Skocz do zawartości

[InBox] B-25H/J Mitchel Gun Ship Italer 1:72


Karol_Max

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Nabyłem kolejny model do mojej kolekcji amerykańskich bombowców i kolejny firmy Italeri. Sam model nie jest wspaniały, wszystkie linie wypukłe, nie za wiele części ale najsłabszym elementem są kalki, można uznać że są jak by niekompletne, są także nieponumerowane, niezbyt duże te minusy ale w czymś mogą pomóc

I to co w pudełku:

dscf3043j.jpg

dscf3048m.jpg

dscf3045t.jpg

dscf3046rp.jpg

dscf3047v.jpg

dscf3044t.jpg

 

Wstawiam tego InBoxa, ponieważ Italeri właśnie wznowiło ten model, i ktoś kto go kupi będzie mógł zobaczyć czy zostały wprowadzone jakieś zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten model ma coś wspolnego ze starym zestawem Heller'a ?

 

Z tego co się orientuję to nie mają. B-25 to produkcja Italerii.

Heller jeśli nawet pakował ten bombowiec to były to wypraski Airfixa, który miał w ofercie całkowicie inną wersję.

 

Obecnie wznowienie ma sporo lepsze kalkomanie i trzy atrakcyjne malowania.

W pudełku są oczywiście części do innych wersji Mitchella także ze szklanym nosem.

Osobiście polecam.

Choć ma wypukłe linie to znajdziemy w pudełku sporo detali.

No i cena, wielokrotnie niższa od Hase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i cena, wielokrotnie niższa od Hase.

Jeszcze można czasem gdzieś wypatrzeć przepak Hasegawy oferowany przez Revella, w cenie ok 60-70 pln, do tego z fajnymi kalkami. To zdecydowanie najlepsza opcja na wykonanie B-25J!

 

04360bt.jpg

 

Chyba, że ktoś gustuje w stylu vintage...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
To zdecydowanie najlepsza opcja na wykonanie B-25J!

 

Zdecydowanie. Zdarzyło mi się budować B-25 B z zestawu Italeri 1/72 i nie była bułka z masłem

 

Pozostaje mi życzyć powodzenia.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdecydowanie najlepsza opcja na wykonanie B-25J!

 

Zdecydowanie. Zdarzyło mi się budować B-25 B z zestawu Italeri 1/72 i nie była bułka z masłem

 

Pozostaje mi życzyć powodzenia.

 

Pozdrawiam

Kornik

Na pewno kiedyś wstawię warsztat, więc liczę na twoją pomoc

A mógł byś opisać największe minusy modelu, będę wiedział czego się bać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Złe spasowanie elementów

2. Uproszczenia wnętrza kadłuba, silników i komory podwozia głównego

3. Słabe oszklenie

4. Bardzo mierne kalkomanie jak na Italeri (zapewne wynika to z wieku samego zestawu, gdyż przeważnie kalkomanie tejże firmy są całkiem przyzwoite, przynajmniej pod względem grubości i nakładalności).

5. Km-y pokładowe

 

To chyba tyle. W razie czego oczywiście służę pomocą

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Słabe oszklenie

4. Bardzo mierne kalkomanie jak na Italeri (zapewne wynika to z wieku samego zestawu, gdyż przeważnie kalkomanie tejże firmy są całkiem przyzwoite, przynajmniej pod względem grubości i nakładalności).

 

Te dwie opcje w wypadku tegorocznego wypustu są poprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Km-y pokładowe

Nie wiem czy chodzi Ci o te pod kabiną pilota jeśli tak to też mam co do nich wątpliwość bo na większości zdjęć Mitchela z Air comando ich niema ale widziałem też kilka z nimi,więc rozwiej moje wątpliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Km-y pokładowe

Nie wiem czy chodzi Ci o te pod kabiną pilota jeśli tak to też mam co do nich wątpliwość bo na większości zdjęć Mitchela z Air comando ich niema ale widziałem też kilka z nimi,więc rozwiej moje wątpliwości

 

Chodzi mi o wszystkie km-y. Zarówno te, o których mówisz jak i te ze stanowisk strzelców nie wyglądają zbyt zachęcająco. Można się oczywiście pobawić w ich poprawianie

 

Do do obecności km-ów burtowych w maszynach wymienionej przez Ciebie jednostki, to wszystko zależy od egzemplarza, który chcesz wykonać. Jak będę w domu to przejrzę papiery. Dobrze by jednak było gdybyś podjął decyzję, którą maszynę będziesz robił.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o wybaczenie, ale będzie post za postem

 

Jeśli chcesz wykonać B-25H z 1 ACG, to nie będzie on miał km-ów na lewej burcie kadłuba gdyż egzemplarz pudełkowy do B-25 H-1 (z tego co dobrze widzę na fotce to samolot nr 43-4271), a ta wersja miała te km-y jedynie po prawej stronie kadłuba. Dopiero od wersji B-25 H-5 (począwszy od egzemplarza nr 43-4405) zaczęto montować km-y również na lewej burcie.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mógłbym Ci coś poradzić, to na Twoim miejscu z tego zestawu zmontowałbym sobie wersje H, która rzadziej pojawia się na forach i imprezach modelarskich, a wersję J zakupiłbym sobie z Revella.

 

Decyzja należy do Ciebie

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wersję J zakupiłbym sobie z Revella.

 

Ja bym pomyślał nad Airfixem + Edzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.