Skocz do zawartości

MiL - 24 Hind 1:72 Italeri "Piękna bestia tylko w locie"


dak3000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dziś do za prezentowania mam kolejne swe wypociny jest to mój drugi model w którym staram się wcielać w życie kolejne techniki modelarskie, mam nadzieje że z każdym modelem będzie ich coraz więcej ;)

Mam nadzieje że chodź jednej osobie oglądającej spodoba się mój model... proszę o konstruktywną krytykę i ciekawe uwagi na przyszłość .

Model ma imitować formę lotu gdyż uważam że tylko w locie ta "BESTIA" pięknie się prezentuje ... Zapraszam do oglądania.

Wybaczcie za jakoś zdjęć pracuje nad tym ale nie jest to łatwe z moim aparatem, podobnie jak z nakładaniem kalek w moim wydaniu

me001a.th.jpg

me002gd.th.jpg

me004a.th.jpg

me005g.th.jpg

me006.th.jpg

me007q.th.jpg

me008w.th.jpg

me009x.th.jpg

me011.th.jpg

me012.th.jpg

me013.th.jpg

me014j.th.jpg

me015b.th.jpg

me016.th.jpg

me017r.th.jpg

me018e.th.jpg

me019j.th.jpg

me020.th.jpg

me024g.th.jpg

me025.th.jpg

me026.th.jpg

me027.th.jpg

 

Inspiracja do tego modelu były te daw zdjęcia ...

2ef0fc774524.th.jpg

 

wallpapermi24hind02.th.jpg

Wielkie dzięki za Poświęcony mi czas pozdrawiam ...

PS> jeszcze popracuje nad zdjęciami może jakiś plener ... moze coś ciekawego mi się uda zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklejony czysto i estetycznie. Jest parę niedociągnięć, ale znajdzie się też kilka "smaczków". Chociażby wygięte do góry łopaty wirnika głównego. Wydaje się, że ramki oszklenia są trochę nierówne. Na pewno masz niedomkniętą klapę podwozia przedniego. Powinna być równo z kadłubem, tylko jej wygięty fragment wystaje poza obrys.

 

Zdjęcia są zażółcone i nieostre. Popracuj nad balansem bieli, a aparat postaw na statywie/stołku/stosie książek. Większość zdjęć jest "zepsuta" jakimiś niepotrzebnymi rzeczami w stylu kafelki, ściana itp.

 

Postaraj się o lepsze zdjęcia, bo myślę, że model fajnie się prezentuje, ale na razie tego nie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Model ładny, pudełkowy ale ładny, świetny pomysł z podstawką ponieważ mało osób prezentuje swoje modele w locie. Malowanie ciężko ocenić, zdjęcia są niewyraźne, postaraj się zrobić ostrzejsze, użyj statywu a jak go nie masz to aparat umieść na czymś stabilnym. Kalki też jak na razie nie do oceny.Co do otwartej połowy wrót przedziału osobowego to nie jestem pewien czy była by możliwa taka opcja ponieważ te wrota otwierają się jednocześnie góra i dół, podczas lotu nie wiem czy gazy wylotowe nie zaszkodziły by pasażerom. I taka jedna najważniejsza uwaga z mojej strony która razi i będzie razić nie tylko mnie ale również innych - śmigłowiec widać że jest w locie, wygięte do góry łopaty wirnika jak w locie, schowane podwozie jak w locie, kabina pilotów.....pusta :| Gdzie są piloci ????? Jak chcemy pokazać maszynę w locie nie zapominajmy o najważnieszym o pilocie no chyba że jest do model Predatora.

Pozdrawiam, Radek

 

PS. Jeszcze jedno zauważyłem a mianowicie to że dysze wylotowe masz do góry nogami wklejone bądź na odwrót (prawa z lewej, lewa z prawej) , mogę się mylić ale sprawdź w instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Fajnie jest zobaczyć Mi-24 w galerii, ale:

 

Sklejony czysto i estetycznie.

