Skocz do zawartości

Spitfire UTI LOTNIA 1/72 VINTAGE


Milos Varak

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy post na forum, to wypada się przywitać. Na imię mam Sebastian i od pewnego czasu mówię o sobie, że jestem modelarskim masochistą-nekrofilem . A to dlatego że kolekcjonuję stare NOVO/FROG`i i sklejam zestawy, które obecnie mają opinię niesklejalnych .

Modelu nie trzeba przedstawiać, to (nie)sławny i (nie)lubiany zestaw firmy Lotnia/Farmtex.

O dziwo sklejało mi się go całkiem przyjemnie. Prawie w ogóle nie kląłem nad nim, co zdarza mi się przy bardziej sklejalnych modelach . Zdjęcia robione przy sztucznym świetle, jakoś nie potrafię się wyrobić za dnia. Malowany Pactrami, na koniec zielona zrobiła mi psikusa, co widać na obramowaniu oszklenia. Kalki położyły się bardzo dobrze, biorąc pod uwagę ich wiek, jedynie z 5 minut musiało upłynąć po zamoczeniu, aby zaczęły się przesuwać po papierku.

Aha, link do krótkiego warsztatu: http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=257&t=17267&sid=89de04b4176d9fc790f78971eefe6727

lpic3964.jpg

lpic3965.jpg

lpic3966.jpg

lpic3967.jpg

lpic3968.jpg

lpic3972.jpg

lpic3975.jpg

lpic3976.jpg

lpic3977.jpg

lpic3978.jpg

 

Tak się prezentował w Jaworznie.

festiwal20110037.jpg

Źródło:http://zawody.sielata.com.pl/galeria/2011/index.html

 

A na koniec się muszę pochwalić

lpic3962kopia.jpg

lpic3953.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia w świetle dziennym, chyba więcej z mojego idiot-aparatu nie wycisnę :-|

lpic3987kopia.jpg

lpic3988kopia.jpg

lpic3989kopia.jpg

lpic3990kopia.jpg

lpic3991kopia.jpg

Panie kochany - żeś mi Pan całe dzieciństwo i małolactwo fotą stołu z modelami przypomniał...

Sam Uti Spit klawo wyszedł jak na taki gniotek.

 

Były momenty, kiedy ten stolik był bardziej oblegany, niż reszta wystawy . Starzy wyjadacze z sentymentem wspominali, jak sklejali te modele, a młodzi patrzyli z niedowierzaniem, co się kiedyś sklejało i że dało się poskładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe powitać kolegę z klubu na forum

spitek zacny !

co się mogę przyczepić to wg chyba wszystkich źródeł i kiepskich fotografii spitki 2-osobowe u rusów były całe zielone, łącznie z dołem, ale to taki szczególik

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest kategoria vintage? Bo szczerze mówiąc modele jak ten spit ja robiłem jak miałem 15 lat. Chodzi o to że tu ten modelik spita a tu obok puchar. Coś nie tak.. Może chodzi o to vintage bo ja nie wiem co to znaczy. Olśnijcie mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.