Skocz do zawartości

Prince of Wales 1:300


okram12

Rekomendowane odpowiedzi

Ajjj... Marcin ma racje z tym pokładem. Ostatnio troszkę kombinowałem z różnymi fornirami i muszę powiedzieć, że już co nieco rozszyfrowałem jar robić tak by było w miarę dobrze. Wstawię jakiegoś update do mojego Yamato z wnioskami. Tutaj może co nieco by pomogło przeszlifowanie całego pokładu delikatnym papierkiem ściernym ale efektu nie mogę zagwarantować. Filtr też powinien dać radę kładziony naprawdę delikatnie kilkoma odcieniami... hmmm nie wiem ...

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 169
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Oto fotka z nowym kolorem i ostatecznym pokładu. Bardzo jestem zadowolony z uzyskania właśnie tego odcieniu, bo posiadam masę fotek pokładów tekowych RN gdzie właśnie suchy wygląda blado, taki siwy wyblakły odcień żółci. Przeszlifowałem pokład, ale nie papierem tylko nożykiem (skalpelem) pocierając ostrzem pod pewnym kontem. Następnie polakierowałem i znowu przeszlifowałem.

 

 

p1090114.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem włazy i rygle. Włazy wykonałem z cieńszego materiału a rygle z drutu zbliżonego do 0,1 mm. Denerwują mnie tylko trochę zawiasy. Nie miałem pomysłu na nie robiąc z papieru, ale i tak nie wygląda to najlepiej. Może macie jakiś pomysł ?

Ukończyłem też żebrowanie hangaru i położę teraz przewody i rury i pomaluje.

 

oto parę fotek.

 

 

p1090138e.th.jpgp1090146h.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denerwują mnie tylko trochę zawiasy. Nie miałem pomysłu na nie robiąc z papieru, ale i tak nie wygląda to najlepiej

Nie wiem, jak wyglądały zawiasy w PoW.

Jeżeli ich mocowanie kończyło się płaskownikami przyspawanymi do frontu przełazu - spróbuj zastąpić papier folią z serków albo nawet złotkiem z czekolady.

Natomiast jeżeli byłyby to klasyczne zawiasy "bramowe" przyspawane z boku - to możesz je zasymulować przyklejając po prostu dwa/trzy krótkie odcinki drutu.

 

Ostatecznie - chyba lepiej będzie wyglądało, jak całkowicie zrezygnujesz z zawiasów i zostawisz same rygle.

 

Pozdrowionka

ZzB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do szanownych modelarzy pytanie:

chciałem zrobić trapy i poręcze relingu z cienkiego drutu miedzianego o średnicy 0,1 mm, ale jest to miękki drut i łatwo się wygina. Moje pytanie to, czy ktoś zetknął się z Was z takim drutem:

ze składu wnioskuje, że jest on twardszy od miedzianego, ale wolę się zapytać nim wydam kasę. Czy jest on twardszy i bardziej sztywny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace trwają dalej nad modelem. Podłapałem świetny pomysł podsunięty przez jednego z Was, aby zamaskować szczeliny w poszyciu wykonam podstawkę jako wycinek morza i wstawię tam okręt. Będzie on wyjmowany, ale normalnie będzie stał na morzu ))

coś takiego:

Jest to jakiś pomysł, a czy wyjdzie zobaczymy kiedyś.

Teraz zajmę się jednak modelem ))

Poprawiłem zawiasy. Za radą wykonałem je z foli aluminiowej.

Wykonałem też hangar i część jego wyposażenia oraz zacząłem robić taki element na dziobie. (sorki ale nie wiem jak się zwie)

Znalazłem też fajny materiał na rolety do hangaru, oczywiście nie zasłonię całych bo zakrył bym to co zrobiłem w środku ))

Oto fotki:

Poprawione zawiasy

p1090166v.th.jpg

Hangar przed malowaniem. Widać drabinki, rury i kable.

p1090177g.th.jpg

Po malowaniu.

p1090186w.th.jpg

Wspomniane rolety

p1090201sk.th.jpg

I ten element na dziobie.

p1090207u.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hangar już wykończony )) Teraz zadaszyć i lecimy dalej z nadbudówką )

W między czasie wykonałem nowy kabestan (jak się dowiedziałem) i falochron (chyba).