 

Niestety nie do końca. Koledzy Karambolis i Radzio_f wymienili dość sporo niedoskonałości, które czynią Twój model dalekim od ideału. Nie jest czysto i równo, bo widoczne na pierwszy rzut oka nierówno przyklejone elementy powodują, że model jest nieco rozlazły. Wygląda jakby był klejony na szybko, a szkoda, bo przy odrobinie cierpliwości można było zrobić z tego śmiglaka naprawdę fajny model.

 

Na plus można mu zaliczyć ładną powierzchnię lakierniczą i dobrze ułożone kalkomanie.

 

Wykonanie modelu w locie tak aby wyglądał realistycznie jest dość trudną sztuką. Często tak wykonane i zaprezentowane modele wyglądają po prostu jak gadżety biurkowe w biznesmeńskich gabinetów.

 

Nie zrażaj się jednak tym moim dość szorstkim komentarzem. Pomysł miałeś naprawdę świetny i jak tak dalej pójdzie to przy odrobinie cierpliwości za jakiś czas będziesz nas raczył naprawdę ciekawymi modelami

 

Powodzenia w kolejnych projektach!

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziękuje ze opinie aczkolwiek zdaje sobie sprawę z nie dociągnięć gdyż moja wiedza w pewnych tematach warsztatowych dopiero raczkuje .

 

Wydaje się, że ramki oszklenia są trochę nierówne.

Zgadzam się owiewki przez producenta są przewidziane by były otwarte,a w moim przypadku gdzy są zamknięto nie pasują za dobrze a szlifowanie nie wchodziło w rachubę gdyż chyba pogorszyło by to sytuacje.

Co do otwartego włazu zgodzę się trochę mnie poniosło ale chciałem chodź w minimalnie pokazać że model posiada "przedział pasażerski".

 

No i pozostaje kwestia pilotów ... to fakt zastanawiałem się ale producent ich nie przewidział, a że jestem świeży sklepu modelarskiego pod nosem nie mam i korzystam tylko ze sklepów inter. i nie wiem akurat z najlepszych, ale tak prawdę mówiąc nie rzucili mi się sami piloci nigdzie w oczy.

Ale za to uwierzcie m na słowo kokpit starałem się zrobić jak należy, fotele prosto z kartonu ale pasy mają ... zdaje sobię sprawę że przede mną daleka drogo i mnie lub więcej udane modele ale co to by było za HOBBY w którym zostaje sie na jednym poziomie trzeba zawsze piąć sie w górę, ale za to myślę ze kolejny projekt będzie ciekawszy ...

 

Zrobiłem dziś kilka fotek w w naturalnym świetle i to chyba wszystko na co stac mój aparat oceńcie sami...

 

mi24002.jpg

mi24004.jpg

mi24005.jpg

mi24006.jpg

mi24007.jpg

 

mi24008.jpg

mi24009.jpg

mi24011.jpg

mi24012.jpg

mi24014.jpg

mi24015.jpg

mi24016.jpg

mi24019.jpg

mi24020.jpg

mi24018.jpg

mi24021.jpg

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje za cenne uwagi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz że niechałbyś wiedzieć moje drugiego w życiu modelu :P był to airbus 320 a raczej jego karykatura w barwach lufthansy. Byle do przodu i byle by się nie zrażać. Każdy z nas zaczynał praktycznie od zera. W miarę czytania forum, budowy kolejnych zestawów, uzupełniania je o różne akcesoria, dorabiania ich samodzielnie, wdrażania nowych technik nabierzesz wprawy i Twoje modele będą cieszyć oko. Na razie ćwiczyć ćwiczyć i ćwiczyć tylko nie na modelach za 100 zł lub więcej tylko właśnie na italerce lub academy a na pewno zauważysz duże postępy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to profesjonalny sprzęt, ale gdy go kupowałem wcale takiego nie szukałem ...

