Skocz do zawartości

KV-1 model 1942


Markuz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dziś powalczyłem trochę z olejami.

Próbowałem kombinować z biedronką ale chyba za bardzo przetarłem i nie widać efektu. Następnie na całość nałożyłem wash. Starałem się nie przesadzić jak ostatnio na KV-1 z ekranami .

DSC02605.JPG

 

DSC02606.JPG

 

DSC02607.JPG

 

DSC02608.JPG

 

DSC02610.JPG

 

I jeszcze dwa zbliżenia na spawy które dorabiałem we własnym zakresie. Myślę ze nie wyszły najgorzej.

DSC02612.JPG

 

DSC02613.JPG

 

Teraz obicia i brudzing.

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam!

Troszeczkę dziś podłubałem przy KW.

Mianowicie poza położeniem kalek (pierwszy raz kładłem kalki od niepamiętnych czasów - nie stosowałem żadnych specjalnych płynów) rozpocząłem proces starannego obijania i brudzenia maszyny. Plan jest taki, że z lewej strony tam gdzie wyrwany błotnik będzie sporo rdzy. Reszta ma być w miarę umiarkowanie obita i utytłana. Na razie położyłem ostry rdzawy kolor Citadel Vermin Fur i trochę pigmentu Rust z zestawu typu cienie do powiek Tamiyja.

Teraz kilka zdjęć.

DSC02639.JPG

 

DSC02640.JPG

 

DSC02642.JPG

 

DSC02643.JPG

 

DSC02644.JPG

 

DSC02645.JPG

 

Jeśli chodzi o kalki to nie kierowałem się jakoś specjalnie jakimś konkretnym pojazdem. Po prostu ta mi się podobała a nie czuję się na siłach żeby z reki malować napisy takie jak na przytoczonym wcześniej schemacie malowania.

 

Ok na razie to tyle jeśli ktoś ma jakieś uwagi lub rady to chętnie wysłucham (przeczytam:))

 

PS. Konrad C spoko lufa jest prosta

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po waszych interwencjach przyjrzałem się dokładnie i rzeczywiście lufa opada. Najlepiej to widać gdy opuści cię lufę maksymalnie na dół.

Na tym zdjęciu to dokładnie widać

DSC02593.JPG

Nie wiem czemu tego wcześniej nie zauważyłem.

No nic trzeba to jakoś poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mała aktualizacja.

Lufa poprawiona.

Jakoś nie mam szczęścia to tego modelu, to już druga amputacja lufy w tym warsztacie

DSC02695.JPG

 

Teraz wygląda to tak. myślę że jest ok

DSC02699.JPG

 

DSC02700.JPG

 

W między czasie nałożyłem kolejne warstwy rdzy (starte suche pastele). Na razie wygląda to trochę jaskrawo ale jeszcze to dopracuję.

DSC02698.JPG

 

DSC02701.JPG

 

DSC02703.JPG

 

DSC02704.JPG

 

Pokombinowałem z plamami oleju na tylnej płycie.

DSC02705.JPG

 

Na koniec przygotowałem sobie gąski do składania - usunąłem ślady po wypychaczach i pomalowałem je czarnym podkładem.

W następnej odsłonie myślę ze KW będzie już z gąskami na kołach.

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wymalowany i poniszczony - zresztą KW to bardzo wdzięczny czołg do tyrania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna nabierać rumieńców. Podoba mi się

 

Jakoś nie mam szczęścia to tego modelu, to już druga amputacja lufy w tym warsztacie

 

Mnie ostatnio odpadła przy IS-ie, ale już wróciła na miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzięki Panowie za dobre słowo.

W tej małej aktualizacji chciałem przedstawić w jaki sposób zakładam gąski na model.

Na początek maluję czarnym kolorem wszystkie elementy, następnie składam wszystko do kupy poza jednym końcem (tak jak to widać na zdjęciu) następnie wsuwam całość pod błotnikiem i doklejam brakujący fragment.

DSC02716.JPG

Lewa gąska już jest założona w całości prawej brakuję części przedniej.

DSC02717.JPG

Jutro pod "młotek" idzie dolna część kadłuba i zawieszenie (troszeczkę zaschniętego błotka i lekkie kurzenie).

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przez ostatnie dwa dni walczyłem z gąsienicami. Tak jak pisałem lewa założona natomiast prawa doprowadziła mnie do szału. Okazało się, że jest za krótka. I to nie był by wcale taki straszny problem (zawsze można dołożyć ogniwko), ale wyszło, że jest krótsza dokładnie o pół ogniwa. Zastanawiałem się czy nie przesunąć koła napinającego, ale wiązało by się to z koniecznością jego odcięcia więc dołożyłem jedno całe ogniwo i podkleiłem tu i ówdzie gąski do kół. Trochę widać niestety, że gąsienica nie leży dobrze na kole napędowym ale to się zamaskuje błotkiem.