 

Kabestan i falochron

p1090340v.th.jpg

 

Hangar pomalowany, wash i elementy wyposażenia. Ostateczna wersja.

p1090296a.th.jpgp1090278.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Was o pomoc. Chodzi o coś takiego, że maluje model Humbrolami następnie kładę na to sidolux i washa oraz suche pigmenty i pastele. Następnie muszę to zabezpieczyć lakierem. Do tego celu kupiłem jak dla mnie całkiem niezły lakier matowy w sprayu Idea, taki dla artystów. No i mam problem bo gdy go położyłem na części to zaczęło schodzić to co zrobiłem. Następuje marszczenie i pękanie farby (( Farby są olejne, a lakier akrylowy.

Czy da się to czymś zabezpieczyć czy może macie jakiś inny lakier matowy który pozwoli mi zabezpieczyć to co robię.

Dodam jedynie, że na kadłubie nie zaobserwowałem takiego problemu.

Ps Siatki już poprawione ))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lakierów to polecam bezbarwne Mr Color (mat-nr 182, błysk-nr 46, semi-gloss-nr 181... są też w sprayu) Jedyną wadą jest cena... wielu modelarzy zamiast tego używa Sidoluxu, ale to już tylko błysk

 

 

 

 

Pozdrawiam

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam po raz kolejny )).

Nadeszła wiekopomna chwila, za dwa tygodnie minie rok jak zacząłem składać model.

Jak ten czas szybko leci ((. Tak wiec przyszła chwila nad podsumowanie budowy.

Na załączonych fotkach zamieszczam stan na dzień dzisiejszy, ale niestety do nowego roku nie będę miał możliwości dalszej budowy.

 

Trzy pierwsze zdjęcia przedstawiają dziób okrętu, jest tutaj jeszcze wiele pracy z paroma małymi elementami, ale wykonane zostały te większe z falochronem włącznie.

 

p1090369x.th.jpgp1090404l.th.jpgp1090477g.th.jpg

 

 

Tutaj zrobiłem specjalnie dwie fotki od spodu okrętu, by zaprezentować bryłę kadłuba.

Nie wiem czemu nie widać miniaturki rufy, ale fotka się otwiera.

 

p1090384o.th.jpg

p1090390.th.jpg

 

 

Kolejne zdjęcia przedstawiają nadbudówkę z hangarem, kolejne etapy i gotowa do malowania. Teraz zastanawiam się jeszcze jak oświetlić hangary ? Widać też część nadbudówki głównej, ale fazę przed tym co będzie na pozostałych fotkach.

 

p1090373.th.jpgp1090377z.th.jpgp1090463h.th.jpgp1090426g.th.jpg

 

Nadbudówka dziobowa stan na dzień dzisiejszy.

 

p1090436j.th.jpgp1090420q.th.jpgp1090444.th.jpgp1090473f.th.jpg

 

I na koniec zdjęcie całego modelu prezentujące stan po roku budowy. Jak widać wiele jeszcze pracy przede mną. Mam nadzieję, że uda się go skończyć i udowodnić, że nie jest to dziwadło. )))

 

p1090439.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie super chociaż nie przepadam za tym okrętem . Ale mam jedną mała uwagę. wydaję mi się że słupki relingów robiłeś z małych gwoździ ? Wydają się trochę za grube na zdjęciach. Wydaję mi się że można było nad tym trochę więcej pomyśleć i zastosować coś innego. Ale reszta robi oszałamiające wrażenie. Jestem pełen podziwu dla twojej pracy włożonej w ten model. Tak trzymaj .

Pozdrawiam

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po kolei:

1. o jakie słupki Ci chodzi, na pokładzie czy na nadbudówce bo to inny materiał, ale o podobnej średnicy. Nie mam suwmiarki elektronicznej więc możliwe, że setne milimetra nie będą dokładne. Słupki mają ok 1,5 mm a linki poniżej 1 mm. Są to druty miedziane wyciągnięte z kabli elektrycznych.

