś widac.

Diorama to będzie s-f, nia ma oparcia w historii. wykorzystam do niej gotowego już shermana:

galeria019.jpg

I figurki masterboxa:

efektkocowy020.jpg

No w najbliższym czasie dodam zdjęcia ustawienia czołgu i figurek na dioramce, no i z postępami prac.

A jak na razie to mam takie pytanie, czy na gips można od razu dawac farbę czy trzeba coś pod nią nałożyc??

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako że publiki brak to mimo wszystko jadę dalej z tematem, a nuż się ktoś odezwie:)

 

Co do postępów no to wszystko na zdjęciach:

galeria022.jpg

galeria023.jpg

galeria031.jpg

galeria033.jpg

galeria032.jpg

galeria028.jpg

galeria027.jpg

 

Więc tak:

-Zrobiłem połamany stół z powyłamywanymi nogami

-zewnętrzne ściany dostały kolorek (pierwsza warstwa)

-zrobiłem sobie troszkę cegiełek (na gruz)

-połamane krokwie

-prawie skończyłem jedno okno

-no i przymiarka z figurasami

 

No i na razie tyle, rozmyślam nad zakupieniem zestawu mini arta a dokładnie elementy wnętrza.

Pozdrawiam wszystkich udzielających się i tych nieudzielających się

No, pozdro

Bratek

 

P.S.

Kolory domku są tylko bazą, i to pierwszą warstwą, jeszcze troszkę ich przybędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł na dioramę całkiem niezły, tylko z tego co mi wiadomo Sherman "Al Capone" służył w Normandii, a nie we Włoszech.

 

Pozostaje mi życzyć powodzenia!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

noooo nareszcie ktoś się odezwał, z czego jestem bardzo zadowolony:)

Ściany zostały wyskrobane z płyty gipsowej.

Co do shermana to jeszcze się nad nim zastanawiam czy by sobie nie zbierac kasy na jakiś nowy model, Stuarta albo M3 Lee. Wszystko zależu od aktualnego stanu mego nędznego portfela .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego:

 

Co do shermana to jeszcze się nad nim zastanawiam czy by sobie nie zbierac kasy na jakiś nowy model, Stuarta albo M3 Lee. Wszystko zależu od aktualnego stanu mego nędznego portfela .

 

Jeep nie kosztuje dużo, a można go fajnie zrobić tak by stanowił ciekawy, a jednocześnie nie dominujący element dioramy. Posiadany aktualnie przez kolegę Sherman prezentuje maszynę z Normandii tak więc gryzłaby się ze scenką z frontu włoskiego. No chyba, że kolega zmieniłby zamiary i zdecydowałby się jednak na wykonanie dioramki przedstawiającej walki kampanii normandyjskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, te figurki które mam (co o nich myślicie) nadają się (merytorycznie) do walk z frontu włoskiego? bo jak przejrzałem parę stron, to doszedłem do wniosku że one bardziej pod Normandię/front zachodni podchodzą.

Co do Jeep'a to byłby bardzo fajny pomysł, a swoją drogą, model którego producenta byście polecali? Jak na razie sklejałem jeppa italeri i taki troszkę gniotowaty, ubogi w detale się wydaje.

Znalazłem model Stuarta Tamki, dośc tani bo ok 65zł, tylko nie wiem jak ze sklejalnością i detalem.

To ten model:

http://www.mojehobby.pl/Tamiya-35042-US ... 14029.html

 

Aha, a kwestia umiejscowienia dioramy (Włoch/Normandia) jest bardzo elastyczna , i mogę bez większych skrupułów zmienic lokalizacje. Dioramę robię typowo z nudów, i nadmiaru wolnego czasu, więc projekcik będzie mocno ewoluował z biegiem czasu:)

 

Teraz sobie przypomniałem o tym wozie opancerzonym Zvezdy:

http://www.mojehobby.pl/Zvezda-3519-M3-Scout-armored-car-p-1-115041.html

Bardzo mi się podoba. Widziałem relację jednego z kolegów modelarzy tu na modelworku, przeróbek dokonał od groma i jeszcze troszkę ale wyszedł super.

Więc może na ten model postawic???