 

Dziś zabrałem się za brudzenie dolnej części KW-ka. Błoto wykonałem z pigmentu Vallejo Burnt Umber nr 73110 wymieszanym z klejem do glazury i wodą z dodatkiem lakieru bezbarwnego.

DSC02734.JPG

 

Na razie wszystko schnie. Kolor błota będzie jeszcze zmieniony teraz jest zbyt czerwone.

W między czasie zacząłem dorabiać bambetle które znajdą się na czołgu. W pierwszej kolejności beczka na paliwo, mam zamiar dorzucić jeszcze trochę narządzi (młot, łopata, może jakieś klucze).

A teraz zdjęcia.

DSC02738.JPG

 

DSC02739.JPG

 

DSC02741.JPG

 

DSC02742.JPG

 

DSC02743.JPG

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że układ jezdny jest niesymetryczny to wiem i zakładałem, że producent to przewidział. W poprzednim KW którego składałem (również Hobby Boss) nie miałem tego problemu. Dlatego byłem zaskoczony, że tu coś nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zabrałem się za wytwarzanie narzędzi. Musiałem jednak dorobić skrzynię narzędziową w zestawie nie występowała takowa a nie zamierzałem wydawać kasy na blaszki więc przerobiłem skrzynię zapożyczoną z czkającego w szafie KW-2.

Na początek usunąłem pokrywę (ma być otwarta).

DSC02745.JPG

 

Wykorzystałem zawiasy z zestawowej skrzynki, natomiast pokrywę dorobiłem z aluminiowej blaszki z formy do pieczenia.

DSC02747.JPG

 

DSC02748.JPG

 

Młot i klucz wykonałem od podstaw. Młot wykałaczka oraz masa samo utwardzalna - klucz kawałek polistyrenu.

DSC02746.JPG

 

DSC02749.JPG

 

W planie jeszcze łopata, łom i jakieś szmaty w skrzyni.

Ale to po powrocie z niedzielnego spacerku z rodziną.

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Przedstawiam to co udało mi się dziś wydłubać przy "Klimencie".

Skrzynia narzędziowa dostała uchwyty na piłę oraz kolor i obicia. Zastanawiałem się jakom kolorem pomalować wnętrze. Stanęło na rdzawo - stalowym. Jak to w stalowych skrzyniach narzędziowych rdza wymieszana ze smarami i opiłkami stali.

Następnie warstwa sido i czarny olejny wash.

DSC02752.JPG

 

DSC02754.JPG

 

W czasie gdy skrzynia podsychała, zabrałem się za błotko na układzie jezdnym. Na całość poszedł wspomniany wcześniej olejny wash miejscami mocniej rozcieńczony white spirytem. Następnie na całości obciętym pędzlem podzióbałem pigment Miga Dry Mud i rozprowadziłem pędzlem z długim włosiem. Proszę nie zwracać uwagi na widoczne na niektórych zdjęciach odciski palców - już zostały usunięte.

 

DSC02756.JPG

 

DSC02757.JPG

 

DSC02758.JPG

 

DSC02759.JPG

 

DSC02762.JPG

 

DSC02763.JPG

 

DSC02764.JPG

 

DSC02765.JPG

 

DSC02766.JPG

 

DSC02767.JPG

 

DSC02768.JPG

 

DSC02769.JPG

 

Na koniec jeszcze dwie fotki zawartości skrzyni. Muszę coś jeszcze dorobić bo trochę jest pusto.

Teraz dopiero zauważyłem że klapa skrzyni w tej pozycji raczej by się nie utrzymała. Muszę coś wykombinować żeby to wyglądało bardziej naturalnie.

DSC02760.JPG

 

DSC02761.JPG

 

Do zrobienia zostało jeszcze:

- podmalować obręcze kół, wydechy oraz tu i ówdzie wycieki oleju.

- dorobić trochę klamotów do skrzyni

- wstawić oszklenie lampy

- dokleić lufy karabinów

- dołożyć linę (będzie jedna szt.)

Na dziś to tyle. Wszelkie uwagi i spostrzeżenia mile widziane.

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lufa nadal jest krzywo, tym razem zadarta do góry.

Ja chyba jakiś ślepy już jestem. Muszę chyba odstawić modelarstwo na jakiś czas albo zmienić skalę na większą

 

Dopiero tak zrobione zdjęcie uwidoczniło mi że masz mae racje lekko przegiąłem tym razem w górę.

DSC02771a.JPG

 

Jednak nie będę tego poprawiał. Kolejnej amputacji lufy by ten KW nie przeżył

 

bazylms nad kalką jeszcze się trochę po pastwię trochę za bardzo się odcina od całości.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie do końca to poprawnie zaznaczyłeś (czerwona kreska). Narysuj ją przez oś środka lufy i porównaj z jarzmem (góra i dół). Lufa w KV to chyba była najgorsza do wklejenia ze wszystkich modeli jakie robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.