Skocz do zawartości

M1A1 Abrams 1/35 Dragon Irak 2004 [warsztat]


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby nie być gołosłownym prezentuję to co wczoraj udało mi się stworzyć. Zrobiłem ramkę oraz z masy plastycznej (EfaPlast dostępna w Empiku) ulepiłem dwa murki. Powycinałem w nich zarysy cegieł i ogólnych kształtów na mokro, nim wyschło. Dopieszczę po wyschnięciu.

abrams45.jpg

abrams46.jpg

abrams47.jpg

abrams48.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Po raz pierwszy postanowiłem pomalować twarze figurek tylko farbami artystycznymi. Przyznam, że sztuka trudna, a dodatkowo robiłem to tylko farbkami z nienajwyższej półki (wręcz niskiej) Renesans. Jest jak na razie tak:

przyklad3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej usuń farbę z ust 4 - tej figurki, bo tam jest chusta i nie najlepiej by to wyglądało (podwójna warstwa farby, a chusty są cienkie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nieco ruszyłem. Dokleiłem peryskopy, kończę też powoli z wszystkimi dodatkami. Jeśli chodzi o peryskopy, to aby choć trochę oddać lustrzany fioletowy odblask tychże w prawdziwym Abramsie, wpadłem na pomysł aby zamalować je Maskolem. Efekt może nie powala, bo Maskol to ciężki materiał jeżeli chcemy osiągnąć płaską nieskazitelną powierzchnię, ale prób mam nieskończenie wiele chociaż Trochę też ruszyłem z dioramką, położyłem gładź szpachlową tam gdzie ma być piasek. Asfalcik wykonam zapewne z papieru ściernego 400.

Po kliknięciu w miniatury wyskoczy powiększenie:)

P5190027.JPG

P5190028.JPG

P5190030.JPG

P5190031.JPG

P5190032.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie jest Twój Abrams pobrudzony i chciałbym tak umieć to robić, ale muszę się przyczepić do dwóch rzeczy.

Nie wydaje mi się, by panele CIP były malowane w kolory kamuflażu.

Kolor włazów od środka, jak można zauważyć nie powinien być biały:

http://data3.primeportal.net/tanks/marc_peters/m1a1/images/m1a1_28_of_71.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, myślę, że Tomek ma rację. Ten Abrams z fotki ma tylko lewy panel, prawy jest zerwany. No i ten lewy jest raczej w kolorze podstawowym. No cóż, już tego nie przemaluje - ale włazy to z pewnością poprawie. Postaram się zaraz zarzucić foty z pracy nad dioramką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to obiecana porcja fotek do oceny postępu (poprawiłem włazy)

(po kliknięciu w miniaturkę otworzy się storna Google Picasa, gdzie można uzyskać duże powiększenie foty (lupka));

P5240001.JPG

P5240002.JPG

P5240003.JPG

P5240004.JPG

P5240005.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

no nie gadaj, że to ciągle ten patent z bułką tartą. Bo jeśli tak to się nie spodziewałem takiego efektu. Dlatego proszę o jakieś szersze informacje na temat uzyskania takiego piasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nadal ta sama bułka tarta o której wspominałem:) Zwykła, domowo tarta bułka, lekko przepuszczona przez sito o ogromnych okach, przyklejona na rozwodniony wikol. Wygląda trochę jak gruby żwir + kamyki. Sama w sobie ma już kolor piaskowy, ale dla efektu malowałem ją z aero Humbrolem 94 i 29 w różnych proporcjach, czasem z dodatkiem białego i żółci. Przyznam, że po malowaniu jestem zadowolony z tego co jak na razie wychodzi. Mam małe problemy z linią łączenia dwóch kawałków asfaltu, bo papier ścierny był za krótki:) Coś się z tym zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może coś poradzę innym na przyszłość, na zasadzie krytyki:

Siatka dolotu powietrza do turbiny powinna składać się 2 części, w tej wersji Abramsa, jest takowa w zestawie:)

To wnętrze przedziału mechanika kierowcy nie ma nic wspólnego z rzeczywistością

Metalowa lufa, nie w tym modelu plastikowa jest dużo lepsza i dokładnie odwzorowana, metalowa wygląda jak by była jednoczęściowa a ten czołg ma składaną z kilku elementów w Realu.

