Skocz do zawartości

"Ilu jeszcze?!" Reaper Miniatures ok.1:55


Archelaos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przedstawiam najnowszy efekt moich działań malarskich. Figurka, produkcji Reaper Miniatures, nazywa się Berkeley, Zombie Hunter.

Co prawda oficjalna skala to "25mm Heroic" ale w rzeczywistości ma 32.5 mm wysokości tzn. jest w skali ok 1:55 (1:52 przy założeniu wzrostu 1,7m, 1:58 przy 1,9m)

 

Moja kopia miała nieco zapadniętą prawą stronę głowy, na linii włosów, przez co wyglądała, jakby jakiś zombiak już się do niej dobrał . Na szczęście w tym miejscu poprawka nie była trudna (twarz była w porządku), przy okazji dodałem luźny kosmyk i trochę włosów po lewej stronie.

Poza tą jedną usterką figurka była świetnie odlana a wszystkie detale bardzo ostre i wyraźne.

 

Oryginalna baza nie daje wiele możliwości, więc wykorzystałem 40mm podstawkę Games Workshop i trochę polistyrenu, żeby pokazać kawałek ulicy. Płytki chodnikowe wycięte są bezpośrednio w podstawce, której chropowata faktura, po lekkim zeszlifowaniu, doskonale imituje beton.

Zastanawiam się na dodaniem nazwy na brzegu podstawki.

 

Całość malowana akrylami Vallejo.

 

berkeleyfrses.jpg

berkeleyfrs.jpg

berkeleybacks.jpg

 

Dwie fotki ze Standardowym Groszem Modelarskim (SGM)

berkeleyses.jpg

berkeleytops.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne, mało jest dziewczyn na forum, nawet, jeśli ta jest w formie figurki. Skąd się wzięła bruzda między nogami na ostatniej fotce? Wygląda jak mała podstawka (dla stabilności figurki jak w zestawach wojskowych dla dzieci) wpasowana w dużą scenerię na podstawce. Potłuczona szyba jest jakaś taka dziwna. Z jednej strony fajnie wygląda imitacja stłuczonego szkła, ale z drugiej... nie wiem co napisać... dziwna. Pierwsze skojarzenie z włóknem szklanym. Mimo wszystko i figurka i podstawka mi się podobają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.