Skocz do zawartości

KRaZ-255B TMM-3, 1:35 minimanfactory


stroju

Rekomendowane odpowiedzi

100_1291.jpg

 

Zrobiłem inboxa przy okazji wnikliwego przeglądania czy jakiś cześci nie brakuje, w modelach żywicznych się to często zdarza, wyszło nawet że mam o jedną więcej, nr 146, jakby komuś brakowało to mam, co z drobnicą to okaże się przy składaniu, ale wygląda że jest wszystko.

 

Model bardzo ładnie opracowany, klocki wlewowe wyraźnie oddzielone od części i będzie problemów z odcięciem, każda część ponumerowana, odlewy bardzo ładne, żadnych bąbli na częściach, długie elementy mogą być lekko krzywe ale to załatwi się w gorącej wodzie.

Instrukcja też jest na wysokim poziomie, jak w modelach plastikowych, choć w wersji mostowej trzeba uważać bo początek jest wzięty żywcem z wersji skrzyniowej i pare elementów tam pokazanych nie występuje, tył ramy szczególnie się różni, od kroku nr 16 jest już prawidłowa wersja rozrysowana, ale po dłuższym przejrzeniu nie ma problemów, poza kanistrami, które są w instrukcji a nie ma w częściach (na fotkach na stronie gotowego modelu też nie ma) i gaśnicy nr115 której też nie ma w częściach,a która się pojawia na obrazku z wersji skrzyniowej a dalej widnieje tylko pusty uchwyt, a na fotkach z galerii na stronie nie ma nawet uchwytu.

 

Galeria gotowego modelu:

http://www.minimanfactory.com/en/kraz-255b-tmm-3-akos-szabo-m41/

 

Ja zamawiałem dodatkowo zestaw powiększony, o drugą kompletną sekcję mostową, (ok 150zł dodatkowo) więc pudełko jest wypełnione po brzegi nawet po wyjęciu wszystkich pianek:

 

100_1293.jpg

 

A tak wygląda zestaw w wersji podstawowej:

100_1296.jpg

5 worków z częściami, podzielonymi tematycznie, większe elementy luzem, jeden woreczek z przezroczystymi elementami , dwie blaszki i oczywiście instrukcja.

 

Rzut oka na detale:

 

Pomosty:

100_1303.jpg

 

Rama podwozia, wysięgnik do pomostu i krata na koło zapasowe:

100_1306.jpg

100_1309.jpg

Na zbliżeniach widać że nawet przewody już są obecne.

 

Szoferka:

100_1311.jpg

 

Blachy, większy arkusz ogólnokrazowy a mniejszy do tej wersji:

100_1316.jpg

 

Zawartość worka z kołami:

100_1318.jpg

100_1321.jpg

Opony idealnie pasują na felgi, żadnych szpar po wciśnięciu nie ma.

 

Worek z elementami kabiny i błotnikami:

100_1324.jpg

100_1326.jpg

 

Silnik, zbiorniki i stopnie:

100_1328.jpg

 

Zawieszenie i przeniesienie napędu:

100_1330.jpg

100_1332.jpg

 

Elementy do wersji TMM-3:

100_1334.jpg

100_1336.jpg

 

Szkiełka:

100_1337.jpg

 

Zawartość dodatkowa czyli druga sekcja mostu:

100_1338.jpg

 

No i instrukcja:

th_100_1347.jpgth_100_1348.jpgth_100_1349.jpgth_100_1350.jpg

th_100_1351.jpgth_100_1352.jpgth_100_1353.jpg

 

Chętnie przygarnę jakieś fotki oryginału, bo na razie w internecie jest straszna posucha z tą wersją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się bałem i boję żywicy. Skleiłem do tej pory najwyżej dwa żywiczne kokpity samolotowe, nie mam praktyki z tym materiałem. I tak miałem pół pokoju w pyle żywicznym (szlifowanie na sucho) i ból głowy od oparów cyjanoakrylowego kleju. Teraz będę mądrzejszy w szlifowaniu (na mokro) i w klejeniu (lepsze wietrzenie stanowiska pracy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak Ciebie od klejów bierze to może zbuduj to co ja:

th_Komora015.jpg

Choć ja tylko maluje w tym, kleje i składam w pokoju, dla mnie jest wystarczająco przewiewny.

 

Co do modelu to jeszcze zapomniałem dodać że w tej wersji trzeba spiłować te 3 gniazda na lampki na dachu szoferki, tu nie ma czego takiego, a z instrukcji to bezpośrednio nie wynika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym mieszkanie zmienić, ograniczę się do szerszego otwarcia okien podczas klejenia.

 

Przejrzałem trochę części i znalazłem kilka uszkodzeń (na przykład złamany tylny słupek w drzwiach), ale nic poważnego, czego nie można poprawić bez wysiłku.

 

Czy ktoś będzie robił wersję skrzyniową w polskich oznaczeniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

 

Czy ktoś będzie robił wersję skrzyniową w polskich oznaczeniach?

 

Ja będę robił, tylko że cywila, w malowaniu Transbudu.

 

Kilka fotek części z wersji skrzyniowej, marne, bo fotograf ze mnie taki sam jak modelarz

 

Na początek fotka rodzinna

DSC_1240.jpg

 

Skrzynia:

DSC_1196.jpg

DSC_1200.jpg

DSC_1201.jpg

 

Tylna burta:

DSC_1237.jpg

DSC_1233.jpg

 

Nadstawki:

DSC_1206.jpg

DSC_1207.jpg

DSC_1221.jpg

DSC_1228.jpg

DSC_1229.jpg

 

Mocowanie koła zapasowego:

DSC_1212.jpg

 

Instrukcja:

th_DSC_1243.jpg th_DSC_1246.jpg

 

Warsztat będzie na dniach, bo dokumentację skrzętnie zbieram od ponad roku i mogę się spokojnie zabierać za buowę.

Pozdrawiam, Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Warsztat będzie na dniach, bo dokumentację skrzętnie zbieram od ponad roku i mogę się spokojnie zabierać za buowę.

 

I co z tym warsztatem, co na dniach zacząć miał się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warsztat będzie na dniach, bo dokumentację skrzętnie zbieram od ponad roku i mogę się spokojnie zabierać za buowę.

 

I co z tym warsztatem, co na dniach zacząć miał się

 

Zaczął się, model jest rogrzebany tylko nie ma na razie fotek Poza tym "na dniach" to dość szerokie określenie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.