Skocz do zawartości

KV-1 model 1942


Markuz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Rozpoczynam nowy projekt, będzie to kolejny pojazd RKKA czołg ciężki KV-1 model 1942.

Model to zestaw firmy Hobby Boss. In-boxa nie robię ponieważ nie różni się on prawie od modelu KV-1 w wersji z ekranami który montuję w innym warsztacie można go zobaczyć TU

 

DSC02034.JPG

 

Model kupiłem napoczęty sklejona bryła wieża oraz wanna z przednią częścią pancerza.

DSC02036.JPG

 

Poprzednik kleju nie żałował:) ale to się wytnie - tzn. zeszlifuje.

DSC02037.JPG

 

Spód wanny zarysowany chyba skalpelem (się zaszpachluje i zeszlifuje)

DSC02038.JPG

 

A to już moje dokonania.

Ponieważ wanna jest identyczna jak w modelu KV-1 z ekranami konieczne było zaszpachlowanie wyrysowanych linii wskazujących mocowanie dodatkowego pancerza.

DSC02039.JPG

 

Przyklejona tylna płyta pancerna. Wieża zyskała nową aluminiową lufę oraz kilka elementów wyposażenia.

DSC02040.JPG

 

Na koniec zaszpachlowane i oszlifowane rysy na spodzie wanny.

DSC02041.JPG

 

Na tym modelu mam zamiar potrenować waloryzację modeli własnym sumptem bez kupowania gotowych dodatków. Jeśli chodzi o malowanie to jeszcze nie wiem. Zastanawiam się nad zimowym ale kusi mnie klasyczna zieleń radzieckiej stali

Na razie to tyle.

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jakie gąski będą?

Gąski zestawowe. Zastanawiałem się nad Friulami ale cena (120 pln ) mnie trochę odstrasza. To prawie cztery razy tyle co zapłaciłem za model. Możliwe ze przy projekcie KV-2 pokuszę się o metalowe gąsienice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam po przerwie urlopowej!

Dwu tygodniowy wyjazd urlopowy pozwolił mi na naładowanie akumulatorów (słońca nie brakowało ) oraz na spojrzenie świeżym okiem na to co już mi się udało zrobić i od razu wpadła mi w koko gafa którą popełniłem. Mianowicie kupiłem i wkleiłem nie taką lufę jak trzeba miała być ZiS-5 a jest krótsza L-11.

Poniżej przymiarka z zestawową lufą Hobby Bossa. Trzeba będzie wymienić (zastanawiam się tylko czy inwestować w aluminium.)

DSC02422.JPG

 

Następnie okazało się że otwór na uchylny wizjer kierowcy jest za duży. Otwór częściowo załatałem kawałkiem polistyrenu. Całość wygląda dosyć zgrabnie.

DSC02421.JPG

 

DSC02423.JPG

 

Następnie zabrałem się za drobne przeróbki które nasunęły mi się podczas składania poprzedniego KV.

Nawiercony klosz reflektora.

DSC02427.JPG

 

Poprawiłem również spawy na wierzy. Na razie je zostawię chociaż wydają mi się trochę za grube. Ale jak na pierwszy raz wydaje mi się ze mogą być. Może je jeszcze poprawie, zobaczymy jak się będą prezentowały po naniesieniu podkładu.

DSC02429.JPG

 

DSC02428.JPG

 

I na koniec widok ogólny po dzisiejszym dniu.

DSC02433.JPG

 

DSC02432.JPG

 

Wszelkie porady i uwagi mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem coś jeżeli chodzi o spawy. Też takie zrobiłem na początku, ale potem okazało się, że są za duże. Tutaj masz cały zestaw zdjęć z KV i widać jakie powinny być. Jest też pełno zdjęć całego czołgu. Może się przyda.

 

KLIK

 

P.S. Sorki że tak późno z tą stronką, ale nie umiałej jej namierzyć. W końcu jakoś znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzięki bazylms za linka bardzo fajne zdjęcia napewno się przydadzą podczas budowy KaWusza.

 

A teraz mała aktualizacja.

Zabrałem się za wypełnianie kadłuba. Miałem plan że przerobię we własnym zakresie wloty powietrza nad chłodnicami skończyło się małą katastrofą. Myślałem o zakupie blaszek ale jakoś nie mogę się przemóc aby zainwestować większą kasę w ten model.

DSC02445.JPG

 

Odratowałem co się dało, otwór nad żaluzjami zostanie załatany i uformowany na wzór zestawowych wlotów.

