Skocz do zawartości

Relacja z budowy VOLVO VN 780 plus naczepa :-)))


domuzyn79

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze !!!!

POZWALAM ROBIĆ KAŻDEMU LAPTOP I CB !!

Ja koledzy nic tu nie wymyśliłem, po prostu zminiaturyzowałem trochę oryginał:) hihihih

Jak ktoś chce skorzystać to bardzo proszę

Od razu powiem jak autko malowałem

Kiedyś przez przypadek znalazłem taką stronę jak gościu maluje swoje ferrarki, oto link :

http://www.briansmodelcars.com/tutorials/tutorial.asp?TutorialID=12&CurPage=1

Niektórzy z was pewnie ten artykuł już czytali. Postanowiłem spróbować pomalować mój model tym sposobem i wszystko by było SI gdyby nie mój zajebisty aerograf...A tak się spierniczyło no i musiał szlifować, w wyniku tego za dużo farby nałożyłem co spowodowało w czasie polerowania lipę !!

Po drugim malowaniu, odczekałem 2 tygodnie. Następnie polerowałem pastą lekkościerną Tempo całe autko. Potem woskiem Tempo polerowałem na lustro. Niestety przez te babole buda nie wygląda tak jak bym chciał. Maska jest OKI ale buda.. hmm nie za dobrze...No cóż ale dopiero się uczę takiego malowania No nic .. trza do roboty się wziąśc heheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Aha dziękuje za wyjaśnienie Ja przedchwilą kupiłem tą pastę lekkościrną co ty masz oraz ściereczkę do nakładania wosku no i oczywiście wosk wybrałem taki który nadaje jak największy połysk lakieru. Opis:

 

Turtle Wax - HIGH GLOSS 375 ml - wosk uniwersalny

 

Uniwersalny kosmetyk zawierający woski i nabłyszczacze na bazie polimerów, które nadają wspaniały i trwały połysk. Łatwy w użyciu. Można stosować na mokrą karoserię. Do wszystkich lakierów. Pojemność 375 ml.

 

5471bb557c7eb004.jpg ( 17 zł )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godoj gdzie to?

 

Ja jutro się przejadę do jakiegoś hipermarketu. Tam na stoiskach samochodowych jest multum kosmetyków samochodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że to napisałeś Domuzyn, bo szczerze powiedziawszy miałem obawy co do tego czy można polerować pastą Tempo modele. Zawsze mi się wydawało że jak na modele to ta pasta i tak będzie zbyt grubościerna i że zetrze lakier w ekspreowym tempie. Ale widze że nie mam się czego obawiać

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli powoli dążymy do końca prac nad ciągnikiem Volvo VN :

Oto co ostatnio zrobiłem :-) Proszę o oceny... wiem że popsułem co nieco, ale nie będę już tego opisywał. Wiem czego nie robić ;) przy następnym modelu

6d4d2e6b8059fda8.jpg

26b39a2fab26e30d.jpg

JAK WIDAĆ KALKOMANIE SĄ ZABÓJCZE !!!!

ce434dfe065efb3b.jpg

Nieźle wygląda od tyłu nieprawdaż

1eff0555a98fa270.jpg

Po przymiarce i doklejeniu maski teraz to on ma wygląd

d225542e6665f61c.jpg

UWAGA BO JADĘ

38bc3efb8f09ed9a.jpg

I kto powie mi tu że się nie prezentuje hehehe

c79cf3ab926fb7e3.jpg

712f6bdadd9f8855.jpg

I tak na razie wygląda. Burty już kończę tak więc niedługo wylądują na VNce. Luster też jeszcze nie ma bo muszę antenę od CB wkleić Jak będzie już na tip top zrobiony to wrzucę końcowe foty no i oczywiście dalej będzie relacja z budowy naczepy, która jest w czasie produkcji hihih SALUT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajerek oby tak dalej, mnie się podoba i to bardzo powodzonka w dalszej budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy oto ciągnik siodłowy VOLVO VN :-)) W pełnej już klasie Miłego oglądania