http://www.fujifilm.pl/aparaty_cyfrowe,a,88,specyfikacja.html

 

zdjęcia robię już w w opcji makro tylko TEXT bez lampy ale efekty są jakie są ...jedyne co mi do głowy jeszcze przychodzi to dobre świetlówkowe oświetlenie i statyw lub jego uproszczona forma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam tego aparatu ,ale jeśli jest możliwość a pewnie jest ustawien manualnych to: zamontuj aparat na statywie ,przysłona jak największa /22 jeśli masz możliwość to większa/ czas jak aparat pokaże ,priorytet przysłony u mnie jest na kółku A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparat na statywie obowiązkowo, ustawienie nie makro tylko na preselekcji przysłony czyli na 99,9999999% aparatów na świecie jest to symbol A na pokrętle, przysłona rzędu od f5,6 do f11. Zdjęć nie rób przy żadnych świetlówkach chyba że masz takie studyjne które dadzą Ci idealnie białe światło (kosztują w granicach 1000 zł jedna :P ) tylko przy oknie lub przed domem w zachmurzony dzień wtedy masz gwarancje idealnie rozproszonego światła i broń boże nie rób zdjęć z lampą chyba że masz dyfuzor do niej. No i musisz się nauczyć dobrze wyostrzać, ten model aparatu chyba nie ma aktywnego autofocusa także będziesz musiał się troszeczkę pobawić i poeksperymentować. No i oczywiście ustawienie odpowiedniego balansu bieli. Fotografia nie jest taka prosta i przyjemna na jaką wygląda ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno masz niedomkniętą klapę podwozia przedniego. Powinna być równo z kadłubem, tylko jej wygięty fragment wystaje poza obrys.

 

Wydaje mi się że to zdjęcie mówi co innego no chyba że jest w trakcie zamykania klapy...

 

http://www.airplane-pictures.net/image30259.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że to zdjęcie mówi co innego no chyba że jest w trakcie zamykania klapy...

 

http://www.airplane-pictures.net/image30259.html

 

To zdjęcie mówi że jest w trakcie zamykania, wystarczy spojrzeć w jakiej pozycji jest przednia goleń i można to wywnioskować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wielkie dzięki za słowa krytyki i poparcia przy następnym projekcie będę zwracał większą uwagę do szczegółów.

Co do wylotów spalin to na prawdę nie zwróciłem uwagi na to ,ale podejrzewam że wina leży w tym że model miał mieć (nie wiem jak to nazwać ) nakładki czy filtry na wyloty i wtedy by tak po oczach nie dawał.

Co do klapy podwozia chciałem pociągnąć trochę dyskusje i chyba mi się udało...

Teraz na warsztacie jest opelek

http://www.sklej.pl/model263_19193.html

mam nadzieje że niedługo rozpocznę jakiś warsztat ... i że również znajdą sie chętni do dyskusji...

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wydaje mi się że to zdjęcie mówi co innego no chyba że jest w trakcie zamykania klapy...

 

http://www.airplane-pictures.net/image30259.html

 

To zdjęcie mówi że jest w trakcie zamykania, wystarczy spojrzeć w jakiej pozycji jest przednia goleń i można to wywnioskować.

 

Jako autor rzeczonego zdjęcia potwierdzam- ów Mi-24W jest w trakcie chowania podwozia tuż po starcie. Najpierw zamykają się osłony podwozia głównego, a następnie domyka się przednie, podwójne kółko.

 

Jeśli chodzi o model- skleiłeś hybrydę dwóch wersji D i W. Ani to jedna, ani druga- system sterowania pociskami kierowanymi od D, natomiast same pociski od W. No i rażą mnie anteny od DISS-15 pod belką ogonową- w Twoim przypadku to jakieś przezroczyste, przepraszam za wyrażenie-odstające nienaturalnie cycki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.