Skocz do zawartości

Dioramka Włochy, 1:35


bartek18

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie ostatnio oglądałem w sklepie greyhounda, ale kasy nie miałem, więc go nie kupiłem. Ale jest bardzo fajny, i chyba by tu pasował.

Co do trawy, i ziemi to to jest początek. Trawa będzie jeszcze podmalowana i podsadzona jakimś zielskiem, a ziemie może jakimiś pigmentami podsypie żeby kolorków nabrała.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

post pod postem, ale co tam

Wydarzenia z dziś:

Zebrałem na polu trochę uschniętych pokrzyw, i tak oto powstały krzewy dokoła domu. Dopiero co wsadzone, jeszcze trzeba by je troszkę podmalowac żeby kolorków nabrały:)

 

Obraz010.jpg

Obraz017.jpg

Obraz019.jpg

Obraz016.jpg

Obraz018.jpg

 

No na razie tyle, teraz muszę coś wyczaic do trawy, co by ją troszkę zróżnicowac (chodzi o wysokośc) bo ta jest taka równo przycięta, aż po oczach bije:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zbliżeniach wyglądają fajnie ale na dioramie wg. mnie już niezbyt, takie porozrzucane,jakby upchnięte na siłę ( ale to na rogu domu mi się podoba ). Ja osobiście wyrwałbym kilka i zastąpił je jakimś np. większym drzewkiem w rogu i na pewno dodał kępki trawy. A trawę łatwiej byłoby pocieniować bez roślinności to samo z ziemią.

A zdecydowałeś się już na pojazd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzewo fajny pomysł, tylko nie mam pojęcia jak je zrobic. Nigdy nie robiłem.

Co do pojazdu to albo Greyhound, o którym pisałeś, albo czołg Stuart od Tamki.

Mam takie pytanko, jak to zrobic, żeby z tych krzaczków nie sypały się listki. Myślałem nad lakierem do włosów, ale sam nie wiem. Obawiam się żę jak będę chciał je psyknąc z aero to wszystkie listki zdmuchnę:), proszę pomocy !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc

bawię się z tym drzewem, i zauważyłem parę rzeczy. Po pierwsze to jak zrobiłem konar drzewa z tego cieniutkiego drucika, oczywiście drucików było bardzo dużo, to był on taki miękki i giętki. Dlatego zastąpiłem go drutem o średnicy ok 0.7-1.0mm. Na konar nałożyłem klej do drewna i oblepiłem go papierem z chusteczki namoczonym w wodzie. Z cienkiego drutu wykonałem te drobne gałązki, i poustawiałem je w taki przypadkowy sposób. Chciałem żeby wyglądało to w miarę naturalnie. Teraz w planie mam pokryc gałęzie (te grubsze) szpachlą, a następnie maznąc całe drzewo co by rumieńców nabrało.

Na razie wygląda to tak (mam nadzieję że coś widac):

 

Obraz024.jpg

Obraz022.jpg

Obraz020.jpg

 

I porównanie wysokości drzewka z shermanem w 1:35:

Obraz025.jpg

 

I teraz mam zagwozdkę. Z czego zrobic listowie??? Z tego co widziałem to fantastycznie to wychodzi z takimi siateczkami firm Heki albo Polak, ale i ceny nie są małe. Zebrałem sobie te drobne listki z kwiatów pokrzywy (to samo co na krzaczkach) ale nie jestem pewien czy to będzie fajnie wyglądac??

Proszę o pomoc!!

I ponawiam pytanie na temat utrwalenia liści na krzaczkach. Co zrobic żeby listki się nie zsypywały??????

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie z Marznącej Twardorzeczki

Bartek Małyszko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już trochę za późno ale pod koniec lata brzoza sypie takimi małymi listkami http://www.modellversium.de/tipps/6-detaillieren/28-.html

Możesz też wyprofilować jakąś rurkę, igłę lekarską czy coś w tym stylu naostrzyć i wybijać w papierze, najlepiej kupić zielony lub brązowy pomalować go dodatkowo różnymi odcieniami i po wycięciu liście nie będą miały białych krawędzi.

Ewentualnie kupić gotowe firmy Polak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.