Skocz do zawartości

Relacja z budowy VOLVO VN 780 plus naczepa :-)))


domuzyn79

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 102
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wow super, buda się błyszczy pięknie jak jakieś lustro niebieskie , chromy też zobaczymy jak będą wyglądały po polerce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja..

Instalację starałem się zrobić na podstawie zdjęć wrzuconych przez Regisa i Tornado. Widać kable na elementach zewnętrznych (poza wózkiem) bardzo dobrze, ale co się dzieje pod wózkiem to już nie wiadomo. Dlatego rozmawiałem z Tornado jak to wygląda sprawa w naczepach. Okazało się ,że w naczepach EURO mamy mniechy (amortyzatory pneumatyczne) natomiast w US mamy normalnie nadal pióra. W naczepach EURO jest trochę bardziej ten system rozbudowany. Oglądałem taki system pod jedną naczepą (leżałem i sobie podziwiałem). W US przewody ciśnieniowe idą tylko do elementów hamulcowych, natomiast w EURO do ukł. hamulcowego i zawieszenia. Jeden przewód jest dochodzący, drugi jest powrotny. To co widac na fotkach jest zrobione na podstawie zdjęć. Element przezroczysty jest wymyślony przeze mnie. Ponieważ nie wiem jak taki element wygląda naprawdę. W naczepie EURO można jeszcze to zrobić bo to nie problem zdobyć fotki, ale US już gorzej. Na pewno po dwa przewody wchodzą do rozprzęglików hamulcowych. Jak bedą pytania to piszcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ładnie prezentuje się buda Ja nieco inaczej poleruję mdele, mianowicie najpierw przecieram papierem ściernym 2000 lub 2500 ( w ten sposób pozbywam sie wszelakich pyłków i zanieczyszczeń) i dopiero poleruję na mokro pastą.

Ps.

Wózek z instalacją zaczyna wyglądać dosć interesujaco

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Instalacja..

(...) Dlatego rozmawiałem z Tornado jak to wygląda sprawa w naczepach. Okazało się ,że w naczepach EURO mamy mniechy (amortyzatory pneumatyczne) natomiast w US mamy normalnie nadal pióra. (...)

 

Nie jest tak do końca jak to przedstawiasz. Wszyscy producenci naczep w US/CA stosują zawieszenie powietrzne, bardzo mały ułamek ma "klasyczne" zawieszenie - mam tu na myśli lodówki, termy i dużą część platform i cystern, bardzo mały odsetek klientów kupuje jeszcze naczepy z klasycznym "twardym" zawieszeniem.

Rzuć okiem na moje fotki - wyraźnie widać miechy. Problem moim zdaniem w tym, że Italeri skopało (znowu) sprawe i zaserwowało do 50 stopowej naczepy zawieszenie na resorach - nie jest to niespotykane, ale ... bardzo mało popularne (mówie o czasach obecnych).

Można oczywiście przyjąć, że Twoja VN'ka ciągnie starą naczepę.

 

Podobają mi się efekty Twojej pracy :-) przewody trochę za grube, ale to i tak prawie niewidoczne będzie więc nie ma co tu rwać włosów z głowy. Efekt robią, bo je dorobiłeś.

Jak dla mnie trochę się ta buda za bardzo błyszczy, jako lakier na kabinie - OK, ale na naczepie, troche takie za bardzo zabawkowe.

 

Chromy na kołach

 

Kurcze czekam na efekt końcowy. Powodzenia !!!

 

pozdrawiam,

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj czepiacie się tych kabli Dzięki Regis za info na temat naczepy Widzisz nawet Italeri skopało sprawę ;/ niestety tak to bywa.. jeszcze nie spotkałem się z naczepą z miechami w US..może w końcu taką puszczą ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów, tak jak wcześniej wspominałem wrzucam kilka fotek z prac nad naczepą. Jak koledzy wiedzą w wózku zamontowałem przewody ciśnieniowe. Oto kilka fotek po montażu i malowaniu.

3c3601e28c48b64a.jpg

Jest to przymierzanie na sucho elementów. Jak widać koła ekstra wyglądają. Wózek jeszcze przed malowaniem.

22da240fbca54c17.jpg

8ee70d3ff57cb6fb.jpg

Kolor spodu naczepy miał być srebrny. Jakoś mi się ten kolor nie widział i postanowiłem pomalować go na czarno. Tutaj widzimy jeszcze przed pomalowaniem podkładem (przymiarka).

d11160cc18f0b245.jpg

1956f4b724bb240e.jpg

Jak widać zdjęcia po pomalowaniu podkładem (MM 2737). Kolejne zdjęcia przedstawiają nam już po pomalowaniu kolorem bazowym (niektóre zdjęcia pokazują pierwszą warstwę)

36ff2fe771e04be7.jpg

5aec9ab14215449e.jpg

Teraz na zdjęciach widzimy wózek w kolorze bazowym z przymiarką kół:

1e94c819666dbe63.jpg

347f5ee7d0804144.jpg

Po zamontowaniu wózka w naczepie :

6dd4741528e571c3.jpg

5b89260d4ea0d891.jpg

f3d99a9ac1e1808c.jpg

99b084f12e3069d9.jpg

Wózek nie jest zamontowany na stałe. Jest możliwość przesuwania wózka. Jak widać praca się opłaciła. Przewody wyglądają fantastycznie

Nie ma to jak chromy )))

061bfad6ce964259.jpg

A teraz główna uczta: KALKOMANIE Nie powiem że sporo problemu mi narobiły kalkomanie. Pomimo tego że posiadam płyny GUNZO (podkład i zmiękczacz) miałem duże problemy ponieważ pierwszy raz kładłem tak wielkie kalkomanie. Wiadomo człowiek się uczy, są małe mankamenty, ale jest oki

0e6a1f60d5c3c732.jpg

d87f17aed28f74b2.jpg

e612b4dd16360e6b.jpg

c80c59ff90ddcaff.jpg

NO i sprzęt w całej klasie Będą robione zdjęcia na zewnątrz tak więc prośba o chwilę cierpliwości. Jak widać warto było się pomęczyć Wygląda okazale modelik

11ed0a3931e2fefc.jpg

dce49ff278192d5b.jpg

e6ba1de82715014a.jpg

1bd4cbb87c9bfe29.jpg

 

Koniec prac koledzy SALUT I POZDRAWIAM Następny na tapecie będzie Actros

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniały model, pomyśl nad gablotą, żeby zabespieczyć model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Hmmm domyślałem się że o to chodzi No tak...kupiłem Alaskana Jutro go odbieram Jakoś chciałem mieć to autko Bardzo fajnie wygląda

Widzę że kolega także miał chętkę na niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o aukcji

 

Zresztą nie pierwszy raz w tym tygodniu, ale nie zależało mi na nim.

 

Czekam na relację

 

Pozdrawiam,

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.