Skocz do zawartości

I-58 Late, AFV Club, 1:350


Szydercza Gała

Rekomendowane odpowiedzi

No i znowu się dziś pobawiłem plujką Wojtas pisał o pociemnianiu linii, koncepcja dobra, ale... to dno juz jest strasznie ciemne ( na fotkach tego dobrze nie widać ), więc zrobiłem abarotno . Wyczytałem gdzieś żeby nie rozjaśniać kolorów białym, bo wychodzą "zimne", tak więc do bazowego koloru dna dodałem jasnoczerwonego i rozjaśniłem wszystko poza liniami. Wyszło chyba całkiem nieźle, ale ja się nie znam więc liczę na kolejne wskazówki i podpowiedzi.

 

postszejding1_zpsfc734569.jpg

 

postszejding2_zps6ddcc1ac.jpg

 

postszejding3_zps44b59f3d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejna odsłona, namordowałem się z tym maskowaniem Dobrze że to nie jakiś okręt liniowy

 

maskowanie2_zpsb3568af1.jpg

 

maskowanie1_zps1eb44653.jpg

 

W sumie jednak opłaciło sie nad tym posiedzieć, wygląda całkiem przyzwoicie:

 

szary1_zpsfd3097dd.jpg

 

szary2_zps8ca2ed26.jpg

 

szary3_zps308f3ad4.jpg

 

szary4_zpsc5776a25.jpg

 

szary5_zps8e7eb25f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pora na budę Miazgi nie robi, no ale jak komuśtam kiedyś napisałem, nie można zupełnie uniknąć własnych doświadczeń Nie dałem rady i musiałem troche poudziwniać. Ulepiłem na kolanie jakąś antenę, bo plastikowy kloc z zestawu był dla mnie niestrawny, podobinie jak szklany wiatrochron na dachu kiosku. Szyby mostka zrobiłem clearfixem. Tak wiem wiem za jakość wycinania samych szyb należy mi się następnym razem nie bedę się wydurniał tylko wszystko wyrżnę i wstawię równiutkie ładne słupki. Aaa no i przykleiłem moje pierwsze w życiu blachy

 

kiosk6_zpsc41001fb.jpg

 

kiosk3_zpsc4618810.jpg

 

kiosk4_zpsdefdda32.jpg

 

kiosk5_zpsfab14afd.jpg

 

Wszelkie komentarze na temat, lub nie, mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Ridżu mówisz i masz. Zbiedronowałem pokład 3 różnymi brązamii, chyba udało mi się uzyskać odpowiednio delikatny efekt ( przy tej skali kontrast pomiedzy odcieniami desek nie powinien byc zbyt duży o ile wogóle powinien byc widoczny ) Zaciapałem też prawie całą lewą burtę tutaj używałem czarnego, białego i szarego ( na samym dziobie dałem też trochę niebieskiego, ale jakoś mi efekt nie podchodzi... )

 

biedrony2_zpsc18e13ce.jpg

 

biedrony1_zpsc6af2dba.jpg

 

biedrony3_zpsba78c738.jpg

 

Polepiłem tez nowe Trąby Eustachego, bo w modelu dali tylko jakiś wyrób klocopodobny Pewnie wypadałoby dorobić porządne przewody do tego , ale stwierdziłem że szkoda czasu, jak tester to tester, ciągle musze sobie o tym przypominać, żeby się nie zagłebiać zanadto w szczegóły

 

kiosk7_zps093cb3d9.jpg

 

No i na koniec chyba pierwszy raz cyknąłem mu fotkę z kioskiem na kadłubie..

 

calosc1_zps21e442b8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyby mostka zrobiłem clearfixem. Tak wiem wiem za jakość wycinania samych szyb należy mi się następnym razem nie bedę się wydurniał tylko wszystko wyrżnę i wstawię równiutkie ładne słupki.

Tak sobie myślę, że chyba najwygodniej byłoby wkleić trochę wyższy pasek przezroczystego polistyrenu (np. fragment wytłoczki z vacu, itp.), zaszpachlować łączenie i po prostu zamaskować okna (słupki namalowane). Taki przynajmniej mam plan odnośnie okienek w kiosku mojego Mocenigo. Testowałem już kiedyś clearfix i nadaje się on raczej do mniejszych otworów.

 

Podoba mi się malunek na części dennej - szary jest chyba ciut mało zróżnicowany. Tak samo pokład, ale rozumiem, że to dopiero początek zabawy.

 

Z ciekawości - po co są te otwory w przedniej części kiosku?