 

Serdecznie wszystkich pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Figurki są bardziej pod Front Zachodni, ale pod Włochy też się nadają. Tylko jeśli chciałbyś odtwarzać jakąś specyficzną jednostkę (np. Rangers albo spadochroniarzy) to musiałbyś dokonać modyfikacji.Należy patrzeć głównie na bluzy mundurowe/kurtki i to co na plecach. Legginsy Rangersi i piechota mieli te same, choć często je zdejmowano. Co do umundurowania i wyposażenia US Army polecam tę stronę:

 

http://www.olive-drab.com/od_soldiers_clothing_combat_ww2.php

 

Gdybyś potrzebował informacji i zdjęć odnośnie Normandii to daj mi znać na PW.

 

Co do pojazdów to masz sporo możliwości jednakże z cenami już nie zawsze jest tak różowo.

 

-Co do Jeep'a to najfajniejszego robi Tamiya, ale kosztuje on ok. 50 pln. Italerka jest słabsza, ale można z niej zrobić niezłego Jeepa (zawsze można dokupić blachę).

 

- M5 Stuart Tamki jest całkiem niezłym modelem. Jeśli masz możliwość kupna za 65 pln, to bierz.

 

- Scout jest ok, ale wymaga sporo pracy.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc tego posta to sklejam stuarta Tamiyi, i mogę Ci powiedzieć co nie co o jakości. Kupiłem go tanio, bo za 50 zł, ale to już inna rzecz, bowiem o samym wykonaniu modelu mowa: jest bardzo przyjemny w sklejaniu, już dużo zrobiłem a nie złużyłem ani grama szpachli, model jest jak klocki lego, gąski są bardzo miękkie(gumiaki), co uważam za zaletę. Co do detalu to powiem szczerze myślałem że będzie źle, ale jestem miło zaskoczony, bo model jest bardzo fajnie odwzorowany, do tego w zestawie masz czołgistę. Ale jest jedno ale, mi to wogle nie przeszkadza, ale w zestawie masz kalki do stuarta o nazwie "Victory" z US Army 3rd Armored Dywizji, a z tego co mi wiadomo, ten stuart walczył w północnej Europie.

 

EDIT Choć jest jeszcze malowanie z 2 dywizji, które teraz odkryłem po numerach, a 2 dywizja walczyła na Sycylii, więc stuart Ci pasuje. Więc nie przejmuj sie tamtym zdaniem, malowanie możesz zrobić równierz drugiej dywizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich po długiej przerwie:). Jako że pogoda się dośc mocno popsuła zasiadłem do mojej dioramki.

Jakoś specjalnie dużo nie zdziałałem, ale powstała podłoga z cokolikiem:

galeria057.jpg

 

stół i szafka do wystroju:

galeria058.jpg

 

drugie okno:

galeria060.jpg

 

I pomysł zabudowy tyłu doku:

galeria056-1.jpg

 

No potem okazało się że była już pierwsza w nocy .

Nad ranem przy śniadanku sie zadumałem, dumałem, i dumałem..... i nic szczególnego nie wymyśliłem ? ale po pewnym czasie doszedłem do wniosku że ten domek to bardziej na wieś pasuje niż do miasta, a przynajmniej na peryferia, i wpadł mi do głowy taki oto pomysł:

galeria061.jpg

Co o nim myślicie? To brązowe to ma byc nieutwardzona drogo wraz z chodniczkiem prowadzącym do domku. Przed domkiem płotek, a obok stoi sobie Tygrys? lub nasz Stuart? lub Sherman? Heh jak widzicie w głowie mam od groma pomysłów Co do owego tygrysa to byłby to model italeri ten najtańszy (ok 60zł) czyli cena podobna jak w przypadku Stuarta, wzbogacił bym go o zdobyczne(:szerm:) magic tracki i ewentualnie toczoną lufę z jarzmem działa co by niejaką asymetrię zachowac.

I teraz mam do was parę pytań:

1) co myslicie o tej zabudowie z tyłu? Zostawic ją czy lepiej bez niej?

2)Jak się wam podoba pomysł z trawniczkiem i drużką?

3)Co wy powiecie na Tygrysa????

 

Dodatkowo postanowiłem wydłubac "poddasze użytkowe", czyli połamana w paru miejscach podłogę i szczątkowy dach przykryty dachówką trapezową.

