Skocz do zawartości

,,Achtung Panzer 1939"


MICHAŁ R

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Udało mi się ukończyć kolejną dioramkę i wystawiam ją 1 Września na kolejną rocznicę wybuchy II Wojny Światowej i rozpoczęcia Kampanii Wrześniowej . Dioramka przedstawia Vickersa z 10 Brygady Kawalerii Pancernej . Model to Mirage który jest bardzo wymagający . Chciałbym też podziękować Damianowi (xDamian) za figurkę dzięki czemu na dioramie znalazł się Polski piechur . W warsztacie zwracaliście mi uwagę na pewne niedociągnięcia w koncepcji dioramy ale nie wiele zmieniłem . Dodałem jakieś skrzynki itp. Chciałbym podziękować wszystkim którzy udzielali się w wątku warsztatowym i zapraszam do komentowania :

Achtung%252520galeria%252520002.jpg

Achtung%252520galeria%252520003.jpg

Achtung%252520galeria%252520034.jpg

Achtung%252520galeria%252520005.jpg

Achtung%252520galeria%252520006.jpg

Achtung%252520galeria%252520008.jpg

Achtung%252520galeria%252520009.jpg

Achtung%252520galeria%252520011.jpg

Achtung%252520galeria%252520013.jpg

Achtung%252520galeria%252520015.jpg

Achtung%252520galeria%252520019.jpg

Achtung%252520galeria%252520021.jpg

Achtung%252520galeria%252520024.jpg

Achtung%252520galeria%252520026.jpg

Achtung%252520galeria%252520027.jpg

Achtung%252520galeria%252520029.jpg

Achtung%252520galeria%252520030.jpg

Achtung%252520galeria%252520032.jpg

Achtung%252520galeria%252520033.jpg

Achtung%252520galeria%252520035.jpg

Achtung%252520galeria%252520040.jpg

Więcej zdjęć : https://picasaweb.google.com/105304160674754635531/AchtungGaleria#

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Bardzo ucieszyło mnie pojawienie się kolejnego projektu w Twoim wykonaniu. Takie projekty powinny się pojawiać częściej, szczególnie o tej porze roku.

 

Tak jak to już kolega Michal0281 może i nie jest idealnie, ale na pewno zrobiłeś znaczny postęp od czasu dioramki "Tomaszów Lubelski":

 

1. Żołnierze wyglądają lepiej, ich pozy są dynamiczne i jednocześnie nie przypominają tych ostatnich "nieśmiało-połowicznie nacierających". Przydałoby się jeszcze popracować nad polskim plecakiem "kostką" i mocowaniem menażki, która powinna być przytroczona dwoma paskami.

 

2. Vickers prezentuje się lepiej niż ostatni twój ostatni 7TP. Nie jest przesadnie ufajdany co działa na jego korzyść, ale nad samym kamuflażem i układaniem gąsienic będziesz musiał jeszcze popracować. Jeśli masz w planach kolejne pojazdy w takim kamo to na pewno dojdziesz do wprawy.

 

3. Płot i brama wygląda nieźle, choć nie jestem pewien czy utrzymałby się tak blisko zgliszczy spalonej chaty. Ogień chyba również jego by strawił.

 

4. Dobrze, że zagraciłeś nieco obejście, bo to je nieco ożywiło (jeśli można mówić o ożywieniu przy spalonej chacie ), choć ja nadal nalegałbym na większą ilość sprzętów. Taki ze mnie bałaganiarz

 

5. Widzę, że drzewko się przyjęło

 

Gratuluję Ci ciekawego projektu i całkiem niezłej dioramy na półce, ale przede wszystkim wytrwałości w tworzeniu tej pracy i czytaniu moich wywodów

 

Czekam na kolejne!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , dziękuje za wasze opinie , naprawdę aż miło się czyta . Teraz czeka mnie bardzo długi , miejscami pewnie grupowy projekt pt:,,Matura" . Następnie będzie diorama o Bitwie Warszawskiej 1920 . Lubię twoje opinie i uwagi Kornik są precyzyjne i pomocne , dziękuje że się wypowiedziałeś w sprawie mojej pracy . Menażka jest przytroczona dwoma paskami na krzyż ale zdjęcia tego chyba nie oddają . Takie ustawienie jest chybione i jestem tego świadomy na pewno brama i płot również by spłonęły . Nad bałaganem będę pracował - ale to fajnie brzmi . Drzewo to taki mój znak firmowy , zawsze takie samo . Jeszcze raz dziękuje wszystkim za opinie i uwagi .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzewo jako znak firmowy...słuszna koncepcja

 

No chyba, że będziesz chciał je postawić na Iwo Jimie albo w Tobruku to wtedy trochę lipa...

 

Powodzenia na maturze i w kolejnych projektach!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Kornik przyda mi się . Kampania wrześniowa obfituje w ciekawe pomysły na dioramy . 10 września w Mszczonowie będzie organizowana inscenizacja bitwy Mszczonowskiej . Naprawdę polecam . Polecam obejrzeć zdjęcia :

http://odkrywca.pl/niemcy-w-mszczonowie,320040.html]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci szczerze że na tą inscenizacje wybieram się już od kilku lat ale zawsze mi coś wypada . Kilka lat temu byłem na inscenizacji bitwy nad Bzurą w Brochowie i byłem pod wrażeniem niestety teraz temat jakoś ucichł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad Urem już myślałem , żywiczne figurki są drogie więc kiedyś czeka mnie przerabianie . Jeśli chodzi o Czerwony Blitzkrieg mam już ciekawe zdjęcie wręcz idealny pomysł na dioramkę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, miałem Ciebie o to pytać. Z czego będziesz preparował figury ?

 

Ja po ukończeniu dwóch aktualnych projektów (IS-2 - 95% i Sherman - 50 %) planuję pewien wrześniowy projekcik z BT-7 i Panzer II w roli najeźdźców. Będę się starał prowadzić warsztat i mam nadzieję, że się przy tej okazji spotkamy i podyskutujemy. Wierzba by się przydała

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci szczerze że na tą inscenizacje wybieram się już od kilku lat ale zawsze mi coś wypada . Kilka lat temu byłem na inscenizacji bitwy nad Bzurą w Brochowie i byłem pod wrażeniem niestety teraz temat jakoś ucichł .

Zapraszam w najbliższy weekend Witkowice/Brochów Ja też z takich imprez czerpię inspiracje i podglądam szczegóły wyposażenia wojaków

Co do pracy to tradycyjnie brawo za tematykę z wykonaniem to jak wiesz dużo jeszcze można podciągnąć ale widać progres i to najważniejsze. Wątek rozumiem prześledziłeś podczas budowy Vicka?

http://odkrywca.pl/polski-vickers-mk-e-typ-b,655846.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UR'a najłatwiej można zrobić z Niemieckiego G 43 . Figurki to już przerabianie Niemiaszków . Oczywiście z chęcią pomogę w wrześniowym projekciku o robieniu drzewek też mogę Ci napisać . Witam Myski , dziękuje że się wypowiedziałeś miło mi to słyszeć . Wątek na Odkrywcy oczywiście nie raz prześledziłem . To jednak w Brochowie nadal jest ta rekonstrukcja ? Mógłbyś napisać coś więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.