Zdjęcia z budowy naczepy oczywiście także się pojawią.. tak więc zapraszam do oglądania

bdb88afd7cfdc160.jpg

Przyczepa Europejska, ale będzie oczywiście US

96f0eb35b3ce8255.jpg

9b0019ce34904f95.jpg

20b52b114f61dd2d.jpg

b311cba40cc7ee35.jpg

13aa2105c9051fb1.jpg

82a3c1a85725c198.jpg

ddb9a8e87d906328.jpg

a7d8a0817f753f90.jpg

dd79798c2d8681de.jpg

A teraz fotki z moim MANikiem

Jak wam się podoba ten duet

2ab0a1aa2415126d.jpg

8fb969d73aeb13a3.jpg

45083e220626100d.jpg

KOLEDZY PROSZĘ O OPINIE POZDRAWIAM SALUT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

czysto, ze smaczkami (anteny, przewody, wnętrze), proste koła, jestem pod wrażeniem kalek.

Trochę te czarne lusterka smutno wyglądają ;-) (kolor kabiny lub chrom by mi się podobał) i światła na tylnej ścianie kabiny powinny mieć "chromowaną" obwódkę ;-)

 

Co do MAN'a ... ekstra kolor, wygląda na czysto i prosto wykonany model.

 

btw. a co tam za "abramsiątko" pcha się w kadr???

 

Czekam na naczepe!!!

 

 

pozdrawiam,

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie

A teraz:

1) kolor jest lusterek czarny, ponieważ na masce są hmm kraty czy jak to nazwać, otwory wentylacyjne także w kolorze czarnym.. Chodziło mi o kontrast..lepiej mi się to podobało

2) Niestety koledzy z żadnym modelem nie byłem na wystawie za daleko mam do krakowa. Ale jak by było coś bliżej, czemu nie

Pozdrawiam

 

NACZEPA: pomalowana akrylem już się suszy i czeka na polerowanie Nie kładłem kalkomani i nie malowałem bezbarwnym bo w czasie testów wyszło mi że jest spore zagrożenie rozmycia się kalek ;/

Koła pomalowane chromem i czekają na lakier bezbarwny. Niedługo dalsze fotki POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra..jeśli chodzi o Alclada, to wcześniej nie nałożyłem lakieru bezbarwnego. Teraz przy kołach od naczepy to zrobiłem i powiem że efekt jest ładny. Wreszcie ładny chrom wyszedł nie powiem że sie bałem że mi chrom spłynie po pomalowaniu bezbarwnym, ale nic takiego się nie stało. Użyłem lakieru świecący MM i rozpuszczalnik MM. Stosunek lakieru do rozcienczalnika jest jak przy emaliach 3:2. Pozdrawiam

 

P.S. Naczepa czeka na polerkę, a potem już końcowe grzebanie. Niedługo wrzucę kilka fotek SALUT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha to teraz już wszystko wiemy, dzięi , a powiedz mi jeszcze czy ten lakier to acryl czy emalia ? I jaki numer lakieru masz: 2017 , 1561 czy 2736 ? I jeszcze jedno jaki rozcieńczalnik z MM zwykły czy jakiś wybajerowany ? , bo spotkałem się z 7 wersjami Zresztą poda Ci stronkę : http://www.mojehobby.pl/katalog.php?pwd[6]=&sortuj=&grp=&start=&grupa_p=6&grupa_rek[6]=&aukcja=&producent=&marka=&filtr_dost=2&f_pkt=&kateg=334675

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volvo wyszło b. fajnie. ładne chromy tylko dobrze by było jakbyś zrobił jakieś fotki modelu na dworze bo na tych fotkach z lampą kolor strasznie wyblakł i nie wygląda najlepiej. Co do MAN-a to brakuje mi czarnych obwódek wokół przednich świateł a poza tym jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zdjęcia Volvo z sesji zewnętrznej wrzucę, jak tylko ją zrobię. Co do rozcienczalnika, to używam MM : 1789 do zastosowania do airbrusha Lakier bezbarwny MM : 1561. A czy to jest emalia czy acryl ??!! nie mam zielonego pojęcia Ale ładnie to wszystko wygląda tak więc będę tak robił w przyszłości