DSC024451.JPG

 

Przy okazji śledzenia warsztatu KV-1 w wykonaniu Tomek_gnr wyszło że łączenie tylnej blachy z burtami wanny było spawane. Na razie załatałem dziury jakie wyszły przy klejeniu. Następnie mam zamiar wykonać spawy.

DSC02442.JPG

 

Ogólny widok na stan z dnia dzisiejszego.

Wieża już na gotowo. Metalowa lufa została amputowana i w jej miejsce przeszczepiona zestawowa.

DSC02440.JPG

 

Teraz dopiero zauważyłem że trzeba będzie dorobić śrubę na osłonie jarzma karabinu.

DSC02439.JPG

 

Tym czasem to tyle.

Pozdrawiam

Markuz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie drobne sitka można też dostać w sklepach z tytoniami, fajkami wodnymi, lufkami itp. Ostatnio miałem takie siatki gratis do jednego zakupu i powiem, że gdy dużo takiej siatki nie potrzeba, można zaopatrzyć się w takową siateczkę we wcześniej wspomnianym sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam po długiej przerwie.

Niestety z czasem na modelowanie krucho ale dziś udało mi się rozłożyć warsztat.

Przedstawiam małą aktualizację.

Wloty powietrza nad chłodnicami wyglądały tak tragicznie ze wysupłałem kilka groszy i dokupiłem zestaw blaszek Abera.

DSC02514.JPG

Stare wloty z zestawu zostały amputowane i w ich miejsce wkleiłem nowe. Ciężko się je formowało w odpowiedni kształt ale jakoś wyszło. Myślę ze po nałożeniu warstwy podkładu chociaż trochę z widocznych niedociągnięć zniknie.

DSC02513.JPG

 

DSC02516.JPG

 

DSC02517.JPG

Polepiłem koła - na razie założone na sucho.

DSC02518.JPG

Ogólny widok na stan z dnia dzisiejszego.

DSC02520.JPG

Mam nadzieję że jutro założę błotniki i resztkę pierdółek na kadłub (skrzynie narzędziowe itp) i może jak pogoda dopisze położę warstwę podkładu. A potem malowanie i brudzenie.

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy nastepnej aktualizacj idaj zbliżenie na te wloty. Mam w zanadrzu KV-2 (jak skończę obecne projekty) i chciałbym zerknąć jak te blachy wyglądają. Składaj i maluj. Jakimi farbami będziesz malował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

bazylms proszę bardzo.

Ogólnie prezentują się bardzo fajnie. Zobaczymy jak będzie z malowaniem (obawiam się że sitka mogą się pozapychać), na razie na całości leży i schnie podkład Tamiya Fine Surface Primer L - Light Gray. Będę malował akrylami vallejo + jakieś resztki z citadela.

DSC02545.JPG

 

Wracając do warsztatu dziś ukończyłem bryłę czołgu, polepiłem wszystkie elementy na kadłubie. Postanowiłem trochę się po pastwić nad błotnikami. widziałem kiedyś w necie zdjęcie KV z wyrwanym błotnikiem - strasznie mi się ten motyw spodobał i postanowiłem to wykonać na moim modelu.

A teraz zdjęcia - całość jeszcze przed podkładem i bez kilku pierdułek na kadłubie.

DSC02541.JPG

 

DSC02542.JPG

 

DSC02543.JPG

 

DSC02544.JPG

 

Wszelkie sugestie i porady mile widziane bo jutro ruszam z malowaniem.

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

bazylms blaszki lepię klejem cyjano-akrylowym rzadkim - producent RIKU-Modelsport

 

klej-cyjano-akrylowy-rza_1345.jpg

 

Kombinowałem z preshading'em ale nie wiem czy coś widać.

Położyłem kolor bazowy Vallejo Olive Green nr 70894 pierwszy raz rozcieńczałem wódką. Z braku laku użyłem Finlandii - wiem wiem marnotrawstwo ale nie miałem nic innego pod ręką .

A teraz zdjęcia.

DSC02549.JPG

 

DSC02550.JPG

 

DSC02547.JPG

 

DSC02548.JPG

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego preshadingu nic nie widać. Może nanieś jeszcze cieniowanie jaśniejszą farba?

Bardzo mi się podoba pomysł z błotnikami - podpatrzę od Ciebie budując KW-2 w tej samej skali i tego samego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem nieco zdjęcia chociaż kolor i tak nie jest taki jak powinien.

.....budując KW-2 w tej samej skali i tego samego producenta.

