Skocz do zawartości

Jagdpanzer IV Revell 1/72


Christophorus21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałbym się pochwalić kolejnym z modeli w mojej kolekcji. Sklejony kilka ładnych lat temu stąd te wszystkie niedoróbki... Stał sobie grzecznie na półce i czekał na pomalowanie. W zestawie był jeszcze oryginalnie Niemiaszek ale cóż... Zniknął on gdzieś w wirze historii...

 

Jest to Jagdpanzer IV Revella. Zestaw razem z figurkami niemieckich pionierów (dzisiaj chyba już takie coś nie jest osiągalne...) Zapraszam do oglądania i komentowania

 

Model wykonałem prosto z pudła. Składalność - na 5. Malowanie "pudełkowe"- z marca 1945.

Do pełni szczęścia modelowi brakuje jeszcze washa, rdzy i innych elementów świadczących o jego bojowym użyciu

 

Pudło:

Pudeko.jpg

 

I sam pojazd:

Fotka2.jpg

 

Fotka4.jpg

 

Fotka3.jpg

 

Fotka6.jpg

 

Fotka5.jpg

 

I jeszcze z winietką:

 

Fotka1.jpg

 

Dioramka2.jpg

 

Dioramka1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź sie na mnie ale... model skopany. Niestety gąski odstają od kól napędowych, boczne panele w rzeczywistej skali to chyba by miały grubość pancerza bocznego. Farba (pewnie nakładana pędzlem) jest jakby za gruba przez co model wygląda na zalany, a brak washa i innych urozmaiceń dodatkowo uwypukla ten stan. Bandaże kól jak i same koła tez nie za bardzo. Niestety, ale trzeba będzie nad tym trochę popracować. Na chwilę obeną nie wiem co pochwalić, no chyba tylko zdjęcia są lepsze. ale nie zniechęcaj się i ćwicz dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź sie na mnie ale... model skopany.

Niestety, to prawda. Widać ślady łączenia form (np. lufa). Model pomalowany zbyt gęstą (prawdopodobnie) farbą lub zbyt grubo nałożoną, zapewne nieodpowiednim, przypadkowym pędzlem. Brak również efektów "upiększających" model, typu wash, pastele (pigmenty), otarcia, obicia, suchy pędzel itp., niepomalowane narzędzia. Naprawdę, pędzlem można "zrobić" model o wiele lepiej - pooglądaj dokładnie warsztaty i galerie na Forum. Ale nie poddaj się i próbuj dalej.

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zaraz nie wyskakuj, że kupisz areograf i będzie cacy, bo nie będzie. Najpierw postaraj się malować farbami. Rozcieńczaj je i nakładaj nawet 4 warstwy, a sam zobaczysz, że pomalowany będzie lepiej. Nawet bandaże kół poamlwoane przez Ciebie na czarno też są brzydko poamlowane, bo malowałeś zapewne gęstą farbą. Ćwicz dalej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem - został sklejony kilka lat temu, kiedy Twoje umiejętności były takie sobie, ale pomalowany zapewne teraz, bo tak wynikałoby z tego, co napisałeś:

Sklejony kilka ładnych lat temu stąd te wszystkie niedoróbki... Stał sobie grzecznie na półce i czekał na pomalowanie.

Tylko po co w takim razie z pełną świadomością i premedytacją dajesz galerię modelu, który nawet w Twoim odczuciu jest słaby:

Tak jak pisałem- sklejony został kilka lat temu. kiedy mój warsztat i umiejętności były znacznie znacznie niższe.

A może chciałeś tylko przetestować na oglądających jakość fotografii:

Cieszę się że wreszcie fotki są lepsze

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jednym ze zdj. widoczna nie szlifowana lufa niebieska podstawka zolte gaski i wyglada jakby byl malowany pastelami

bez obrazy ale bjedny ten jagdpanzer .powodzenia w dalszych modelach i pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.