Skocz do zawartości

Ardeny 1944 (1/72)


PiterATS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym przedstawić dioramę zatytułowaną "Ardeny 1944". Przewodnim tematem jest tutaj przejeżdżający przez zaśnieżoną, leśną przesiekę czołg Tiger II, gdzieś w Ardenach. Jest to dioramka wykonana w skali 1:72. Model pochodzi z zestawu Italeri, jeszcze bez figurki dowódcy. Dioramkę wykonał mój kolega Sławek Witkowski z Łambinowic. Nadmienię tylko, że Sławek od niedawna jest już seniorem, a modelarstwem zainteresował się dopiero nieco ponad pół roku temu. Prezentowany tu model jest jego pierwszym w życiu, jaki kiedykolwiek wykonał.

 

th_HP001.jpg th_HP002.jpg th_HP003.jpg th_HP004.jpg

th_HP005.jpg th_HP006.jpg th_HP007.jpg th_HP008.jpg

th_HP009.jpg th_HP010.jpg th_HP011.jpg th_HP012.jpg

th_HP013.jpg th_HP014.jpg th_HP015.jpg th_HP016.jpg

th_HP017.jpg th_HP018.jpg th_HP019.jpg

 

I jeszcze kilka zdjęć z figurką dowódcy, dodaną nieco później:

 

th_HP001-1.jpgth_HP002-1.jpgth_HP003-1.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny. Ja robie modele kilka miesiecy dluzej a takiego bym nie potrafil. Zauwazylem ze pod spodem ma letnie malowanie na pierwszy zut oka mozna bylo pomyslec ze jest czarno-bialy Gratulacje. Kiedy zaczolem okazalo sie ze jestem w seniorach a jestem slabszy od wiekszosci juniorów :(

Dodam tez ze ta dioramka jest rzeczywiscie zimna brrr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Makietka jest SUPER, tym bardziej że jest w tak małej skali. Ale co do zdjęć, tło w postaci twojego mieszkania(chyba twojego) nie jest najlepsze, powinienieś użyć jakiegoś zdjęcia w tle bądź bristola tzn. Oprzeć bristol np. o ściane tak by zrobił łuk między podłogą a ścianą. Na ów bristolu położyć makietke. I pstrykać zdjęcia, a tło będzie w kolorze bristolu. Może nie brzmi to zbyt logicznie ale mam nadzieje że rozumiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

A więc tak. Drzewko to nic innego jak kawałek korzenia. W sumie przekopaliśmy spory kawałek ziemi koło modelarni, aby znaleźć odpowiedni korzeń.

Czołg ma oznaczenia, ale wszystkie zostały zamalowane przy maskowaniu na biało. Taka niemiecka przezorność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zdolnego kolegę, pierwszy model a wykonanie

 

W sumie Sławek bawił się kiedyś elektroniką precyzyjną i pirotechniką, więc ma spore zdolności manualne, a to jak wiadomo się przydaje. Zresztą kończy już swój drugi model- Demaga z Italeri w 1/35. Model oczywiście zaprezentuję na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.