Skocz do zawartości

Mig-21pfm nr 7815 1:72 Zvezda + Part


Robert Ostrowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

"Biała"pf-ka praktycznie skończona ,czekam tylko na kaleczki /tu ukłon w strone Kolegi z forum nie wiem czy będzie chciał się ujawnić/ i ,łosz , mat bezbarwny i do galerii.

 

W związku z tym ,że na warsztacie zrobiło się miejsce to pójde za ciosem i zdrbię "pfma-a"

 

 

Tym razem będzie to egzemplarz ... muzealny ,nr boczny 7815 z Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Drzonowie.

 

Znalazłem kilka zdjęc w sieci ,tego Miga w różnym ,że tak powiem stadium

Plan jest taki ,że bedzie w konfiguracji :zamknięta kabina /kokpit zestawowy bez blaszek bo i tak niewiele będzie widać ,z Parta wykorzystam tylko elementy zewnętrzne /z podwieszanym zasobnikiem GP-9 i przyśpieszaczami startowymi SPRD 99 a inspiracją-wzorem będą te fotografie:

 

47919318.jpg

69859761.jpg

32637330.jpg

74429456.jpg

14292527.jpg

90314010.jpg

 

malowanie metalizerami Gunze i Model Master ewentualnie Vallejo /muszę najpierw na boku poćwiczyć/ i lakier do włosów ewentualnie sól.

 

Jak dobrze odczytuje fotografie to od spodu płatowca jest oryginalne aluminium/nie malowane /a ta łuszcząca sie to farba którą był pokryty /podczas remontu?/

 

Mam prosbę jeśli ktos posiada inne fotografie tego egzemplarza w takiej konfiguracji ,zależy mi na ujęciach z drugiej strony i z góry /z prawej strony mozna się domyślać że jest w podobnym stanie jak z lewej ale nie mam pojęcia w jakim zachowała się góra skrzydeł/

 

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumiem, chcesz zrobić model "z muzeum"? Moim zdaniem najgorszy pomysł, ale kto co lubi. A mam takie ładne zdjęcie z 7815 w naturalnych odcieniach blachy...

Moim zdaniem z tymi warstwami trochę nie tak. Ta dolna nie może być oryginalnym aluminium. Spójrz proszę na pierścień za wlotem. Ewidentnie machnięty farbą. Tak malowane były s-ty po remoncie w Dreźnie. To co łuszczy się od góry, to moim zdaniem prędzej jakaś podmalówka w muzeum aby odświeżyć eksponat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z godłem LED też ładny, ale są dwa "ale"

1. Trzeba takie godełko zrobić

2. Jeśli Robert chce konfigurację z przyśpieszaczami startowymi to bardziej pasowałby mi PFM, z widoczną różnicą blach, na początku służby ( 9 lub 2 plm). Choć w przypadku pierwszego nie wiem jak było z przyśpieszaczami, ale w 2 plm próby ich użycia, choć pojedyncze, ale miały miejsce. Niż egzemplarz w późniejszych czasach gdy namalowano godło led...

78152.jpg

Na drugim zdjęciu widać, jak wszystko się ładnie odbija na (pół)błyszczącym lakierze

78151.jpg

I w końcu PFM N to jednak nie jakiś tam PFM.

A gdybyś do tego GP-9 dodał jeszcze na wyrzutniach RS-2US (Aromory robi), to byłby odlot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Young, kusisz

 

Wygląda smakowicie taka nówka sztuka,błyszczący i to bardzo

Co do konfiguracji ,nie muszą być SPRD 99,zaproponowałem je bo 7815 ma je zamontowane na zdjęciach z muzeum, ale przy GP-9 zostanę bo wygląda fajnie z tym zasobnikiem , RS-2US jestem na tak tylko gdzie w Polsce je kupić?Żeby było ciekawie to Bilek na artboxie pfa je umieścił ale na wypraskach już nie

 

Jako pomoc naukowa może ktos miał by zdjęcia pfm /bez znaczenia numer/ z każdej strony,chodzi mi o zróżnicowanie powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert jedziesz w takim tempie, że trzeba dokładnie czytać nagłówki żeby się nie pogubić. Bardzo mi się spodobał pierwszy pomysł z modelem w stanie muzealnym. To może być bardzo interesujący model. Zarówno pod względem warsztatowym, jak i mało spotykanym efekcie końcowym. Myślę, że ze zdobyciem dokładnych zdjęć, stanu muzealnego nie powinno być problemu. Można by poprosić, może któryś z kolegów mieszka blisko i mógłby zrobić trochę aktualnych zdjęć. Można samemu zrobić sobie wyprawę i obfotografować, wszystkie potrzebne miejsca. Jak zrobisz kolejny model z okresu "służby", to będzie po prostu kolejny, i zniknie w tłumie. A jak zrobisz stan muzealny.... To drżyjcie narody. Masz szansę być pierwszy, bo mnie od pewnego czasu chodzi po głowie podobny pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzes dokładnie o tym samym pomyślałem gdy wpadłem na pomysł zrobienia szybkiego w takim stanie taki model daje duzo możliwości przede wszystkim malarskich ,złuszczona i zużyta powłoka s-tu takie trochę "pancerniackie" /pancerkę tez kleję w 35 od ładnych kilkunastu lat/

dzięki twojemu wpisowi chyba zostane przy swoim pierwotnym pomyśle na kolejnego "szybkiego"

z ta wycieczka do tego muzeum to miałbym nie lada problem dległość ponad 600km ale może ktos ma swoich zbiorach lub trafił w necie inne fotki niz te które ja pokazałem.

 

dzięki Grzesiu za poparcie mojego niecnego pomysłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie 29 to nie najlepszy zestaw. Edek zapowiada 21bis i wspomina o innych 21. Śmigłowce pewnie też będą, choć na dzień dzisiejszy to Mi-1 i Mi-24. Mam nadzieję że nie jest o ostateczna decyzja i coś w 1/48 spróbujesz zrobić. Myślę że ten 21 MF Edka byłby dobry. Porządnie zrobiony model, spora ilość dodatków i tematycznie leży w Twoich zainteresowaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.