 

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z szybami ciekawa koncepcja, do przetestowania nastepna raza

Dno jest narazie tylko wycieniowane przy malowaniu ,jeszcze troche je wypaskudze. Natomiast poklad i burty maja tylko biedrone polozona i stwierdzilem ze lepiej dac mniej niz za duzo ( na fotkach wyglada to delikatniej niz w realu, poza tym na burtach niewiele widac przez odbijajaca sie lampke ) Pojda na to wszystko jeszcze washe, zacieki, obicia, rdza itp, a nie jestem zwolennikiem robienia modeli plywajacych wrakow . Jak po tym wszystkim uznam/uznamy ze to zamalo, to zawsze bedzie jeszcze mozna dopackac

Co do otworow, to te w poziome sluzyly zapewne do odprowadzania wody z pokladu kiosku, natomiast te ulozone po luku.... czort wie japonce kierowali sie feng-szui przy projektowaniu okretow, wiec moze mialy po prostu mesko wygladac? Byly zaznaczone na modelu to wywiercilem Fotek tej lajby nie znalazlem zbyt wiele....

 

PS sory za brak polskich znakow, ale w robocie nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pora na kolejne wejście z laboratorium Dextera

Złoszowałem pokład i burty ( w przypadku pokładu wycierając łosza starłem biedronę następnym razem walnę warstwę sido pomiędzy, to chyba powinno zapobiegac takim jajcom nie? ) W sumie jest chyba nieźle? Kiosk tylko sobie stoi na pokładzie, na szmaty na kiosku dałem delikatny filtr z żółto-brązowego, żeby nie wyglądały tak nowo, ale chyba będę musiał zarepetować, bo na fotkach nie widac chyba efektów.....

 

wash1_zpsdbfa79ac.jpg

 

wash2_zps1e1ef8aa.jpg

 

wash3_zps86c5e06e.jpg

 

wash4_zps1c363085.jpg

 

wash5_zpsbe2f05dc.jpg

 

A tutaj z rydwanami samobójców.... Z tego co widziałem na fotkach to one były bardzo ciemno szare, albo czarne, przywiązane do pokładu linami z podkładkami z drewna lub czegos takiego.... Ktoś się orientuje jak to dokładnie było? Te liny to chyba stalowe, bo jakoś nie widzi mi się żeby używali konopnych pod wodą.....

 

wash6_zps3ca2d8db.jpg

 

Wielkie Joł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mówisz i masz, rdzy już nie ma To to takie suche coś Tamiyi było (pigment to sie nazywa tak? ) w 2 odcieniach: rust i orange rust. W rzeczywistości nie było takie jasne, jak lipa to lipa na koniec podziałam coś przy tych kotwicach olejami. No i zapomniałem że jeszcze scum line bedę próbował rzeźbić jako donalyah00 próbował mnie tłumaczyć jak to zrobić bedzie ubaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobra Panowie, zasadniczo skończyłem, teraz trzeba toto walnać matowym akrylem... którego nie mam Póki co więc zamieszkał sobie w pudełku śniadaniowym ( nie ma jeszcze gabloty ) i czeka aż takowy zanabedę ;-) . Zdjęcia zrobione w średku nocy, więcnie oczekujcie zbyt wiele. Jak będzie polakierowany na porządnej podstawce, to zrobięmu pożądnąsesję i galerię.

Poprawiona rdza na kotwicy:

 

kotwica2_zps97dc56c3.jpg

 

kotwica3_zps5b327613.jpg

 

no i reszta:

 

got8_zpsbe5d210a.jpg

 

got7_zps65e6f352.jpg

 

got6_zpsfcc644aa.jpg

 

got5_zpsd9d215db.jpg

 

got4_zps90587162.jpg

 

got3_zpsae43ba08.jpg

 

got2_zps50b35580.jpg

 

got1_zps22263e92.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob cos z pokladem...Wyglada jak deski swierkowe swiezo potraktowane strugiem, a przeciez uzywano drewna tekowego. Ono z natury jest pomaranczowo-czerwonawe, a po dluzszym kontakcie z woda robi sie szaro-pomaranczowe. W temacie "Prince of Wales" pokazalem zbudowane przeze mnie patio z drewna tekowego. Taboret uwidoczniony na zdjeciu stal na zewnatrz 2 lata i tak sie zmienil pod wplywem zwyklych warunkow atmosferycznych. Na okretach drewno mialo do czynienia z woda slona, wiec przebarwienia musialy byc jeszcze wieksze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne masz rację, ale biorąc poprawkę na to, że to mój pierwszy model, uważam że wyszedł całkiem przyzwoicie. Jeżeli zacznę coś przy tym pokładzie teraz grzebać, kiedy wsztstko juz jest poprzyklejane,to zapewne skończy sie to jakaś spektakularną kleską (już raz musiałem ratować reling ) Przyjmuję krytykę i się z nią zgadzam, miałem co do tego pokładu wielkie plany, a skończyło się tym co widać, brak doświadczenia, wyciągnąłem wnioski i następny bedzie z pewnością lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.