Skocz do zawartości

JSU-152 z Berlina ( Tamiya 1:35 )


Modelarz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

W ramach modelarskiej reaktywacji i przypomnienia sobie technik malowania zabrałem się za taki oto wehikuł:

 

isu_A_02.jpg isu_A_03.jpg isu_A_04.jpg

 

Budowa trwa już jakiś czas, bo niewiele kwadransów dziennie mogę poświęcić na pracę nad modelem.

Zestaw Tamiyi jest w zasadzie luksusowy, świetna jakość i spasowanie części.

Oprócz lufy RB dołożyłem Friule i właśnie przed chwilą zamówiłem błotniki od E.T. Model.

 

Friule wrzuciłem na godzinę do octu jabłkowego zmieszanego z domestosem. Zapachy intensywne (coś a’la ług ) ale mało zachęcające, a rezultat... lekka oksyda i pomarańczowy, trudny do usunięcia nalot.

Bathin na PWM proponował czyścić nalot mechanicznie szczotką na dremelu ale ja z powodu śmierdzącego pyłu sobie tą czynność po prostu podaruję i zrobię co trzeba farbami – po rozjechaniu kilku kamienic gąsienice i tak będą się mienić wieloma kolorami.

Poniżej Friule oraz jeden z pomysłów na klamotową aranżancję :

 

isu_B_01.jpg

isu_B_02.jpg

isu_B_03.jpg

 

 

Tobołki to jakieś niezidentyfikowane odlewy (pozdrawiam Roba), zdobyczne panzerfausty (RB) będą prawdopodobnie leżeć w do połowy zakrytej skrzynce. Nie mogło też zabraknąć mojego ulubionego gadżetu z RB czyli wiaderka

 

Zapraszam do komentowania. Postaram się co tydzień temat aktualizować wrzucając fotki z kolejnych etapów zmagań z modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kacper, zapraszam do komentowania i dopingowania.

Nie mogę edytować pierwszego posta a przydałoby się tam dopisać, że następna aktualizacja po 4 lipca - egzaminy spowalniają moje żółwie tempo a trzeba przecież mieć jakieś większe postępy do pokazania.

W między czasie powinny dotrzeć do mnie z Chin takie błotniki:

etfendersy.jpg

 

c.d.n.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam myślałem o nim - bezpardonowa maszynka. Świetna sprawa z tymi akcesoriami i dbałością o szczegóły. Kliknąłbym "lubię to" ale nie ma;-) Także będę tu zaglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mm takiego ale po podglądam jak wyjdzie koledze

A tak na boku ile kosztują takie błotniki ? gdyż mam zamiar zbudować 122 i trzeba zbierać gadżety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziękuję za pochlebne komentarze - rozumiem że to na zachętę.

bazylms, porównywanie najnowszych modeli Tamki do ich pradawnych wypustów nie ma sensu, poszukaj in-boxów w sieci, części jest wiele razy więcej.

Mirek66, blaszki E.T. to na ebayu koszt kilkunastu dolców (wysyłka z Dalekiego Wschodu). Oni robią blachy zarówno dla Tamiyi (kat. E35-029) jak i do Dragona (kat. E35-019). Jak moje blachy wreszcie dotrą to je Wam pokażę.

Chcesz robić ISU-122 na bazie Tamiyi? Gdzieś wyczytałem, że stara lufa Modelpoint pasuje idealnie. Poza tym CMK robi lufę (A-19 razem z żywicznym jarzmem), tylko w Polsce chyba nigdzie tego nie dostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo wyczekiwane błotniki wreszcie przybyły i wyglądają tak:

 

cholerneblaszki_01.jpg

cholerneblaszki_02.jpg

 

Pierwszy zgrzyt polega na tym, że producent proponuje montować błotniki przed sklejeniem wanny i góry kadłuba. One jakoś wchodzą między części modelu.

W moim przypadku ( skorupa sklejona ) błotniki są o ponad 1 mm za szerokie i trzeba je od wewnętrznej niewidocznej strony podciąć. Proste.

 

Pasta do lutowania tania nie jest, więc na razie dam sobie spokój z lutowaniem. Nie za bardzo jestem pewny czy mam ochotę się z tym bawić. Poza tym i tak nie ma to sensu, bo blacha ET jest bardzo gruba - i tak nie pognę jej tak jak bym chciał.

 

Biorę sprawy w swoje ręce

 

c.d.n. w niedzielę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób jak ja w su 152- cienka blaszka alu i od podstaw. W tych czołgach sprawa jest o tyle banalna ze nie maja one jakiś skomplikowanych błotników, wiec robi się je w jakieś 30 min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skikut87, te błotniki nie są aż tak proste jak by się chciało. Tam są zakładki, ranty to osobne dospawane profile itp. Nie wystarczy płaskiej blaszki z brzegu zagiąć i przykleić... choć właściwie... czemu nie

 

DSC08990.jpg

DSC08992.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawie Tamki jest możliwość przerobienia na 122, wystarczy zmienić lufę. Na forum model-klub robię ten sam model, na początku jest in-box jakby ktoś chciał.

P.S. Sprawdź czy pasują CI włazy dowódcy i ten drugi, bo mi nie pasowały, tylko ładowniczego był OK.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! To super i dzięki. Ja to już u siebie jestem po washu tylko zdjęć nie mogę wstawić.Sprawdź te włazy jak będziesz miał czas.

Jak by Ci się chciało to pokomentuj mój warsztat bo mało tam osób jest aktywnych.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.