Skocz do zawartości

Prince of Wales 1:300


okram12

Rekomendowane odpowiedzi

W oczekiwaniu na trapy i drabinki wykańczam co popadnie. Staram się kierować od dziobu i rufy w kierunku śródokręcia. Tak więc dalej wyposażenie pokładu. Na pierwszy plan poszły wentylatory (wywietrzniki) okrągłe. Poszedłem niestety na łatwiznę i nie umieściłem w środku siatki jak też zrobiłem wszystkie tej samej wielkości.

Wykonałem też pływak trału sztuk 4. Miałem problem z umieszczeniem ich, ale udało się upchnąć. Zrobiłem też prototyp tratw. Mają one długość 10 mm, szerokość 6 mm i wykonane z cyny 1 mm.

Pokryłem też druga wierzę dziobową i będę ją nitował ))

 

Oto fotki:

 

pywaky.th.jpgdziao05.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 169
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Słuchajcie mam trochę pigmentów suchych kremera. Myślę dalej o pokładzie jak go jeszcze polepszyć i mam dwa pomysły:

Jeden kupić gotową bejcę wodną i pociągnąć cały pokład by ujednolicić kolor i nadać lekko blado szarawy odcień.

Drugi rozrobić z czymś pigmenty kremera i też pomalować cały pokład.

Problem z tym aby nie zniszczyć tego co zrobiłem. Wszystko jest malowane humbrolami i nie zabezpieczone lakierem oraz sido.

Więc bejca wodna nie zniszczy tego, a nadmiar nie powinien pozostać na malowanych elementach.

I teraz co zastosować do pogmentów ?, by uzyskać podobne działanie.

Terpentynę ? Czy inny specyfik. Może ktoś z Was próbował czegoś podobnego na modelach malowanych humbrolami robić washa z pigmentów kremera i .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Po dłuższej przerwie jak widać walczę dalej ))

Położyłem pierwszy kolor z kamuflażu i zamaskowałem taśmą. Były obawy, czy aby taśma nie zerwie okapników i innych elementów, ale na szczęście próby wykazały, że nie )) Zobaczę jak będzie po nałożeniu drugiego koloru.

 

 

kamuflarz01.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamuflaż został położony )) Taśmy maskujące zerwane, a elementy dalej są tam gdzie były ))) Jednak taśma TAMIYA rządzi ))

Zostało pomalować pokłady i uzupełnić o małe elementy relingi i troszkę pobrudzić i będzie kolejny etap z głowy. Działa trzeba pomalować na górze oraz lufy, a na dwóch wykonać relingi i umieścić skrzynie oraz dwa pom-pom.

 

Oto parę fotek z etapu kamuflażu:

 

 

kamuflaz02h.th.jpgkamuflaz03.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziękuje za słowa uznania to buduje przed kolejnymi etapami sklejania ))

Trochę pogrzebałem przy nadbudówce i w końcu po wielu testach mam materiał na relingi i już wszystkie będę wykonywał właśnie z tego.

Jedne relingi zrobiłem z drutu i nitki, ale to nie było fajne co zresztą widać na fotce poniżej.

Kolejne już były wykonane z drutu miedzianego plus to:

 

 

nadbudwka.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. Mam problem (( chodzi o szyny katapulty i inne mechanizmy z tym związane. Katapulta wygląda w tej chwili tak i nie wiem co jeszcze w niej było do końca. Nie chce improwizować zbyt mocno ale sądzę, że musi coś jeszcze być. Tak więc proszę o pomoc, może ktoś posiada jakieś materiały na temat tego typu katapulty.

Jest to catapulta model D III H obustronna.

 

p9031060.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki za słowa uznania )) to buduje optymizm przed dalszą pracą ))

Mam jednak szybkie pytanie. Chodzi o elementy fototrawione i wykonane z aluminium. Skończyła mi się czarna farba w sprayu, której używałem jako podkład w celu sprawdzenia niedociągnięć. W zastępstwie pomalowałem pierwszy komin farbą ravella czarny mat, był on zrobiony z aluminiowej blaszki. I farba schodzi pod palcami (( Co trzeba zrobić by tak się nie działo. Czy wszystko malowane czarnym matem tak się zachowuje. Wcześniej farba schodziła z łańcucha i fototrawionych drabinek. Problem jest tylko z czarnym matem.

Liczę na Waszą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kolejna mała aktualizacja po 2 tygodniach prac nad modelem.

Dzięki pożyczonemu obiektywowi o szerszym koncie mogłem wykonać zdjęcie całego modelu z bliższej odległości ))

Uzupełniam rufową nadbudówkę, wyciąłem kratownicę od jednego z dźwigów jak też wykonałem próbny ponton - tutaj zastanawiam się jakiego koloru były liny i czy moja nie jest za gruba.

zabrałem się też za ostatnie poziomy przedniej nadbudówki.

 

 

pa129301.jpg

 

 

 

pontonl.th.jpg przednia.th.jpg tylnanadbudwka.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mały update.

Przyszedł czas na wykończenie przedniej nadbudówki więc zrobiłem górę i przed przyklejeniem (zamocowana tymczasowo) uzupełniam o wyposażenie.

Wykonałem część olinowania z bloczkami i czekam na pozostałe nicie do testów i na koniec wykonam olinowanie ruchome i łączące dwa maszty.

Na okręt zamocowałem już rufową nadbudówkę, przedni komin i stanowiska pompom-ów.

Oto klika fotek:

pa269415.jpg

pa269426.jpg

 

 

 

 

nadbudwkarufowa.th.jpg

 

Oczywiście fotka z odnośnikiem groszówka byłbym zapomniał ))

 

maszt01.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki ))

Te małe elementy strasznie wolno się robi, a efekt tydzień roboty i 3 części. Trudno jakoś trzeba je zrobić, bo inaczej się nie da.

Szafka z flagami sygnałowymi, pomysł bym wykonanie, brak lupy spowodował, że nie trafiłem w kwadraciki. Widać to na powiększonych fotkach na całości raczej nie tyle, ale może kiedyś pokażę to na modelu.

Zamocowałem też stanowiska kierowania ogniem pom-pom ów i zamontowałem całą górną część nadbudówki na okręcie.

Oto skromnie dwie fotki:

pb091407.jpg

 

pb091416.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.