Dodatkowa wanna z tyłu wieży? TU mogę się mylić ale nigdy takiej nie wdziałem, owszem są takowe Alle inaczej wyglądają, i na pewno nie było i nie ma, ich na Abramsach 1-4CAV jak są to inne.

Przy włazie dowódcy brakuje lub jest źle wklejona (zgodnie z tym co mówi instrukcja) część O17, instrukcja nie zawsze mówi prawdę nawet ta Dragona.

Część P23 przy peryskopie celowanie pięćdziesiątką też jest pod nie odpowiednim kontem.

Dodatkowa antena jest wklejona jako główna, a główne są sporo cieńsze i sporo dłuższe.

Zapasowa koła w wannie w sumie może być, ale ja zawsze widziałem je na bokach wieży lub na gurze wieży.

O ile kolory na kamuflaż SA dobrane bardzo starannie (jedne z lepszych jakie wdziałem) to kolor włazów od środka w tej wersji jest czarny a nie biały.

Oznaczenia zawsze są na przedniej płycie pancerza, jedynym wyjątkiem jest sytuacja kiedy zamontowany jest lemiesz, nie powinny one być na konstrukcji holownika.

Na zdjęcia nie widać dobrze, ale wydaje mi się że suwnicę KMu część N3 pomalowałeś na zielono a powinien to być czysty wypolerowany metal.

Po lewej stronie czołgu na boku pod siatką dolotu powietrz jest taka dźwigienka, powinna być czerwona.

A granaty w granatnikach są koloru seledynowego.

To większe błędy szczegółów się nie czepiam ładna Diorama, naprawdę ładna chyba nawet lepsza niż moja.

Na konie powiem że bardzo ładnie sklejasz modele, ale powinieneś się więcej opierać na zdjęciach, jak byś wcześniej zapytał czy ktoś nie ma takich zdjęć to bym ci przesłała dla własnych potrzeb zdobyłem prawie 500 szczegółowych zdjęć tej wersji. Trzeba było tylko zapytać na forum.

Jak skończę swojego to zapodam foty, jestem na etapie brudzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przedługaśna lista Szczerze mówiąc, nadal jestem na etapie raczej szkolenia warsztatu niżli wiernego odtwarzania rzeczywistych detali. Na siedzenie w planach przyjdzie czas.

Ale co do oznaczeń jednostki, te uważam, że mam dobrze - wzorowałem się na tym zdjęciu:

018.jpg

I granaty były seledynowe:) Tylko mi się mocno przetarły piaskowym:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, nie widziałem tego zdjęcia, i zwracam honor. Ale to właśnie jest ten wyjątek on na porządku konfliktu miał założony lemiesz i to chyba dlatego taka odmiana. Ale postaraj się popracować nad tymi szczegółami które ci podałem, model będzie fajniejszy a nie zajmie ci dużo czasu maźnięcie metalizerem, czerwona farbą. I co do planów to i ja się w to nie bawię tylko przeglądam zdjęcia. I małe pytanko wybierasz się z nim do Żywca??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, postaram się poprawiać co się da Do Żywca niestety się nie wybieram:) Od czasu kiedy zrobiłem pierwszy model w życiu minęło ledwo 10 miesięcy i nie czuję się na siłach. Poza tym to dla mnie dość daleko i w dodatku osiemnastka dziewczyny wypada:) Jestem uziemiony:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, nie widziałem tego zdjęcia, i zwracam honor. Ale to właśnie jest ten wyjątek on na porządku konfliktu miał założony lemiesz i to chyba dlatego taka odmiana. Ale postaraj się popracować nad tymi szczegółami które ci podałem, model będzie fajniejszy a nie zajmie ci dużo czasu maźnięcie metalizerem, czerwona farbą. I co do planów to i ja się w to nie bawię tylko przeglądam zdjęcia. I małe pytanko wybierasz się z nim do Żywca??
Pokaż swojego Abramsa to ci go dopiero zjadę Krystian a potem i bedzie wszystko oki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ni mam do czego się doczepić. Jedynie tylko może do tego, że ten kosz na wieży taki pusty, aż się prosi coś tam nawrzucać. A reszta jak najbardziej oki. Lekcje u Stasia nie poszły na marne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Pozwolę sobie podpiąć się pod ten wątek.

