Skocz do zawartości

M1A1 Abrams 1/35 Dragon Irak 2004 [warsztat]


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja do budowy peryskopów w kartonowych czołgach używam starych płyt CD. Zdzieram z nich folie i przycinam na wymiar. Mają one taki fajny tęczowy odblask, jak prawdziwe współczesne peryskopy. Wnętrze maluje ciemnobrunatną farbą dla wzmocnienia tego efektu. Ale muszą to być płyty starsze, te nowe nie zawsze mają ten odblask. Gotowy wygląda tak:

 

abrams037jh7.th.jpg abrams038gf8.th.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A ja dopiero przeczytałem, byłem zajęty wakacjami a później organizacją II lubelskich spotkań modelarskich.

Ale tez się wypowiem

Tylne pojemniki z amunicją bankowo spawane, widziałem na zdjęciach.

Koło mocowano na szakle (są w zestawie) za otwory, lub za pomocą środkowej części gąsiennicy.

 

A co do zacieków nie wydaje mi się żeby było za mało, jak model do mnie wróci to chyba jeszcze go trochę podniszczę.

 

Ja peryskopy podklejałem pozłotkiem i malowałem permanentnym zielony ale nie dało to takiego efektu jak chciałem, kiedyś czytałem że ktoś to robił za pomocą kilku lakierów do paznokci i pozłotka, jego efekt był naprawdę zadziwiający, ale było to bardzo dawno i już nie pamiętam jak się to robiło.

 

P.S. nie dam żadnych zdjęci bo mam komputer na gwarancji i nie korzystam ze swojego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie.

Czyli widać na "chama" można te zasobniki zasmarkać do poprzeczek. Na panele tak są spawane to widziałem ale właśnie nie mogłem się dopatrzeć skrzynek.

Koło mocowano na szakle (są w zestawie)

Rozumiem że chodzi Ci o te takie małe pierdółki które wedle instrukcji są nadziane na druciki mocujące przednie części błotników.

Takie małe bzdetki z dwoma otworkami "Część ala liczba 8"?

Jak odzyskach już kompa to wielką ochotą prosił bym o jakąś fotkę tego mocowania koła za pomocą tej "8" Jakoś nie potrafię sobie tego zwizualizować.

Oczywiście jak takowe posiadasz.

 

Odnośnie peryskopów nie pomyślałem o lakierach do paznokci...

Muszę pogadać z siostrą żeby popytała się o jakieś takie tęczowe.

 

Na filmikach modelarskich, wczoraj widziałem jak Japończyk zrobił z jakiejś takiej folii tęczowej okulary robotowi. Wyglądało to identyczne jak peryskopy! Niestety film w języku japońskim i nie dało się zrozumieć co to za produkt. Ale miał go w blisterku jak po jakimś sprzęcie od komórek. Więc może jakaś wymienna szybka lub coś takiego.

Efekt w 100% jak na zdjęciach czołgów. Zależ pod jakim kątem popatrzysz tak załamuje światło.

Tylko gdzie czegoś takiego szukać ?!? :/

 

Ale nic to, poszukam coś może z lakierów się znajdzie.

 

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za te spawanie.

 

MarCiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

To o czym mówisz na temat peryskopów to jest folia wyświetlacza ciekło krystalicznego, no ale bez przesady niszczyć np telefon po to aby mieć taka folię, a to niestety musi być kolorowy wyświetlacz i to nie każdy takową posiada. A fotka to jak zrobię. Daj link do tego filmu jak mozesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.