2. Wykonałem to w ten sposób, że nawinąłem drut miedziany chyba 1mm na pręt nie pamiętam średnicy 3mm lub więcej. Następnie skalpelem przeciąłem to wszystko otrzymując kółka które przeciąłem znowu na pół )) Mam nadzieję, że zrozumiesz. Jak nie to mogę zrobić fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super ) , ale ja dałem ciała ((. Grubość drutu do relingu to nie 1,5 mm tylko ok 0,2 mm na poprzeczki i ok 0,08 na linki. Nie dam sobie jednak ręki obciąć bo zwykłą suwmiarką nie jestem w stanie tych setnych określić dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Ale ona ma dokładnie taką samą dokładność jak zwykła. Poniżej polecam mikrometry. Prostsze w obsłudze, sam podaje wymiar...

 

Tego nie wiem, ale mi dokładność którą daje ta elektroniczna sywmiarka 0,02 mm w zupełności wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że tak późno odpisuje ale mam na myśli słupki na burtach które wydaja mi się za grube. Ale w sumie przy twojej pracy włożonej w ten model to tylko szczegół reszta podoba mi się bardzo.

Oby tak dalej i szczęśliwego nowego roku

Michał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w nowym roku i mam od razu masę pytań, ale po kolei.

Suwmiarka elektroniczna to koszt ok 70 zł, a jak na razie mam inne wydatki związane z modelem i sądzę, że zwykła suwmiarka aż tak bardzo się nie różni i błąd aż taki duży nie jest. Fakt, że przydałoby się coś bardziej dokładnego.

Teraz mam jednak parę pytań:

1. Czy włazy w pancernikach ogólnie były wszędzie takie same i czy posiadały tą samą ilość rygli. Posuwam się w dalszej budowie nadbudówki i zastanawiam się czy w górnych partiach były takie same włazy. Czy może były montowane inne bardziej proste ?

2 Po obu stronach głównej wierzy numer 1 na dziobie leżą takie okrągłe bele. Z czego to jest z drzewa czy z metalu i do czego to służy ?

http://www.iwm.org.uk/collections/item/object/205185291 _ zdjęcie podane przez innego modelarza.

http://www.maritimequest.com/warship_directory/great_britain/battleships/king_george_v/03_hms_king_george_v.jpg

Nie znalazłem lepszego zdjęcia.

3. I jeszcze jedno ostatnie pytanie. Na dziobie mam w "Profilach morskich nr 49" coś takiego jakby wychylony podest pod trap. NA zdjęciach nigdzie tego nie widziałem może wiecie co to jest ?

Dziękuje za odpowiedź.

 

Ps. jak będę przy modelu to zmierzę te słupki na pokładzie i dam Ci znać bo teraz nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam ponownie w nowym roku. Walczę dalej z modelem )) Skaczę z jednego elementu na drugi by czymś nacieszyć oko. Tak więc pomalowałem hangar oraz podstawy pod działa. Te ostatnie nakleiłem na pokład (nie mogłem się doczekać by coś przykleić). Po zamocowaniu dodałem trochę śladów eksploatacji. Nie chciałem za mocno przesadzić w końcu to duże elementy więc tylko delikatnie pobrudziłem. Na dziobie wykonałem mocowanie łańcuchów. Oto parę fotek z przebiegu prac. Do wykonania tych fotek użyłem też swojego lusterka by uwidocznić bardziej kolory jakie są w rzeczywistości bo automat tego tak nie oddaje.

 

 

p1090477m.th.jpgp1090478m.th.jpgp1090479m.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update.

Przednia nadbudówka połączona i po szpachlowana )) Musiałem pociągnąć farbą by sprawdzić czy wszystko ładnie się oszlifowało. Jestem osobiście z niej zadowolony ))

Zacząłem robić też wierze głównej artylerii. Kupiłem lufy w GPM, ale wyczytałem, że w oryginale miały 16 m a tutaj mam 46 mm. I teraz nie wiem gdzie jest prawda. Zmierzyłem też po przeskalowaniu lufy w KGV Hala i PoW GPM i wygląda że też mają po 46 mm.

Więc skoro w 3 miejscach się zgadza to ... )))

Oto fotka zbiorcza.

p10904791m.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.