Skocz do zawartości

Moje prace


matek38

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 15 lat. Jestem modelarzem samoukiem od jakiegoś roku. Eksperymentowałem z wszelkimi rodzajami modeli od samolotów przez helikoptery do pojazdów wojskowych. Zdecydowałem się w końcu na broń pancerną bo najbardziej do mnie pasowała.

Zademonstruje Wam moje 3 dioramy. zdjęcia robione na szybko ponieważ nie posiadam aparatu lecz nadarzyła się okazja do zrobienia zdjęć. Zdjęcia są robione na szybko i niedokładnie.

Chciałbym dostać jakieś porady co do modeli co bym mógł zmienić, jednak proszę o wyrozumiałość

p6120007.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

p6120008.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

p6120009i.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

p6120010o.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

p6120013pc.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

p6120015.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

p6120017.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

p6120018.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

p6120019.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

p6120020.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne prace podobają mi się, widać że nie boisz się wyzwań. Ta dioramka z KW ma swój urok, fajna podstawka taka "surowa" pasuje na ten klimat.

Co mógłbyś zmienić.... powiem tak ogólnie może wpierw co do figurek, to was:bip: figurki, i maluj oczy białe i na to czarna kropka ust nie maluję, tam gdzie skóra was:bip:ę figurkę czarnym i np twarz wygląda wtedy jak żywa. z lekka opalona. Po za tym wash wyciągnie wszystkie detale z figurki nadając jej więcej trójwymiarowości jak to się mówi. To samo na Modelach zastosuj, bo widać że tego w ogóle nie robiłeś.

Gdybyś zastosował to na tej dioramce z Wietnamu która jest naprawdę fajna, było by Super, dioramka fajowska, ma klimat.

Co do ostatniej, to nie podoba mi się to że pudełko w którym ona jest się rozlatuje... Dobrym pomysłem na podstawki do dioram i do modeli są np: ramki do zdjęć... Ja takie stosuje. I to samo co mówiłem wyżej WASH !!! Pamiętaj że w modelarstwie właśnie "diabeł tkwi w szczegółach".

Widać że jesteś odważny więc nie bój się stosować nowych technik, na tym forum znajdziesz wszystko.

To tak ogólnie w moim skromnym wywodzie, powodzenia.

Ps. przydałoby się troszeczkę obić na modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Jeżeli zaczynasz to jest naprawdę w porządku, a nawet obiecująco. Brak tylko wykończenia nad którym naprawdę trzeba popracować. Tak więc praca, praca, praca.

Figurki: musisz popracować nad oczami, mundury są zbyt czyste a całość nie do końca poprawnie i dokładnie pomalowana

Pojazdy: to samo zbyt czyste (jakieś błotko, zacieki etc.,) zrób też wash

Co do samych dioram jako podstaw, jest naprawdę dobrze, musisz tylko popracować nad szczegółami.

Do roboty bo naprawdę jak na początek jest nieźle.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz przez wakacje próbuje pracować nad figurkami czytam wiele poradników modele też ostatnio pobrudziłem pigmentami miga, jednak największa trudność mi sprawia cieniowanie munduru chodzi o to zeby nie był taki jednokolorowy, szukam i szukam poradników ale nie moge znaleźć chodzi mi o szczegółowy poradnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za trawka przy M113? Gdzie kupiona, jak nakładana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trawka to włosie z dużego pędzla malarskiego wycinana i pomalowana sprayem tamijowskim AS-23 (ponieważ nie miałem jeszcze aerografu) . Przyklejana do wikolu kępkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz przez wakacje próbuje pracować nad figurkami czytam wiele poradników modele też ostatnio pobrudziłem pigmentami miga, jednak największa trudność mi sprawia cieniowanie munduru chodzi o to zeby nie był taki jednokolorowy, szukam i szukam poradników ale nie moge znaleźć chodzi mi o szczegółowy poradnik.

 

bardzo fajnie że szukasz, sa poradniki Pajo co do figurek do kupienia w sklepach modelarskich zarówno internetowych jak i salonach sam chyba jakiś mam z figurkami i chyba było cieniowanie, ale oglądaj forum warsztaty figurek, pojazdów czego tam chcesz bo z tego forum można się mnustwo dowiedzieć

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będe miał dostęp do aparatu to zrobie zdjęcia 2 poprawionych dioram. dziś jeszcze bede próbował malować zimowe kamo na zimowej dioramce i brudzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

złe wieści. Przemalowałem kv-1 na kamuflaż zimowy i bardzo dobrze mi wyszło dałem 2 warstwy lakieru potem biedronke wash i obicia potem lakier matowy 2 warstwy i wszystko dobrze ladnie bylo. Później zamiast mąki na diorami dalem sode oczyszczoną i tragedia. Model zaczoął robić sie żółty a na dioramie powstawały czerwone plamy. nie wiem co robić zostawie jeszcze tydzień i zobacze co da sie zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. wielki szacun do tego co robisz. Generalnie zgadzam się z moimi przedmówcami te pojazdy są za nowe i za czyste musisz przeglądac zdjęcia a i od czasu do czasu wyobrazić sobie jak by to wyglądało w realu np. przedział desantowy w M113 napewno nie będzie taki czysty gdy się do niego właduje drużyna żołdaków z obłoconymi buciorami .Co do figurek proponowałbym nie stosować Tamiyi gdyż pojazdy to oni robią świetne ale figurki to bliższe są żołnierzykom zabawkowym. Tutaj polecałbym Dragona Master Boxa i Mini Art.Tak samo amerykańska pancerka czy to II wojenna czy z Wietnamu czy współczesna obładowana jest rozmaitą graciarnią gdyż na wojnie wszystko przydać się może. tutaj polecałbym zestawy Tamiyi np "Modern US equipment set" czy Academy "AFV minature accessories" tam znajdziesz wszystko plecaki toboły jakieś karnistry itp. jak taki pojazd obładujesz to od razu będzie inaczej wyglądał. A jeden taki zestaw spokojnie wystarczy Ci na conajmniej 3 pojazdy /sprawdzone ;) /Pozdrawiam będę tu często zaglądał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.