 

P.S. Kupiłem dzisiaj model firmy ATM/ERTL : Chevy EL Camino rocznik 89. Niesamowity rarytas nie sądzicie Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serek.. powiem tak, po położeniu na chrom bezbarwny lakier będę chciał SPRÓBOWAĆ z polerować koła. Wcześniej tego nie robiłem, ponieważ nie kładłem lakieru bezbarwnego na chrom. Z drugiej strony będzie trudno polerować felgi auta z wiadomego powodu(kształt). Ale postaram się to zrobić. Jaki efekt to da zobaczymy....Na razie zdjęć naczepy nie będzie, pojawią się w weekend (mocno jestem teraz zajęty, a trzeba wszystko przygotować żeby na forum wrzucić).

Regis.. zrobię in-box z modelu El Camino.. i sorki bo wprowadziłem was w błąd.. jest z roku 86 sorka i pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów

Oto kilka fotek z budowy naczepy.

1) Główna buda naczepy: została ona pokryta dwoma warstwami podkładu: najpierw biały, potem szary (wszystkie farby MM). Później zakupiłem akryl samochodowy (kolor był dobierany) którym pokryłem budę.

PODAM JAKIE STOSOWAŁEM PROPORCJE:

Farba : Utwardzacz : Rozcienczalnik

2 : 1 : 0,2

100% : 50 % : 10 %

Jak ktoś nie zrozumiał to tłumacze na 100 ml farby, dajemy 50 ml utwardzacza i 10 ml rozpuszczalnika.

Jestem bardzo zadowolony z uzyskanych efektów i dlatego będę już na budy stosował akryli a oto efekty :

a2beb26c88788263.jpg

0679e20c655301d0.jpg

dcf3213196edb984.jpg

67efe5ef097a343b.jpg

Nie będę ukrywał, że gdzie nie gdzie widać kropeczki farby, ale wiem na czym mój błąd polegał starałem się usunąć za pomocą polerki, ale nie udało się. Gdzie nie gdzie są także małe zacieki, ale nie są aż tak widoczne. Polerowałem budę w następujący sposób:

1) Pasta lekkościerna TEMPO, gąbka polerska i polerka za pomocą wiertarki (z regulacją obrotów). Schładzałem za pomocą wody (kropiłem polerowany element) ponieważ bardzo mocno się grzało. Tak zrobiłem dwa razy

2) potem użyłem mleczka do polerowania i nakładki z włosia.

Efekt można się przejrzeć

Dobra wracamy do dalszych elementów: pamiętacie wózek od naczepy, przypomnę na zdjęciach jak to wygląda:

be690d96929981a6.jpg

fb6e5a32f5838c12.jpg

Tak wygląda po małych zmianach :

c85d71acc4da8d16.jpg

1b02e95054f682bb.jpg

a0876c55e91d0fc7.jpg

Wprowadziłem małe zmiany, wprowadziłem przewody ciśnieniowe i jeden przewód elektryczny. Do rozprzęglików (tak to ponoć się nazywa) hamulcowych doprowadziłem przewód wchodzący i wychodzący. Wszystkie są podłączone w "pudełko" regulator ciśnienia. Nie wiem jak takie urządzenie w US wygląda, ale oglądałem jak wygląda w naczepach Euro. Niestety nie odwzorowałem euro regulatora ciśnienia. Zdjęcia przedstawiają elementy przed pomalowaniem podkładem i farbą BLACK MAT MM.

A teraz to co chłopcy lubią najbardziej CHROMY

3964ab633166159c.jpg

Po pomalowaniu chromem , położyłem bezbarwny lakier MM Efekt widać, spróbuję to jeszcze spolerować

SALUT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.