Fajna by była mniszka ale jej produkcja mnie przeraża:)

Jak widzicie, koncepcje pod tytułem "jaki model" zmieniają się szybciej niż mój biedny mózg nadąża to rejstrowac i na czym pozostanie to sie dopiero zobaczy:) jak to coś bedę miał w rękach.... kupione..... i rozpakowane

Serdecznie wszystkich pozdrawiam z podtopionej Żywiecczyzny (po ostatnich deszczach mój lekko sączący się ciek wodny który z pomiędzy kamieni ledwo był widoczny, a zwie się "Rybne"urósł w siłę galeria051.jpg i osłabnąc nie chce)

 

 

Wiec jeszcze raz wszystkich mokro pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, nikt nie odpowiada więc będzie post pod postem.

Wczoraj starałem się wykonac wash na domku, oraz dodałem jakieś takie zacieki, byc może pasowały by one bardziej do czołgu niż na ściany domu, ale co mi tam. Oto efekty:

galeria066.jpg

galeria067.jpg

 

No i jeszcze podłoga, z niej jestem chwilowo bardzo zadowolony:

galeria068.jpg

 

Wash na zewnętrznej ścianie domu zrobiłem przy pomocy czarnej/bardzo ciemno brązowej, olejnej farby astry, a w środku dośc jasno szarej płukanki.

 

Na razie tyle. Co do ogólnej sceny to chyba zdecyduje sie na koncepcje z trawniczkiem i polną drogą.

 

Pozdrawiam wszystkich

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ściany budynku wyglądają całkiem do rzeczy chociaż smugi na zewnętrznej ścianie domu, pomimo zastosowania różnych barw są bardzo jednolite. Podoba mi się wnętrze chociaż nie wiem czy dwukolorowe ściany nie są bardziej domeną polskich podstawówek niż włoskich domów czasu wojny

 

Czas pomyśleć nad jakimś wyposażeniem hacjendy

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Heh, normalnie zapomniałem sobie o tym temacie. Brak czasu skutecznie zatrzymał prace.

Mam takie pytanie znają koledzy jakieś zestawy umeblowania co b y się do środka nadały.

Próbowałem sam dorobic stół i jakąś szafkę, ale bynajmniej miernie to wyszło.

Zastanawiam się też nad taką opcją, żeby w środku postawic jakieś beczki, skrzynki z nabojami, i zrobic coś takiego że niby porzucony arsenalik, może jakiś zabity niemiaszek albo coś w tym stylu. Co wy na to???

Postaram się wrzucic zdjęcia z obecnego stanu, i powoli może coś uda się wystrugac i będzie co pokazac. Myślałem też żeby przed domkiem ustawic rozwalonego kubelwagena, albo jakiś inny pojazd????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie w tym kłopot, nie wiem na co się do końca zdecydowac, ale coś mi się wydaje ze stanie tam jakiś rozwalony samochodzik.

A aktualnie dioramka wygląda tak:

 

Obraz008.jpg

Obraz007.jpg

Obraz003.jpg

Obraz002.jpg

Obraz001.jpg

 

No i mała przymiarka z tygrysem, ..... oj on jest za duży z deczka

 

Obraz009.jpg

 

Do środka to, jak tylko będzie przypływ gotówki, to zakupię ten zestaw mebli miniarta, i dorobię tam zawaloną podłogę (chyba że się rozmyślę:)) a na zewnątrz to się zobaczy.

Pozdrawiam

Bartek Małyszko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh fajnie że jest jakieś zainteresowanie:)

Deski na górze oczywiście jeszcze dostaną washa i inne pierdoły, tak więc będzie brudniej.

Trawa to mata fallera, na chwilę obecną zostaje tak ale mam w planie jeszcze podsadzic ją czymś, co by bardziej urozmaicony i bujny był trawnik. Ziemia no to bez polotu, zwykła ziemia zebrana z podwórka, i sypnięta na powierzchnię pokrytą wikolem.

Ramka oczywiście będzie i to za niedługo, by to jakoś się wszystko kupy trzymało, więc bez obaw.

Cegły malowałem mieszanką farb vallejo, z tego co pamiętam były to hull red i panzer brown.

No na razie tyle, w razie jakiś pytań/spostrzeżeń/uwag pisac śmiało:)

 

Aha tygrys oczywiście zniknie z tej dioramki bo za bardzo graci, tam wyląduje coś mniejszego, zgrabniejszego.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.