Widać ludzsika tu okute to i pewnie będą wiedzieć o co chodzi.

 

Mianowicie również jestem na etapie budowy tego Dragona.

Osobiście rozczarowałem się jakością toczonej lufy i wybrałem tę z części. Metalowa za goła taka jakaś.

 

Ale wracając do tematu mam pytanie odnoście Jak mocowane są te pojemniki amunicyjne na tylnym balkonie? Dobrze je widać na zdjęciach Renji.

Jakoś nigdzie nie mogę się dopatrzeć zaczepów lub podpór. A raczej nie były one spawane

W modelu jest po prostu przyklej i już.

Ale jak jest faktyczne??

To samo tyczy się paneli bocznych i kół?

 

Swoją drogą nie ciut za dużo tych rdzawych zacieków Renji - nie czepiam się?

 

I mam jeszcze pytanie ogólne o peryskopach i ich właściwościach lustrzanych. Reggy zamalował je maskolem. Nie wiem czy do dobrzy pomysł. Ale nie czepiam się każdy robi to jak widzi.

 

Ja wymyśliłem to tak (jestem jeszcze trochę chory i nie mogę się dostać do modelarni, więc rozważam to jedynie hipotetyczne - proszę o wyprowadzenie z ewentualnego błędu lub podpowiedź).

 

Wymyśliłem iż od tyłu pomaluję je na fioletowy kolor, a od wierzchu same szybki napylę mgiełkę niebieskiego przezroczystego M.M. jak sądzicie czy to da jakiś efekt zbliżony do oryginału?

 

Wątek i model super.

 

Jak coś z wątpliwościami wymyślę to pomęczę ąs jeszcze trochę doże to znawce obcują

O co w tym zdaniu chodzi to ja nie wiem... próbowałem skorygować ale nie wymyśliłem nic mądrego. Więc Marciu, jakbyś mógł to napisz to bardziej zrozumiale.

sokol

 

Pozdrawiam

MarCiu

 

PS. Aha tak na marginesie jeszcze jedno pytanie o załogę.

Również mam ten zestawie pancerniaków. Ale mam również i zestaw od Pirani są tam wojaki w opancerzeniu. Czy można zrobić by misz masz i dać głowy i hełmy pancerniaków a tułów w kamizelce do Trumpka?

Chodzi o wsadzenie gostka w otwarty właz z lornetką w łapie, obserwującego teren, z mapą przed sobą - Zgubili sie mimo naprowadzania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciusiu ależ odgżałeś kotleta- ostatnia akualizacja była w MAJU, (date wysłania postu masz na na samym końcu po lewej od tych cytuj etc,)

To źle? Lepsze to niż zakładać pierdyliard tematów o tym samym Kubusiu.

Zaczynając od zaczepów. Na tyle kosza widać takie prostokątne otwory:

m1a1-980213-M-0922H-001.jpg

Myślę, że jakiś fragment tych zasobników amunicyjnych musiał wchodzić w te otwory. Bo na żadnej fotce nie widziałem jakiś pasków czy coś. Panele identyfikacji swój-wróg były raczej mocowane na stałe. A koła? Pewnie puszczano przez otwory na śruby jakiś drut czy coś. Często wożono je po prostu na dachu.

Z peryskopami warto pokombinować. Może podkleić je warstwą błyszczącą zdrapaną z płyty CD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

 

No ja również uwazałem iż lepiej napisać w watku w którym takczy się już merytoryczna i fachowa rozmowa, niż zakładać kilejny post w w którym udzieli się jednej czy dwóch odpowiedzi.

 

Hmm z tymi szczelinami raczej to nie będzie to. W samych pojemnikach nie ma nic takiego. No chyba że były specjalnie do tego celu przygotowane wersje, lub cos majstorwali przy standardowaych.

Ja własnie też nie duszukałem się żadnego szczegółu na fotkach z tad włąsnie moje pytanie.

 

MarCiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.