Mam na magazynie KV-2 HB 1/48 ale to był by już mój trzeci KW z rzędu. Hm. Może twój warsztat mnie zainspiruje - kto wie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dziś cyknąłem nowe fotki koloru bazowego. Pierwsze zdjęcie chyba najbardziej zbliżone jest do oryginału.

DSC02571.JPG

 

DSC02579.JPG

 

Poniżej kilka zdjęć z dzisiejszych prac malarskich. Cieniowanie wykonałem przy pomocy farb Vallejo Olive Green nr 70894 zmieszaną z Citadel Golden Yellow.

Kolejną warstwę naniosłem z mieszanki farb Vallejo Russian Uniform nr 70924, Citadel Golden Yellow i Model Master Gray Primer. Mieszanka farb mocno wybuchowa ale niestety nie mam na podorędziu zestawu jednego producenta.

Kolor na zdjęciach niestety znowu nie jest idealny. Tym razem za bardzo wpada w brązy. Musicie mi uwierzyć na słowo że jest zielony.

 

DSC02588.JPG

 

DSC02589.JPG

 

DSC02590.JPG

 

DSC02587.JPG

 

adam .B[/b]"]witaj

do KV 1 najbardziej pasuję zimowe malowanie, tutaj będzie najlepsze więc zasiadam i kibicuje.

Pozdrawiam Adam.

Ja bym też głosował za zimowym - ...

Postanowiłem wykonać malowanie z lata 1943 r.

DSC02592.JPG

Zdjęcie pochodzi z książki MILITARIA 280 - Prochorowka 1943 wydawnictwa Militaria

 

Pierwszy raz będę się bawił w maskowanie modelu. Zobaczymy co z tego wyjdzie? Najwyżej kąpiel w cleanlux'e - to już mam przetrenowane

Na razie to tyle wracam do malarni.

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy malowania.

Pomęczyłem się trochę nad maskowaniem.

DSC02593.JPG

 

DSC02594.JPG

 

W ostateczności użyłem maskolu ale nie był to najlepszy pomysł. Nigdy wcześniej nie stosowałem tego specyfiku a naczytałem się że jak za długo leży to się dziwne rzeczy z farbą potrafią dziać więc jak tylko farba podeschła zacząłem go zdejmować. Ogólnie ładnie schodził tylko miejscami wylazł spod farby pozostawiając wystające farfocle.

DSC02595.JPG

 

DSC02596.JPG

 

DSC02597.JPG

 

DSC02598.JPG

Brąz wyszedł trochę jasny ale na to wszystko pójdzie jeszcze czarny wash i inne specyfiki więc na pewno trochę ściemnieje.

Niestety widać że brąz położony jest na zieleń (na styku kolorów widać jakby kolejną warstwę). Próbowałem niwelować ten efekt papierem wodnym ale na dłuższą metę to straszna dłubanina. Zastanawiam się czy warstwa albo dwie sido lub lakieru matowego załatwi sprawę.

To by było na tyle.

Wszelkie porady i sugestie mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mała aktualizacja.

Wczoraj psiknąłem cienką warstwę sidoluxu niestety schodki między kolorami nadal były widoczne. W bardziej płaskich miejscach starałem się to zniwelować papierem o gradacji 1000. Teraz zauważyłem że jeszcze trochę widać na przedniej płycie.

W następnej kolejności zabrałem się cieniowanie. Rozjaśniłem najbardziej wystające elementy oraz kanty i bardzo lekko pociągnąłem suchym pędzlem. Starałem się również zniwelować trochę ostre przejścia między kolorami ale aerograf w tym momencie zaczął stawać okoniem tzn. dmuchał samym powietrzem powietrzem od czasu do czasu plując glutem farby. Nie wiem o co chodzi ale podejrzewam gorzałkę jako rozcieńczalnik (sidoluxem i czystą wodą psikał bardzo ładnie).

 

DSC02599.JPG

 

DSC02600.JPG

 

DSC02601.JPG

 

DSC02602.JPG

 

Pomalowałem również koła.

DSC02603.JPG

 

Na całość położyłem cienką warstwę sido. Jutro jak czas pozwoli zaczynam eksperymentować z olejami. Zainspirował mnie warsztat "Tiger Initial, Dragon 1:35 [video + foto relacja]" kolegi reggy. Świetnie pokazuje różne techniki brudzenia i urealniania modeli.

I tu pytanie. Swego czasu zakupiłem kilka farbek olejnych i white spirit taki jak na zdjęciu. Czy nadaje się on do rozcieńczania farb olejnych czy nie za bardzo? Czytałem gdzieś na forum ze się nie sprawdza.

 

DSC00763.JPG

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.