Skocz do zawartości

Ju 87B, Fujimi 1/72


James

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Po 2 miesięcznej przerwie prezentuję kolejne wypociny, tym razem Stukasik z wojny domowej w Hiszpanii. Model bez fajerwerków, zrobiony dla czystego relaksu, jedyne co poprawiałem to wnętrze kabiny, czyli dorobione pasy, troszkę przerobiony fotel i orczyk (gdzieś mi się zapodziały zdjęcia jak znajdę to dorzucę). Żeby jednak zbyt relaksacyjnie nie było to podarły mi się górne kalki na skrzydłach i musiałem oznaczenia malować samodzielnie

Dość gadania czas na oglądanie:

 

p7160482.jpg

 

p7160483.jpg

 

p7160484.jpg

 

p7160485.jpg

 

p7160486.jpg

 

p7160487.jpg

 

p7160488.jpg

 

p7160489.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, bardzo fajny model, świetnie pomalowany! Efektownie wygląda zrobione z umiarem cieniowanie spodu. Do tego maszyna w rzadko spotykanym malowaniu, w Hiszpanii służyło tylko 5 sztuk Bert!

 

Z uwag krytycznych to np mnie wcale nie przeszkadza czyste malowanie, bez śladów eksploatacji, bo sam tak wykonuje modele... Ale szkoda że werniks jest nazbyt błyszczący.

 

Na zdjęciu archiwalnym 29@11 nie ma "świnki" na owiewce podwozia, także jest to błąd.

 

Bomba raczej powinna być pomalowana na szaro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie bardzo dobry model , a najbardziej podobają mi sie linie podziału blach, był bym wdzięczny za opis jak to zrobiłeś bo ja próbuję i mi to nie wychodzi i nie wiem co robie nie tak moze skorzystam z Twojej metody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajnie wykonany Stukas. Malowanie z hiszpańskiej wojny domowej dodaje mu atrakcyjności. Przydałoby mu się satynowe wykończenie i delikatne przynajmniej ślady eksploatacji (moja subiektywna ocena).

 

Gratuluję i pozdrawiam!

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a najbardziej podobają mi sie linie podziału blach, był bym wdzięczny za opis jak to zrobiłeś bo ja próbuję i mi to nie wychodzi i nie wiem co robie nie tak moze skorzystam z Twojej metody

 

Szczerze mówiąc wielkiej filozofii przy tym nie ma, przy tym modelu użyłem dark washa ze stajni MIG'a, na polakierowaną powierzchnię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak? bo ja mam washa z valejlo i jak go zapuszcze pedzlem i zaczne wycierac to schodzi razem z tym co zostaje w podziałach blach, jak chwile poczekam to wacikiem higienicznym nie jestem w stanie usunąć tego co jest poza podziałami blach, jak go namocze to schodzi lakier i farba , lakieruje sidoluxem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to szczerze Ci powiem, że nie wiem w czym problem, ja na tego washa z miga nie narzekam. Zapuszczam linie tak, aby wash nie rozlał się po płacie, więc czasami nawet nie muszę niczego ścierać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.